دبیر کل حزب الله لبنان؛

سید حسن نصرالله در ابتدا ولادت باسعادت دو پیامبر بزرگ الهی، حضرت مسیح (ع) و حضرت محمد (ص) را به مسیحیان و مسلمانان جهان تبریک گفت و از خداوند خواست که به برکت این دو رسول محبت و انسانیت، دل های بشریت را به صلح و آرامش برساند.

به گزارش لرستان خبر، دبیرکل حزب الله در آغاز سخنان خود که به طور زنده از العالم پخش شد، با تسلیت به مناسبت درگذشت شیخ محمد خاتون که شب گذشته رحلت کرد، برای او رحمت و غفران الهی طلب کرد.

 

نصرالله سپس گفت: پیش از پرداختن به موضوع مهم این روزها، جنایت کشتار صدها تن از شیعیان نیجریه از جمله نزدیکان شیخ ابراهیم زکزاکی را به شدت محکوم کرد و از دولت نیجریه خواست که عاملان این جنایت را به مجازات برساند.

 

سید حسن نصرالله در ادامه به موضوع مهم اخیر یعنی هدف قرار گرفتن امیر اسرای مقاومت و شهادت وی پرداخت و گفت: شکی نیست که دشمن صهیونیست این عملیات را انجام داد و با هدف قرار دادن یک آپارتمان در جرمانای دمشق، سمیر قنطار را به همراه شماری دیگر از رزمندگان و غیرنظامیان به شهادت رساند و تبلیغ مأیوسانه برخی از رسانه ها در خصوص انجام این عملیات توسط برخی از گروه های معارض و تروریست در سوریه، بی ارزش و فاقد اعتبار است.

 

رهبر مقاومت اسلامی تاکید کرد: بدین ترتیب ما بدون هیچ شک و تردید، مسئولیت این جنایت را به طور کامل بر عهده دشمن صهیونیست می دانیم و این را صریحا اعلام می کنیم.

 

به گفته نصرالله، اسرائیل این ترور را از طریق یک اقدام نظامی بزرگ انجام داده و نه آنگونه که وانمود می‌شود، از طریق یک عملیات امنیتی مبهم. این عملیات ترور از طریق شلیک موشک های بسیار دقیق و تعیین کننده حاصل شده و به آپارتمان مسکونی در ساختمانی مسکونی القنطار در آن حضور داشت اثبات کرد. این امر باعث شهادت قنطار و شماری از فرماندهان سوری و افراد بی‌دفاع شده است.

 

 از رئیس جمهور نیجریه می‌خواهم شیخ الزکزاکی را آزاد کند

 

نصرالله در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به کشتار مسلمانان شیعه در نیجریه گفت: اکنون لازم می‌دانم در خصوص واقعه‌ خونباری که در شهر زاریا روی داد صحبت کنم. در این واقعه صدها نفر از پیروان جنبش اسلامی نیجریه کشته شده‌اند و در همین واقعه صدها نفر نیز زخمی و صدها تن دیگر نیز بازداشت شدند که در بین آنها جناب علامه شیخ ابراهیم الزکزاکی بودند ما هم با دیگران هم صدا می‌شویم و این واقعه را محکوم می‌نماییم. همچنین سکوت مجامع بین‌المللی در قبال این جنایت را محکوم نموده و از رئیس جمهور نیجریه و رهبران دینی و سیاسی این کشور می‌خواهیم که برای مجازات عاملان این جنایت با قدرت وارد عمل شوند و شیخ الزکزاکی  را آزاد نمایند و از این طریق به این مشکل خاتمه دهند؛ چرا که ما نمی‌خواهیم شاهد چنین فاجعه ای باشیم و همه نمی‌خواهند که نیجریه جزء خیر, صلح و آرامش چیزی ببیند.

 

نگران آن هستیم که اسرائیل در جنایت نیجریه دست داشته باشد

 

نصرالله افزود: اکنون کشور نیجریه با مشکلات عدیده‌ای روبروست که در راس آنها مشکل بوکوحرام است؛ ما وظیفه داریم برای همبستگی با مظلومانی که در این فاجعه و فجایعی که به دست آنها حاصل می‌شود ابراز همدردی کنیم؛ چرا که این عزیزان هیچ گناهی مرتکب نشدند؛ همچنین لازم می‌دانم با شیخ الزکزاکی که سه تن از فرزندانش را به دست نظامیان ارتش نیجریه از دست داد ابراز همدردی کنم؛ وی با این وجود خویشتن‌داری به خرج داده و همه را دعوت به آرامش کرد ما از آن بیم داریم که در این واقعه دستان آمریکای, اسرائیلی یا تکفیری قرار گرفته باشد و دست به این جنایت شنیع زدند تا نیجریه را وارد این فتنه حولناک سازند؛ این مرحله نیازمند هوشیاری, جدیت و صبر بر مشکلات و دردهاست.

 

عشق به فلسطین صفت اساسی سیمر قنطار بود

 

نصرالله خصوصیات سمیر قنطار گفت: مساله سوم این است که من امشب نمی‌خواهم در خصوص سجایای شهید و آنچه که به او ارتباط دارد سخن بگویم، بلکه می‌خواهم تنها به یک صفت اساسی سمیر القنطار اشاره کنم و آن عشق وی به فلسطین است؛ فلسطین تمام زندگی قنطار بود و سرنوشت فلسطین و سرنوشت ملت فلسطین و آینده مقاومت همواره مورد توجه او بود و برای او اولویت به شمار می‌آمد.

 

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: در نخستین دیداری که بین من و او بعد از آزادیش صورت گرفت به او گفتم گزینه‌های بسیاری در عرصه سیاست و اطلاع رسانی آکادمیک و عرصه جهادی وجود دارد، او همان  روز استقبال از وی در ظاحیه بیروت به من گفت: «من از فلسطین خارج شدم تا به آن بازگردم» و به من گفت که آماده است در هر عملیات نظامی که در داخل اراضی فلسطین یا در داخل مزارع شبعا صورت می‌گیرد شرکت کند.«نمی‌خواهم مسئول باشم بلکه می‌خواهم تنها یک مجاهد باشم».

 

 مقاومت سال به سال از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود

 

نصرالله در ادامه درباره اخلاق سمیر قنطار گفت: این عاشق تنها یک عاشق نبود بلکه یک مومن بود و تنها مومن نبود که یک عارف متعهد و آماده جانفشانی به دلیل موقعیت ایمانی بود, آیا دشمن تصور کرده می تواند بر عشق و ایمان غلبه کند, ما در برابر تجربه حاصل از ده‌ها سال نبرد و ترور, تروری که بسیاری از بزرگان و فرمانده‌هان ما و نخبگان نظامی و سیاسی و رسانه‌ای حاصل شده قرار داریم. بسیاری از مردم ما را در مناطقمان هدف قرار دادند نتیجه آن چه بود؟ آیا این ملت‌ها و این نسل‌ها از فلسطین و مقاومت در برابر دشمن چشم‌پوشی کردند، هرگز, بلکه هر نسلی که می‌گذشت مقاومت و جهاد و مبارزه را از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌کرد و نسل آخر نیز آن را به دوش می‌کشید.

 

پیام خون سمیر قنطار این است که پرچم مقاومت هرگز بر زمین نمی‌افتد

 

سید حسن نصرالله در ادامه با اشاره به اینکه مقاومت همشیه وجود خواهد داشت، گفت: خون سمیر قنطار و تمام شهدا به ما این پیام را می‌رساند که پرچم مقاومت هرگز بر زمین نمی‌افتد ولو این که هر کس که بخواهد کشته شود, یا هرکس که بخواهد بازداشت شود این پرچم از دوشی بر دوش دیگر منتقل خواهد شد و از دستی به دست دیگر. به فلسطین نگاه کنید این نسلی که می‌بینید هم سن سمیر قنطار بود زمانی که از جنوب لبنان خارج و به شمال فلسطین رفت, جوانان دختر و پسر فلسطینی امروز بر مرگ حمله‌ور می‌شوند دهها نفرشان به شهادت می‌رسند و امروز می‌بینیم با عملیات حمله با استفاده از سلاح سرد و زیرگرفتن صهیونیست‌ها رعب و وحشت را در دل دشمن به وجود آوردند.

 

 قلب دختران و پسران فلسطینی مالامال از عشق به آزادی است

 

نصرالله گفت که جوانان فلسطینی دختر و پسر، قلبشان مالامال به عشق مقدسات و آزادی است. این عشق همان عشقی است که قلب قنطار را مملو ساخته بود و با شهادت سمیر و خون شهید وی عشق آنها و ارادت و عزم آنها را به این راه دوچندان خواهد کرد. این شهادت باعث می‌شود که راه سمیر قنطار را دوچندان ادامه دهند.

 حق پاسخ را در هر زمان و مکانی که صلاح بدانیم محفوظ می‌دانیم

 

سید حسن نصرالله با اشاره به پاسخ قاطع مقاومت به شهادت مبارزانش، خطاب به رژیم صهیونیستی گفت: زمانی که تجاوز می‌کنی هرچه باشد و در هرکجا که باشد و در هر زمان که بخواهد باشد مقاومت حق پاسخ را خواهد داشت به هر صورت و در هر کجا و در هر زمان؛ پیام امروز من از امروز تا برای همیشه و برای هر یک از اعضای حزب‌الله که شهید می‌شوند، می‌گویم ما مسئولیت آن را فقط متوجه اسرائیل می‌دانیم و اعلام می‌کنیم که حق پاسخ را برای مکان و زمان و شیوه‌ای که خود صلاح می‌دانیم محفوظ می‌دانیم این حق ماست و به حول قوه الهی و توفیقی که خداوند در این راه به ما ارزانی می‌دارد استفاده خواهیم کرد.

منبع:العالم

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات