عربستان سعودی بدون کسب رضایت پاکستان این کشور را در ائتلاف ضد تروریستی قرار داده است. عربستان سعودی اعلام کرد: ائتلافی از ۳۴ کشور اسلامی را برای مبارزه با تروریسم تشکیل داده است.

اعزاز چودهری قائم مقام وزارت امور خارجه پاکستان گفت: از خواندن خبرهای منتشر شده در رسانه ها مبنی بر اینکه عربستان، پاکستان را در ائتلاف ۳۴ کشور ضدتروریسم قرار داده، متعجب شده است .

 

وی گفت: از سفیر پاکستان در ریاض خواسته است ضمن ملاقات با مقامات سعودی درباره صحت نشر این خبر در رسانه ها تحقیق کند.

 

دولت عربستان سعودی دیروز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: تشکیل ائتلاف جدید ضد تروریسم برای مبارزه قاطع با تروریسم در عراق، سوریه، لیبی، مصر و افغانستان صورت می گیرد. 

 

مرکز فرماندهی این ائتلاف در ریاض خواهد بود.

 

روزنامه داون نوشت: این نخستین بار نیست که عربستان سعودی بدون اینکه با پاکستان صلاح و مشورت کند؛ سعی کرده است تا این کشور را در ائتلاف تحت فرماندهی خود قرار دهد.

 

به نوشته این روزنامه قبلا هم عربستان با قرار دادن پرچم پاکستان در گروه ضد یمن در رسانه ها سعی کرد پاکستان را در این گروه جای دهد با این حال پاکستان از پیوستن در گروه ضد یمن خودداری کرد.

 

دولت پاکستان اعلام کرده است که تنها نیروهایش را با سرپرستی سازمان ملل به کشورهای مختلف جهان خواهد فرستاد.

 

ژنرال عاصم باجوا سخنگوی ارتش پاکستان نیز اعلام کرده است که ارتش پاکستان هیچ گاه نیروهایش را برای شرکت درجنگهای داخلی دیگرکشورها نخواهد فرستاد.

 

هنوز مشخص نیست که چرا عربستان پاکستان را بدون مشورت و به صورت یکجانبه ، در ائتلاف جدید به اصطلاح ضد تروریسم قرار داده است.

منبع:رجانیوز

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات