با وجود 17 هزار شهید ترور

دبیرکل بنیاد هابیلیان گفت: صدور ۵۰ قطعنامه حقوق بشری علیه کشورمان بیانگر غفلت دولت‌ها در استفاده از ظرفیت شهدای ترور است.

  هاشمی نژاد شب گذشته در یادواره 17 هزار شهید ترور که توسط بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان برگزار شد، با بیان اینکه متاسفانه در داخل کشور در زمینه شهدای ترور کم کاری فراوانی را شاهد هستیم گفت: همین مساله موجب شده است که در طول 36 سالی که از عمر انقلاب می گذرد تا بحال 50 قطعنامه حقوق بشری علیه کشورمان صادر شود بدون اینکه از ظرفیت 17 هزار شهید ترور برای جلوگیری از صدور این قطعنامه استفاده کرده باشیم.

 

 

 

وی افزود: متاسفانه بعد از جنگ با این استدلال که ما در حال سازندگی و رشد هستیم به درستی به موضوعاتی مانند ترور و تروریسم پرداخته نشد و در واقع اگر ترورهای چند سال اخیر را کنار بگذاریم می بینیم که نسل جدید ما شناختی از گروهک های تروریستی به مانند منافقین ندارند و حتی برخی از شخصیت های سیاسی هم شناختی از این گروهک ندارند.

 

 

دبیر کل بنیاد هابیلیان گفت: دو ماه پیش که با سفیر یکی از کشورهای عربی صحبت می کردم وقتی گفتم که رئیس جمهور و نخست وزیر کشور ما ترور شده اند اصلا تعجب کرد و از چنین چیزی مطلع نبود و این در حالی است که وقتی یک سفیر به یک کشور می رود قبل از اینکه در آن کشور حضور یابد اطلاعات مختلف از قبیل اتفاقات و رویداهای مختلف به دست می آورد و البته این به کم کاری ما برمی گردد.

 

 

هاشمی نژاد ادامه داد: 12 هزار و 400 شهید ترور کشورمان از بین 17 هزار شهید ترور به دست منافقین به شهادت رسیده اند و درست دو برابر این تعداد یعنی 25 هزار نفر از مردم عراق نیز به دست این گروهک شهید شده اند؛ اما باز با این حال شاهدیم که پس از حمله چند روز گذشته به مقر منافقین در لیبرتی اولین کسی که در مقام دفاع از منافقین وارد عمل می شود وزیر امور خارجه آمریکا است.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات