پس از دعوت قشرهای مختلف مردمی؛

آیت‌الله سید احمد میرعمادی پس از دعوت قشرهای مختلف مردمی برای حضور در انتخابات خبرگان رهبری در استان لرستان ثبت‌نام کرد.

به گزارش لرستان خبر،آیت‌الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام‌جمعه شهرستان خرم‌آباد عصر امروز با حضور در فرمانداری شهرستان خرم‌آباد برای شرکت در انتخابات خبرگان رهبری ثبت‌نام کرد.

 

 

آیت الله سید احمد میر عمادی متولد ۱۳۴۰ بوده و در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۸۷ از سوی رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد منصوب شده است.

 

آیت الله احمد میر عمادی ،فرزند سید اسدالله از یک خانواده سادات مذهبی در روستای اراء ساری استان مازندران بدنیا آمد. وی پس از گذراندن دوره راهنمایی در سال 1356وارد حوزه علمیه قم شد مقدمات را در مدرسه آیت الله العظمی گلپایگانی و مدرسه امام صادق (ع) گذراند همزمان با دروس علمیه موفق به ادامه تحصیل و گرفتن دیپلم اقتصاد گردید. سپس دروس سطح را در محضر حضرات آیات :طاهری شمس گلپایگانی ،محمد تقی ستوده ، علوی گرگانی و مصطفی اعتمادی به پایان رسانید.

 

 آنگاه در حوزه درس خارج حضرات آیات :ناصر مکارم شیرازی ، محمد فاضل لنکرانی و عبدالله جوادی آملی حضور یافت و قدری نیز از محضر حضرات آیات :جعفر سبحانی و وحید خراسانی بهره برد. وی با شرکت در دروس تخصصی حوزه،دوره تخصصی تفسیر و علوم قران را در مرکز مدیریت حوزه علمیه قم با پایان نامه روش اهل بیت (ع) در تفسیر قرآن " سپری کرد .

 

 وی در مراکز حوزوی و دانشگاهی مانند:مدرسه امام خمینی(ره) و مدرسه امام جواد (ع) در قم ، مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء در شهر فاضل آباد ، مدرسه آیت الله خامنه ای و مدرسه علمیه کوثر در علی آباد کتول ، مدرسه علمیه کمالیه و دانشگاههای آزاد اسلامی آزاد شهر علی آباد کتول ، کمالوند خرم آباد ، دانشکده فنی مهندسی دانشگاه گلستان و...سالها به تدریس پرداخته است.

 

 آیت الله میرعمادی  از امام خامنه ای ، محمد فاضل لنکرانی ، ناصر مکارم شیرازی ، حسین نوری همدانی ، علوی گرگانی ،شاهرودی ، صالحی مازندرانی اجازه هایی در زمینه امور حسبیه دارد.

 

 آیت الله احمد میر عمادی در دوران مبارزه علیه رژیم پهلوی از 19 دی 1356  در قم حضور داشته و با توزیع اعلامیه و نوارهای سخنرانی امام -ره- به تبلیغ علیه رژیم شاه و تبیین مسائل سیاسی و حضور در راهپیمایی ها به فعالیت سیاسی پرداخت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس مدتی در جبهه ها بعنوان روحانی رزمی وتبلیغی حضور یافت .

 

 او در این دوران سمت های مختلفی بر عهده گرفت ، از جمله : به مسئولیت امور فرهنگی سپاه منطقه یک کشور ،معاونت تبلیغات و انتشارات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه ویژه قم می توان اشاره کرد.

 

آثار و تألیفات آیت الله د میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد مشتمل بر دو بخش تألیف کتاب و مقاله می باشد که در ذیل بیان شده است.

 

 الف) بخش کتاب

 

 1- ائمه و علم اصول

 

 2- ولایت مطلقه فقیه

 

 3- اقتصاد در اسلام

 

4- اسوه حسنه

 

5- سرچشمه های حکمت

 

 

 

بنابراین گزارش تاکنون ۱۶ نفر در انتخابات مجلس خبرگان از استان لرستان داوطلب شده اند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • سهراب

    ما جوانان لرستان عاشقاه این سید والا مقام و ولایی را دوست داریم تک رای فقط حاج آقا میرعمادی
    یاعلی

نظرات