خطبه‌های تجمل‌گرایی، فتنه را خلق کرد

این جماعت ابتدا شعار می‌دادند: «هاشمی هاشمی سکوت کنی خائنی» و در انتها وقتی که هاشمی بنزین بر آتش فتنه ریخت، با آتش زدن سطل‌های زباله و حمله به نیروهای انتظامی از او تشکر کردند

به گزارش لرستان خبر، زندگی آیت الله هاشمی رفسنجانی دارای فراز و نشیب ها و بخش های مختلفی است که 180 درجه باهم تفاوت دارد و در این مطلب به خطبه های نماز جمعه وی پرداخته می شود.

 

اظهار فقر و بیچارگی کافی است. این رفتارهای درویش مسلکانه وجهه جمهوری اسلامی را نزد جهانیان تخریب کرده است، زمان آن رسیده است که مسئولین به مانور تجمل روی آورند. از امروز به خاطر اسلام و انقلاب، مسئولین وظیفه دارند مرتب و باوقار باشند. (نماز جمعه هاشمی رفسنجانی/ 11 آبان 1369)

 

هاشمی رفسنجانی گرچه یک هفته پس از هفت تیر 1360 امام جمعه موقت تهران شد و در سال‌های دهه 60 بیشترین خطبه‌های نماز جمعه را ایراد کرد اما خطبه 19 آبان او که بعدها به «مانور تجمل» معروف شد، نقطه عطفی بود برای نمایش هاشمی رفسنجانی‌ای جدید، رفسنجانی که از خطبه‌های داغ درباره عدالت اجتماعی به اشرافیت و تکنوکراسی رسیده است.

 

کمتر از ده سال بعد در اردیبهشت 1377 و در بحبوحه دادگاه غلامحسین کرباسچی، هاشمی رفسنجانی بار دیگر چهره دیگری را به نمایش گذاشت. او از کرباسچی و مدیران دوره سازندگی که متهم به فساد و اختلاس و ارتشا بودند حمایت کرد اما این بار نمازگزاران ساکت ننشستند، دقایقی از زمین چمن و محوطه دانشگاه تهران صدای شعار «غارتگر بیت‌المال اعدام باید گردد» شنیده می‌شد!

nf00214870-3

 

هاشمی رفسنجانی از سال 77 تا 26 تیر 88 خطبه‌های جنجالی دیگری هم خواند. او که در طول دوره حاکمیت اصلاح‌طلبان بارها و بارها تخریب‌های وحشتناک شده بود، پس از کنفرانس برلین با تندترین الفاظ اصلاح‌طلبان را محکوم کرد، اما در انتخابات نهم ریاست جمهوری وقتی در برابر احمدی‌نژاد قرار گرفت، به مقدس‌ترین فرد برای اصلاح‌طلبان تبدیل شد و البته وقتی مردم به او اقبالی نشان ندادند، با صدایی بغض کرده شکایتش را به آن دنیا حواله داد!

 

هاشمی رفسنجانی در سال 87 و بهار 88 شاه بیت غزل خطبه‌هایش را بر القای ناسالم بودن انتخابات دهم ریاست جمهوری به کار برد. به گونه‌ای که خطبه نماز جمعه روز دوم خرداد هاشمی رفسنجانی را محمد عطریانفر بهترین خطبه تاریخ انقلاب اسلامی خواند!

 

روز 26 تیر 1388 هاشمی رفسنجانی بعد از نزدیک به دو ماه، اسلحه به دست گرفت تا پس از اغتشاشات تهران خطبه نماز جمعه بخواند. او از چند روز قبل از موسوی و کروبی خواسته بود، خود و هوادارانشان را برای به خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران بیاورند.

 

 مهدی، فرزند جنجالی هاشمی که اکنون به انگلیس پناهنده شده نیز در جایگاه خبرنگاران به صحنه می‌نگریست. طرفداران موسوی نماز جمعه 26 تیر ماه به مسجد ضرار تبدیل کردند و با کفش و دختر و پسر کنارهم، نماز را اقامه کردند.

51929_965

ایجاد درگیری با مسئولان حفظ نظم و نمازگزاران، ایجاد اختلال در روند برگزاری خطبه نماز با دادن شعارهای خاص، رفتارهای هنجارشکنانه مانند برگزاری نماز مختلط آن هم جلوتر از محل استقرار امام جمعه، مواردی از اختلال‌آفرینی‌های اغتشاشگران در این نماز جمعه بود. این اعمال با تأیید و فراخوان رسانه‌های ضدانقلاب، رسانه‌های بیگانه  البته سران فتنه انجام شد .بطوریکه رسانه های ضد انقلاب از چند روز قبل شیوه خواندن نماز جمعه را آموزش می داد!!

 

3858

روز 26 تیر که اولین نمازجمعه‌ای بود که نمازگزاران جلوتر از امام بودند و زن و مرد کنارهم و با کفش نماز می‌خواندند نمادی برای حمایت هاشمی از فتنه سبز شد. نمازی که هاشمی را فرد محبوب رسانه‌های غربی کرد و عکس و خبر اول رسانه‌های ضد انقلاب شد.

 

 این جماعت ابتدا شعار می‌دادند: «هاشمی هاشمی سکوت کنی خائنی» و در انتها وقتی که هاشمی بنزین بر آتش فتنه ریخت، با آتش زدن سطل‌های زباله و حمله به نیروهای انتظامی از او تشکر کردند و این پایان کار مردی بود که بیش از 400 نماز جمعه اقامه کرده بود. ای کاش باز هم از جنس همان خطبه‌های زمان جنگ هاشمی را می شنیدیم ای کاش....

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • میرحسین

  زنده باد هاشمی زنده باد انقلاب
  بااین حرفا فقط محبوبیت هاشمی بیشتر میشه
  مطمئن باشید روز قیامتی هست که همه شما نویسندگان نامرد لرستان خبر رو با دماغهای که از دروغ بلند شدند رو به دار مجازات اویزان کنن.ان روز دیر نیست.از خدا بترسید که شناسنامه انقلاب رو تخریب میکنید ولی مردم دست همتونو خوندند

 • ب

  خدا خيرت بدهد من جوان نادان الان در اين بلاتكليفي بايد چكار كنم 400نماز جمعه مردم گوش به سخنان ايشان داده اند و تقريبا قانون كشور را با هشت سال آن هم در اوايل انقلاب تنظيم كرده اند در تعيين رهبري بعد از رحلت امام نقش اساسي داشته اند در مقطعي از طرف امام راحل فرماندهي كل قوا به ايشان تنفيذ شده است (كه مي توانست كشور را به مرحله خطرناكتر و حساستر ببرد)بايد واكنشم به اين گزارش چگونه باشد خدا وكيلي تحليل بفرما و نظرت را براي امثال بنده بنويس

  • رویا

   ملاک تشخیص خوب یا بد بودن اعمال هرکس منوط به سابقه ی وی نیست بلکه ملاک ،رفتار فعلی است.تاریخ ازاین دگردیسی ها دربطن خود بسیار دارد واین امر تازه ای نیست ازخداوند می خواهم ما وایشان را به راه راست هدایت کند والا عذاب سخت دنیا وآخرت نصیب کسانی باد که به خون های شهدا وآرمان های امام پشت کردند.

نظرات