سخنگوی ارتش سوریه از آزادسازی کامل 50 روستا و مزرعه در حومه جنوبی حلب از لوث تروریست‌های تکفیری و گسترش مناطقی در حومه دمشق و حومه لاذقیه خبر داد که به کنترل ارتش درآمده است.

ارتش سوریه

 

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، تروریست‌های تکفیری که در صحنه میدانی و نبرد مستقیم با ارتش سوریه متحمل خسارت‌ها و  تلفات سنگین شدند، برای جبران ناکامی‌های خود، مناطق مسکونی شهر حلب را گلوله‌باران کردند.

 

 

کشته شدن چهار غیرنظامی در حمله خمپاره‌ای تروریست‌ها به شهر حلب

 

 

سانا از کشته شدن دست‌کم چهار غیرنظامی از جمله یک کودک و یک زن در حمله خمپاره‌ای گروه‌های تروریستی تکفیری به محله الاعظمیه شهر حلب خبر  داد.

 

 

این رسانه گزارش داد 26 غیرنظامی دیگر هم در این حمله تروریستی زخمی شدند.

 

 

بیانیه ارتش سوریه درباره دستاوردهای جدید ارتش در نبرد با تروریسم

 

 

سخنگوی نظامی ارتش سوریه از آزادسازی کامل 50 روستا و مزرعه در حومه جنوبی حلب و برخی تپه‌ها و نقاط واقع در جهت جب الاحمر و محور سلمی در حومه لاذقیه و گسترش دامنه نفوذ ارتش در مزارع نوله و حرستا در غوطه شرقی دمشق خبر داد.

 

 

وی در بیانیه‌ای گفت یگان‌هایی از ارتش سوریه به عملیات خود در حرستا و مزارع نوله در غوطه شرقی واقع در حومه دمشق ادامه دادند و دامنه سیطره و نفوذ خود را در منطقه پس از کشتن شماری از تروریست‌ها و انهدام سلاح‌ها و جنگ افزارهای آنها گسترش دادند.

 

 

این منبع افزود یک یگان از نیروهای ارتش، یک گروه تروریستی را به طور کامل در منطقه داریا در غوطه غربی متلاشی کرد. همچنین یک یگان از نیروهای ارتش با همکاری گروه‌های دفاع مردمی، ضهره الکساره در حومه شمالی قنیطره را به کنترل خود در آوردند.

 

 

در منطقه مرکزی هم سخنگوی ارتش اعلام کرد نیروهای ارتش با همکاری گروه‌های دفاع مردمی به پیشروی خود در حومه شمالی و شمال غربی حمص ادامه دادند و روستای سنیسل،المحطه و ایستگاه جوالک و چندین ساختمان در تیرمعله را پاکسازی کردند.

 

 

این سخنگو افزود یگان های ارتش سوریه ضربات محکمی به تجمعات تروریست‌ها در اطراف الزبادی و روستاهای عزالدین و القنیطرات وارد کردند و نفوذ گروه‌های تروریستی از جهت‌های السمعلیل، تلبیسه، عین الدنانیر و السعن الاسود را دفع کردند.

 

 

نیروهای ارتش سوریه همچنین چندین مقر تروریست‌ها و یک سکوی موشک انداز آنها را در جریان عملیات خود علیه تجمعات تروریست‌ها در الرستن و اطراف روستاهای العامریه و عین حسین الجنوبی منهدم کردند.

 

 

سخنگوی ارتش سوریه در ادامه گفت در حمله جنگنده‌های ارتش، چند انبار سلاح و مهمات در تیرمعله، الغنطو و  القریتین و مقر فرماندهی گروه‌های تروریستی در تلبیسه منهدم و شماری از سرکردگان آنها کشته شدند.

 

 

در حومه حماه هم ده‌ها خودروی تروریست‌ها که برخی مجهز به تیربار سنگین بود، و  تعداد زیادی از مخفیگاه‌های آنها در رسم  التینه، کفرزیتا، جنوب اثریا، عقیربات، اللطامنه و لطمین در حملات جنگنده‌های ارتش منهدم شد و شمار زیادی از تروریست‌ها از جمله برخی سرکردگان آنها به هلاکت رسیدند.

 

 

این سخنگو افزود مناطق الوضیحی و حدادین در حومه جنوبی حلب به طور کامل پاکسازی شده و امنیت به طور کامل به آنه بازگشته است و شهروندان می‌توانند به مناطق سکونت خود بازگردند.

 

 

وی همچنین از موفقیت نیروهای ارتش در پاکسازی 50 روستا، مزرعه و برخی اماکن که مساحت آنها بیش از 120 کیلومتر می‌شود، و ادامه پیگرد بازماندگان گروه‌های تروریستی در منطقه عملیاتی خبر داد.

 

 

سخنگوی ارتش سوریه تصریح کرد نیروی هوایی ارتش ضربات محکمی به مواضع و مخفیگاه‌های گروه‌های تروریستی در المفلسه، الحلبیه، ام ارکیله، تل احمر، قباسین، الباب، الشیخ احمد، دیرحافر، خان طومان، اطراف دانشکده هوایی و شرق السفیره و همچنین اطراف النیرب در حومه حلب وارد کرد.

 

 

در حملات جنگنده‌های ارتش به مقرهای تروریست‌ها در التمانعه و خان شیخون در حومه ادلب هم شماری از تروریست‌ها کشته شدند.

 

 

سخنگوی ارتش سوریه درباره  اوضاع میدانی حومه لاذقیه هم گفت یگان‌هایی از ارتش سوریه برخی تپه‌ها و نقاط را در جریان عملیات مستمر خود در جهت جب الاحمر و محور سلمی پاکسازی کردند.جنگنده‌های ارتش هم مواضع و تجمعات تروریست‌ها در ناحیه سلمی،‌المغیریه، ترتیاح و  عکو را بمباران کردند که به انهدام چندین انبار مهمات و سلاح و مقرهای فرماندهی آنها منجر شد.

 

 

این سخنگو افزود نیروهای ارتش سوریه طی روزهای گذشته چندین مورد تلاش تروریست‌های داعشی برای نفوذ به مواضع ارتش را دفع کرده و سه خودروی بمب‌گذاری شده آنها را پیش از رسیدن به ایست‌های نظامی در  الجفره در دیرالزور منهدم کردند.

 

 

سخنگوی  ارتش سوریه در پایان بیانیه خود تاکید کرد نیروهای مسلح سوریه همچنان به مبارزه با گروه‌های تروریستی و پیگرد بازماندگان آنها در هر نقطه از خک سوریه ادامه می‌ دهند و مصمم‌تر و بااراده بیشتر نسبت به گذشته به ماموریت ملی خود برای نابودی تروریسم و بازگرداندن امنیت و ثبات به جای جای کشور ادامه خواهند داد.

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات