سروری:

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران گفت: برونداد پیام نامه رهبری به جوانان غربی این بود که بازی غرب را برهم زند و ماهیت فریبکارانه دولت‌های غربی و مسئولان غربی را افشا کند و نشان دهد ایران کشور مدافع صلح و به‌دنبال انتقال حق و عدالت‌طلبی است.

 

سروری

 

پرویز سروری درباره دومین نامه مقام معظم رهبری به جوانان غرب، اظهار داشت: نامه مقام معظم رهبری یکی از جلوه‌های بسیار روشن دیپلماسی عمومی است، ایشان با استفاده از ابزارهای مختلف تلاش می‌کنند پیام انقلاب اسلامی را به مردم تشنه پیام عدالت و حق منتقل کنند.

 

وی ادامه داد: از این رو می‌توان گفت این نامه یک نوع جلوه مترقی دیپلماسی عمومی است که امروز کاربردهای بسیار جدی در سطح سیاست‌های خارجی کشورهای مختلف دارد،‌ اما فکر می‌‌کنم نامه مقام معظم رهبری هرچند که یک پیام به جوانان خارج از کشور بود اما یک جهت آن به داخل کشور است از این نظر که هنر مسئولان باید تبدیل تهدید به فرصت‌ها باشد.

 

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز دنیا تلاش می‌کند با فضای مجازی عرصه‌های مختلف را علیه انقلاب اسلامی به کار بگیرد، ادامه داد: با توجه به استبداد خبری موجود، رسانه‌ها توجه به رخداد بزرگی مانند اربعین را حذف می‌کنند؛ اینجاست که رهبر معظم انقلاب ابزاری که غربی‌ها برای به‌کارگیری علیه انقلاب اسلامی استفاده کردند، برای انتقال پیام انقلاب اسلامی به کار گرفتند و فضای مجازی را به‌شکل هنرمندانه‌ای در اختیار پیام انقلاب گذاشتند.

 

وی افزود: این یک پیام داخلی به مسئولان، به مردم و جوانان داخل کشور محسوب می‌شود که عرصه فضای مجازی را باید به‌صورت مطلوب مدیریت کنند و حداکثر استفاده را برای بیان مظلومیت، حق و حقیقت انقلاب اسلامی و مردم در بند منطقه نسبت به نظام سلطه داشته باشند که به‌نظر من هرروز این اقدامات آثار خود را بهتر نشان می‌دهد.

 

سروری با اشاره به اینکه دشمن تلاش دارد که فضای دوقطبی صلح و خشونت ایجاد کند، اظهار داشت: دشمن می‌خواهد کشورهای اسلامی را سمبل خشونت و کشورهای غربی را سمبل صلح قلمداد کند. فکر می‌کنم برونداد پیام نامه رهبری به جوانان این بود که بازی غرب را برهم زند و ماهیت فریبکارانه دولت‌های غربی و مسئولان غربی را افشا کند و نشان دهد ایران کشور مدافع صلح و به‌دنبال انتقال حق و عدالت طلبی است. این نیز نکته بسیار حائز اهمیت بود که در پیام رهبری به‌خوبی به چشم می‌خورد و می‌توان آن را به‌عنوان یک سرمشق برای همه قرار داد.

 

وی گفت: همچنین این پیام نشان داد رهبر معظم انقلاب برای افکار عمومی بین المللی به‌ویژه جوانان برنامه دارد و تنها به یک و دو نامه ختم نمی‌شود بلکه بر اساس یک برنامه‌ریزی حرکت می‌شود و این برنامه‌ریزی می‌تواند آثار بسیار مثبتی در تغییر رفتارها و تغییر نگرشی که در غرب نسبت به اسلام وجود دارد، ایجاد کند.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با ابراز "استانداردهای دوگانه‌ای در غرب به وجود آمده و عملاً آن را در همه عرصه‌ها از جمله انرژی هسته‌ای، حقوق بشر و تروریسم می‌بینیم" گفت: کشوری مانند عربستان سعودی که متحد نظام سلطه است به‌عنوان یک کشور حقوق بشری معرفی می‌شود و ایران که هرسال در آن انتخابات برگزار می‌شود و همه امور آن توسط مردم اداره می‌شود به‌دلیل اینکه در جهت منافع غربی‌ها نیست هرروز علیه آن قطعنامه‌های ضد حقوق بشری صادر می‌شود؛ این‌ها نشان می‌دهد که استانداردهای دوگانه‌ای در دنیا حاکم شده است.

 

وی ادامه داد: علاوه بر این شاهد طراحی تروریسم سیاه و سفید توسط غرب هستیم که بر اساس آن تروریسمی را که علیه آنهاست رد می‌کنند و می‌بینیم النصره که جنایت‌های زیادی انجام داده یا ارتش آزاد سوریه به‌عنوان تروریسم‌های سفید و میانه‌رو معرفی می‌شوند اما جریانات مردمی مانند حزب‌الله و حماس به‌عنوان تروریسم سیاه عنوان می‌شوند.

 

سروری خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب فضایی برای جوانان غربی ایجاد کردند که آنها فارغ از بمباران رسانه‌ای غرب، عرصه‌های استانداردهای دوگانه را به‌طور دقیق و مناسب شناسایی کنند و مبتنی بر آن قضاوت کنند.

منبع:تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات