رئیس هیئت بازرسی انتخابات لرستان:

رئیس هیئت بازرسی انتخابات لرستان با طرح ادعای تماس برخی نمایندگان مجلس برای پیشنهاد بازرسان انتخابات گفت: نباید تحت تاثیر هیچ نماینده‌ای قرار گرفت.

به گزارش لرستان خبر، محمد اصلانی پیش از ظهر شنبه در جلسه هیئت بازرسی انتخابات استان با اشاره به اینکه در برگزاری انتخابات هیئت های مختلفی دخیل هستند، اظهار داشت: وزارت کشور به عنوان مجری انتخابات با تشکیل ستادهای انتخابات، هیئت های بازرسی و هیئت های اجرایی از یک سو و دستگاه های نظارتی از جمله شورای نگهبان و هیئت های نظارت بر انتخابات از سوی دیگر همگی برای برگزاری انتخاباتی خوب تلاش می کنند.

 

وی وظیفه اصلی هیئت های بازرسی را کنترل، رصد و برگزاری انتخاباتی با حضور حداکثری مردم دانست و بیان داشت: اینکه چه افرادی رای می دهند و به چه افرادی رای داده می شود به اعضاء هیئت های بازرسی ربط ندارد لذا همه ما باید سوگند یاد کنیم که برای انجام وظیفه درست در انتخابات پیش رو هیچگونه طرفداری و تبلیغاتی از کاندیداها نداشته باشیم و امکانات مادی و معنوی در اختیار هیچ کاندیدی قرار ندهیم.

 

هیئت بازرسی انتخابات حق هیچگونه جانبداری از کاندیداها را ندارند

 

 رئیس هیئت بازرسی انتخابات لرستان با تاکید بر اینکه تمام هم و غم اعضای هیئت بازرسی استان باید این باشد که انتخابات در نهایت سلامت برگزار شود، اضافه کرد: اعضاء هیئت بازرسی استان حق هیچگونه جانبداری از کاندیداها را ندارند حتی اگر کاندیداها از بستگان نزدیک آن ها باشند لذا اگر فردی احساس می کند این بی طرفی برایش سخت است می تواند اعلام کند که نمی تواند عضو هیئت بازرسی باشد.

 

اصلانی با بیان اینکه اعضاء هیئت بازرسی اجازه ندارند کاندیدایی را برجسته کرده و یا تضعیف کنند، ادامه داد: برای حفاظت از صندوق های رای باید تعدادی بازرس در سایر شهرستان ها انتخاب شوند که برای تعداد آنها محدودیتی وجود ندارد که این بازرسان باید افرادی مومن، متدین و بی طرف نسبت به کاندیداها بوده و نمی توان بازرسی که تا دیروز برای کاندیدی خاص تبلیغ کرده است را انتخاب کرد.

 

وی با اشاره به اینکه به ازاء هر ۱۵ صندوق یک سربازرس نیاز است، عنوان کرد: این سربازرس ها باید انگیزه برای کار را داشته باشند و ترجیحا باید از بین مسئولین و معاونین ادارات انتخاب شوند تا از امکانات کافی برخوردار باشند و تجربیات نشان می دهد دستگاه هایی مانند آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی بهتر می توانند در این زمینه کمک کنند.

 

اعضاء هئیت بازرسی نباید جهت گیری سیاسی داشته باشند

 

رئیس هیئت بازرسی انتخابات لرستان با تاکید بر وجود تعدادی بازرس ویژه در هر شهرستان بیان داشت: این بازرسین ویژه بایستی انسان هایی خوشنام بوده و امین روسای هیئت بازرسی شهرستان ها باشند لذا افرادی که در خوشنامی و امانتداری آن ها شک و تردید وجود دارد نباید انتخاب شوند.

 

اصلانی یادآور شد: در برخی شهرستان ها انتخابات از حساسیت ویژه ای برخوردار است لذا بازرسان این شهرستان ها باید به دقت انتخاب شوند زیرا اعضاء هیئت بازرسی در برگزاری یک انتخابات سالم و بدون حاشیه موثر هستند.

 

ضرورت تعامل هیئت های بازرسی با فرمانداران

 

رئیس هیئت بازرسی انتخابات لرستان تصریح کرد: اعضاء هیئت های بازرسی استان از امروز تا پایان دی ماه باید گزارشات هفتگی از حوزه های انتخابی را به‌صورت مستند به دبیرخانه هیئت بازرسی استان ارسال کرده و در اعلام گزارشات خود فقط خداوند را ناظر بدانند.

 

اصلانی با تاکید بر اینکه اعضاء هیئت های بازرسی استان نباید تحت تاثیر هیچ جریان سیاسی و قدرتی قرار گیرند، افزود: گزارشات هیئت های بازرسی شهرستان ها باید از ابتدای بهمن ماه تا روز انتخابات به صورت روزانه به دبیرخانه هیئت بازرسی استان ارسال شود و در روز انتخابات نیز این گزارشات باید لحظه به لحظه ارسال شود.

 

وی بر تعامل هیئت های بازرسی با فرمانداران شهرستان ها تاکید کرد و گفت: اعضاء هیئت های بازرسی بازوی اجرایی فرمانداران در امر بازرسی بر انتخابات هستند لذا باید با فرمانداران تعامل داشته باشند البته ممکن است اختلاف نظرهایی بین هیئت های نظارت و اجرایی وجود داشته باشد که بازرسان می توانند این اختلاف سلیقه ها را به حداقل برسانند.

 

سفارش برخی نمایندگان مجلس برای انتخاب بازرسان انتخابات

 

رئیس هیئت بازرسی انتخابات لرستان اعضاء هیئت بازرسی استان را به پرهیز از صحبت های تنش زا دعوت کرد و بیان داشت: با توجه به اینکه در سال همدلی و همزبانی هستیم باید سعی شود تا فرصت باقیمانده تا انتخابات فضای همدلی بین هیئت های بازرسی و اجرایی ایجاد شود.

 

اصلانی با بیان اینکه حسن و سلامت جریان انتخابات از همه چیز برای ما مهمتر است، عنوان کرد: بازرسین انتخابات باید از ادارات انتخاب شوند و به همه آن ها حق ماموریت داده می شود و اگر به بازرسی حق ماموریت داده نشد من مسئولیت آن را خواهم پذیرفت.

 

وی با طرح این ادعا که برخی از نمایندگان فعلی مجلس با من تماس گرفته و افرادی را برای بازرسی پیشنهاد داده اند خطاب به اعضای هیئت های بازرسی استان گفت: ممکن است نمایندگانی با شما نیز تماس بگیرند و بخواهند بازرسانی که مد نظر آنها است را انتخاب کنید لذا نباید به آن ها توجه داشته باشید زیرا بین نمایندگان فعلی و سایر کاندیداها تفاوتی وجود ندارد پس نباید تحت تاثیر هیچ نماینده ای قرار گرفت. منبع: مهر

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • ناشناس

  باسلام وعرض خسته نباشیدبه دست اندرکاران سایت لرستان خبر
  آقای اصلانی خوب بلدهستنددرلوای مسئولیت شناسی وقانونمداری!! توپ را به زمین منتقدان دولت بیندازد واتهام زنی کند ولی چرا ایشان نمیگویدکه سیاسی ترین کارکنان دولت در آموزش وپرورش و جهادکشاورزی هستندو درحال حاضر از آبدارچی تا مدیرکل از طیف طرفداران دولت فعلی هستند؟؟؟ که با این حساب نتیجه عملکردبازرسان مومن وبی طرف کاملا"معلوم است......

 • بی طرف

  جالبه اصلانی گفتن بازرسان ترجیحا دولتی باشند!!

  خب وقتی بازرس مدیر دولت باشه نتیجه چی میشه

  راستی شنیدیم تو کوهدشت همه چیزو دادن به اصلاح طلبان تندرو

  اقای بازرس! شما لیقات ندارید

نظرات