وشک توچکای مقاومت یمن 152 مزدور را به کام مرگ کشاند پایگاه خبری شبکه المنار صبح امروز (دوشنبه) اعلام کرد: نیروهای یمنی با شلیک موشک های توچکا مقر فرماندهی عملیات ائتلاف ضد یمن را در باب المندب هدف قرار دادند که در نتیجه 152نیروی متجاوز و مزدور کشته شدند.

 

 

به گزارش المنار، منابع یمنی اعلام کردند که نیروهای یمنی به وسیله یک موشک توچکا مقر فرماندهی متجاوزان عرب را در باب المندب هدف قرار داده و 152مزدور خارجی را از پای در آوردند.

 

این منابع افزودند: یک سرهنگ اماراتی به نام سلطان بن هویدان نیز از جمله کشته های این حمله است.

 

این منابع پیش از این اعلام کرده بودند که اجساد 146نفر که اغلب سوخته بودند به عدن و اردوگاه عمران رسیده و نیروهای متجاوز به دلیل افزایش شمار زخمی ها، یک کشتی پزشکی به نزدیکی ساحل فرستاده اند تا زخمی های این حمله را مداوا کنند.

 

این منابع خاطرنشان کردند که 42 نفر از مزدوران آمریکایی بلک واتر و همچنین یکی از فرمانده گردان کلمبیایی ها نیز از جمله این کشته ها هستند.

 

منابع یمنی افزودند: در اثر اصابت موشک نیروهای یمنی به این اردوگاه، انفجارهای مهیبی روی داد و دو ناوچه جنگی عربستان که در باب المندب حضور داشتند نیز از ترس اقدام به فرار نمودند که در راه فرار با هم برخورد کردند.

 

بر اساس گزارش منابع یمنی در این حمله سه بالگرد آپاچی، بیش از 40 خودروی نظامی و 12خودوری زرهی بلک واتر منهدم شد.

 

از سوی دیگر منابع یمنی اعلام کردند که سرهنگ عبدالله السهیان فرمانده نیروهای ویژه عربستان نیز امروز صبح بر اثر اصابت این موشک کشته شد.

منبع:ایرنا

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات