همزمان با پیشروی در جبهه الانبار و صلاح‌الدین اعلام شد

منابع عراقی از مشارکت نیروهای ویژه در عملیات قریب الوقوع آزادسازی موصل از اشغال تروریست‌های تکفیری و ادامه پیشروی در جبهه‌های صلاح‌الدین و الانبار خبر دادند.

 

نیروهای مردمی عراق جدید

 

 کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از مشارکت حدود 50 هزار نیروی ویژه (کماندویی) در عملیات آزادسازی موصل از اشغال تروریست‌های تکفیری داعش خبر داد. این کمیسیون همچنین اعلام کرد برای حل اختلافات میان وزیر دفاع و فرمانده عملیات نینوی میانجی‌گری می‌کند.

 

 

شاخوان عبدالله از اعضای کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق و عضو ائتلاف منطقه کردستان  این کشور گفت کمیسیون امنیت و دفاع نشستی را با فرماندهی عملیات آزادسازی نینوی برای اطلاع یافتن از نیازهای این فرماندهی و موانع پیش روی آغاز عملیات آزادسازی موصل برگزار کرده است که هدف از آن تسریع در آغاز این عملیات است.

 

 

وی افزود ساختار فرماندهی عملیات آزادسازی موصل، کامل شده است، اما اختلافات ناچیزی وجود دارد که کمیسیون امنیت و دفاع برای حل آن از طریق هماهنگی با دولت اقدام خواهد کرد و امیدواریم که طی ماه‌های آینده در عمل گام‌های آزادسازی موصل برداشته شود.

 

 

عبدالله گفت مشکلی بین وزیر دفاع و فرمانده عملیات آزادسازی موصل وجود دارد و همچنین اختلافات اندک دیگری هم میان وزارت دفاع و فرمانده عملیات آزادسازی وجود دارد.

 

 

وی تصریح کرد در نشست اخیر به سازوکار هماهنگی میان طرف‌های ذی‌ربط درباره آزادسازی موصل اشاره شد، همچنین باید گفت حملات هوایی و مستشاران نظامی نقش زیادی در آزادسازی موصل و فرماندهی عملیات مشترک دارند.

 

 

عبدالله درباره تعداد احتمالی نیروهای شرکت کننده در عملیات آزادسازی موصل اظهار داشت حدود 50 هزار نیرو از نیروهای ویژه (کماندویی) در عملیات آزادسازی موصل با پوشش هوایی ائتلاف شرکت خواهند کرد.

 

 

انفجار کارگاه ساخت بمب داعش در غرب الرمادی

 

 

الفرات از انفجار یک کارگاه ساخت بمب متعلق به گروهک تروریستی تکفیری داعش در غرب شهر الرمادی خبر داد. نیروهای عراقی همچنین 6 منزل بمب‌گذاری شده از سوی داعشی‌ها را پاکسازی کردند.

 

 

بسیج عمومی در نینوی پیش از آغاز عملیات آزادسازی

 

 

خبر دیگر اینکه سرلشکر نجم الجبوری فرمانده عملیات نینوی از بسیج عمومی در استان نینوی پیش از آغاز عملیات آزادسازی خبر داد.

 

 

الجبوری در گفت‌وگو با الفرات افزود مردم استان نینوی بیشترین نقش را در آزادسازی استان خود از اشغال تروریست‌ها دارند و در این زمینه مسئولیت بیشتری به‌عهده دارند.

 

 

وی افزود: ما با رئیس شورای استان نینوی برای بسیج افرادی که خواهان جنگ با تروریست‌ها هستند، هماهنگی داریم و پس از نابودی آخرین تروریست در استان، به‌سلامت وارد نینوی خواهیم شد.

 

 

خالد العبیدی وزیر دفاع عراق هم پیشتر گفته بود: ما در برابر فشار افکار عمومی و رسانه‌ای گسترده‌ای قرار داریم که خواهان تسریع در انجام عملیات آزادسازی نینوی از لوث تروریست‌ها هستند.

 

 

وی افزود: توان و نیرو را در اختیار داریم و فقط باید زمان مناسب را برای آزادسازی موصل از لوث تروریست‌ها انتخاب کنیم.

 

 

العبیدی تأکید کرد: ما امروز برای آزادسازی موصل از لوث داعشی‌ها جدی هستیم و به‌زودی عملیات را آغاز خواهیم کرد.

 

 

الفرات همچنین از انهدام چند مقر تروریست‌های داعشی در تلعفر در حملات هوایی و ادامه پیشروی نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی در مناطق عملیاتی صلاح الدین و الانبار خبر داد.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات