در حالی که مردم منتظر بودند تا با برداشته شدن تحریم‌ها وضعیت اقتصادی کشور بهبود پیدا کند، در حال حاضر مقدمات سفر های خارج از کشور برای همسران وزرا و برخی از مسئولین فراهم شده و از این امکان به خوبی بهره می برند.

 

سفرهای "آنچنانی" خانواده مسئولین با برداشته شدن تحریم‌ها/جیب دولت خالی؛ سفرهای خارجی در حد عالی!

 

 یکی از مشکلاتی که دولت یازدهم از ابتدای روی کار آمدن خود بارها مطرح کرده مشکلات کمبود بودجه لازم برای اداره کشور است.

 

 

دولت یازدهم در ابتدا اعلام کرد که خزانه خالی را تحویل گرفته است و با مشکلات زیادی رو به رو خواهد بود؛ از این رو برای جبران این کاهش درآمد مسیرهایی چون کاهش هزینه‌های جاری و عمرانی کشور و جابه‌جایی در ردیف‌های بودجه با استقراض از بانک مرکزی و انتشار پول بدون پشتوانه را در پیش گرفت.

 

 

در این میان کاهش بودجه برخی از ارگان ها و نهاد ها هم یکی دیگر از راه کارهایی بود که دولت از آن طریق می خواست با مشکلات مالی مواجه نشود.

 

 

برخی از رفتارهای دولت از همان ابتدا نشان می داد که اگرچه دولت از کسری بودجه نالان است اما رفتار ها و هزینه هایی انجام می دهد که مغایر با این موضوع بوده است.

 

 

در اولین اقدام شبهه برانگیز دولت،تنها چند ساعت بعد از پایان مهلت دولت برای انصراف مردم از دریافت یارانه‌های نقدی، برخی منابع از برگزاری مراسم جشنی اشرافی و میلیاردی توسط همسر رئیس‌جمهور به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) خبر دادند.

 

 

برخی از شاهدان عینی این جشن را که در محل کاخ سعدآباد و با حضور برخی همسران وزرا، سفرا و زنان دولت برگزار شد، مراسمی "پرهزینه، تجملاتی و اشرافی" توصیف کردند.

 

 

هرچند برخی از جزئیات این جشن در نهایت تکذیب شد اما برگزاری چنین جشنی با هزینه های بالا از سوی همه مسئولین تأیید شد.

 

 

بریز و بپاش ها در خانواده های دولت یازدهم به اینجا ختم نشده و سفرهای خارجی بسیاری دیگر از همسران مسئولین دولتی حاشیه ساز برای دولت حاشیه ساز شد.

 

 

یکی از این حاشیه ها ماجرای حضور داماد وزیر صنعت در نمایشگاه اکسپو بوده است که در این سفر خانواده چند وزیر دیگر نیز وی را همراهی می کردند.

 

 

نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص حاشیه های سفر داماد وزیر صنعت به میلان در ایتالیا و اتفاقاتی که بعد از آن رخ داده است، اظهار داشت: این سفر حاشیه های زیادی داشت؛ در حاشیه این سفر خانواده یکی دیگر از وزرا هم حضور داشت که به میلان رفته بودند.

 

 

وی افزود: اگر این سفر با پول خود این افراد باشد و هزینه ای از بیت المال صورت نگرفته باشد، این سفر بدون مشکل است، اما این موضوع که تمام امکانات کنسولگری ایران در ایتالیا به این خانواده اختصاص داده شده است قطعا مورد انتقاد همه است.

 

 

 در اقدامی دیگر در سفر رئیس جمهوری کشورمان به نیویورک، هیئتی نیز وی را همراهی می کرد و جمعی از مسئولین و مشاوران و خانواده ایشان به همراه رئیس جمهور در این سفر حضور داشتند.

 

 

حضور خانواده برخی از معاونان روحانی در نیویورک در حالی حاشیه ساز شد که عکسی از همسر برادر روحانی در یک نشست رسمی در نیویورک منتشر شد.

 

 

البته روحانی در این سفر با هواپیمای ایرباس 340 جدید تشریفاتی که به تازگی خریداری شده  عازم نیویورک شد که این موضوع هم در نوع خود جالب توجه بود.

 

 

دولت در حالی که به بهانه خزانه خالی و مواجه با کسری بودجه در شرایط مختلفی دست به سوی جیب مردم آورده است و با افزایش قیمت حامل های انرژی برای چند بار متوالی، افزایش قیمت دلار و ... به دنبال جبران کسری بودجه خود بوده است، با ریخت و پاش ها در هزینه های خود موجب بی اعتمادی مردم به خود شده است.

 

 

در حالی که مردم منتظر بودند تا با برداشته شدن تحریم‌ها وضعیت اقتصادی کشور بهبود پیدا کند، در حال حاضر مقدمات سفر های خارج از کشور برای همسران وزرا و برخی از مسئولین فراهم شده و از این امکان به خوبی بهره می برند.

منبع:راه دانا

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات