اولویت اکنون با فلسطین اشغالی است، اما با پیروزی «مائوریسیو ماکری» کاندیدای اپوزیسیون در اولین دور انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین دوباره این امید در صهیونیست‌ها ایجاد می‌شود که به طرح بعدی خود یعنی تشکیل اسرائیل دوم بپردازند.

«مهرداد رشیدیان» کارشناس آمریکای لاتین طی یادداشتی که در اختیار فارس قرار داده است، به تحقق اهداف رژیم صهیونیستی با انتخاب نامزد اپوزیسیون در انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین پرداخته است که متن کامل این یادداشت در پی آمده است.

 

 

در نیم قرن گذشته تاریخ آرژانتین دارای فراز و نشیب‌های بسیاری بوده که با هوشیاری مردم، این کشور توانست روند مستقلی را علی‌رغم مخالفت‌های صاحبان قدرت و ثروت جهانی (صهیونیستها) هر چند کند، داشته باشند.

 

 

با بررسی فرآیند انتخابات اخیر در آرژانتین و سرمایه گذاری صهیونیست‌ها در این انتخابات که زمینه آن در چند سال گذشته برنامه‌ریزی شده و با نگاهی به روند اعتراضات دیگر کشورهای مستقل و تاثیر‌گذار این قاره مانند «برزیل» که با حربه اتهام فساد اقتصادی انجام کودتایی نو در این کشور وجود دارد، جای دارد به طرح‌هایی که صهیونیست‌ها و برادر دوقلوی آنها یعنی آل‌سعود در قالب وهابیت در این کشورها دارند، اشاره شود.

 

 

طرح صهیونیست‌ها برای آمریکای جنوبی

 

 

کشورهای آرژانتین و شیلی داری بزرگترین منابع آب شیرین جهان می‌باشند و از لحاظ کشاورزی نیز بهترین زمین‌های مرغوب در آرژانتین و قسمت‌هایی از برزیل قرار دارد و به لحاظ عمق و کیفیت نیز حرف اول را در جهان می‌زند.

 

 

با روند پیش‌بینی‌های آینده بحران آب در جهان در دهه‌های آینده محتمل بوده که ارزش آب شیرین از نفت بیشتر و احتمال جنگهای آینده بیشتر بر سر تصاحب منابع آب شیرین باشد.

 

 

در منطقه آمریکای لاتین دشتهای حاصلخیز بسیاری وجود دارد که نمونه‌های بارز آن در آرژانتین و منطقه آندینیا در شیلی قرار دارد.

 

 

وجود بخش زیادی از آبهای شیرین و زمین‌های مساعد کشاورزی، منطقه آندینیا را ابتدا با بحث دفاع از محیط زیست و تصاحب آن از طریق شخصیتهای مطرح آمریکایی که سعی در جدا کردن این مناطق از دو کشور آرژانتین و شیلی را دارند مطرح می‌سازد.

 

 

این شخصیت‌های آمریکایی در گام اول موفق به تصاحب زمین‌های مرکزی به سمت جنوب شیلی توسط یک فعال محیط زیستی شده‌اند.

 

 

در آرژانتین نیز با خرید زمین‌های زیادی توسط سرمایه‌داران صهیونیست-آمریکایی و بازیگران هالیوود سعی در تملک این سرزمین‌ها و اتصال به زمینهای تصاحب شده در شیلی را دارند که در صورت اتمام خرید لازمه ایجاد دولتی جدید و استقلال از شیلی و آرژانتین، ایجاد تغییرات در آرژانتین صورت می‌گیرد که تلاش این دوره انتخابات آرژانتین هم در همین راستا ارزیابی می‌شود.

 

 

در صورت موفقیت این طرح می‌توان گفت که کشورهای شیلی و آرژانتین به سه قسمت تقسیم شده و بهترین منطقه آن «اسرائیل دوم» را شکل خواهد داد.

 

 

با توجه به موفقیت اپوزسیون آرژانتین در دور اول انتخابات ریاست جمهوری و به دور دوم کشیده شدن انتخابات می‌توان زمینه‌های هرج و مرج که لازمه تغییرات در یک کشور است را دید و موثر بودن طرح ایجاد کشوری ثروتمند و قوی را در قاره آمریکا به وضوح شاهد خواهیم بود.

 

 

لازمه ایجاد این کشور وجود جمعیت بالای یهودیان می‌باشد که با یک بررسی میدانی از آرژانتین پی به کثرت جمعیت آنها خواهید برد که با ترفندهای مختلف سعی در پنهان نمودن آمار دقیق جمعیت را داشته و دارند.

 

 

خوشبختانه آرژانتینی‌ها در نیم قرن گذشته پی به این توطئه بردند و با رسانه‌ای کردن طرح‌های آنها در این مدت توانستند از استقلال کشورشان دفاع کرده و صهیونیست‌ها نیز اولویت را به فلسطین اشغالی دادند تا در فرصتی مناسب به طرح بعدی بپردازند.

 

 

حال با احتمال پیروزی «مائوریسیو ماکری» کاندیدای اپوزیسیون در انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین دوباره این امید در صهیونیست‌ها ایجاد شده که می‌توانند اقدامات خود در این منطقه مهم را تسریع بخشند و از طرفی توانسته‌اند کشورهای دیگر که علاقه‌مند بودند در این کشور سرمایه‌گذاری و مراودات مختلف سیاسی و اقتصادی داشته باشند را با مسائل منطقه‌ای درگیر کرده و حاشیه امنی را در این منطقه ایجاد کنند، شاید به نوعی شروع تشکیل اسرائیل دوم در این منطقه به حیاط خلوت حامی و مادر رژیم صهیونیستی یعنی آمریکا یا همان استکبار جهانی باشد.

 

 

جا دارد که ما نیز در جهت تنوع بخشی به شرکای اقتصادی و در راستای اجرایی نمودن اقتصاد مقاومتی که لازمه احیای اقتصادی سالم می‌باشد، نیم نگاهی هم به آمریکای لاتین داشته باشیم و با رعایت مصالح و منافع ملی در سیاست خارجی دست از شیفتگی غرب برداشته و عملاً زمینه‌های نفوذ را با حرکت آفندی در قاره آمریکا کمتر نمائیم.

 

منبع: رجا نیوز

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات