رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آل‌سعود مزدور دست نشانده آمریکا و اسرائیل است و مدعیان دروغین حقوق بشر چشم خود را به روی جنایات آل‌سعود بسته‌ و در قبال جنایت‌های این رژیم سکوت اختیار کرده‌اند.

به گزارش لرستان خبر، علاء‌الدین بروجردی عصر امروز در مراسم بزرگداشت روحانی برجسته آیت‌الله نمر در این شهرستان اظهار داشت: اوباما و مدعیان دروغین حقوق بشر و آنها که مدعی دموکراسی در دنیا هستند چشم خود را به روی جنایات آل‌سعود بسته و سکوت اختیار کرده‌اند.

 

وی افزود: مگر دموکراسی جز این است که مردم سرنوشت خود را رقم زده و در آینده کشور خود سهیم باشند اما در این کشورها با وضع قوانین دیکتاتور گونه‌ای به نام انتخابات مانع از حضور سیاسی مردم در صحنه می‌شوند و آزادی و حق انتخابات آنها را محدود به خواسته‌های خود می‌کنند.

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به مقاومت مردم انقلابی بحرین و ایستادگی آنها در مقابل جنایات دیکتاتورهای منطقه عنوان کرد: آنها که تصور می‌کنند شجاع هستند باید در مقابل رژم سفاک صهیونیستی ایستاده و مبارزه کنند در حالی که هم اینک صدها تن از مسلمانان در زندان‌های مخوف عربستان زندانی و شکنجه می‌شوند.

 

بروجردی تصریح کرد: این هنر آل‌سعود خبیث است که با سلاح‌های مدرن اهدایی غرب و شرق در مقابل مردم مظلوم و بی‌دفاع یمن ایستاده و تاکنون 13 هزار انسان بی‌گناه که پنج هزارتن از آنها کودکان مظلوم بوده‌اند را به خاک و خون کشیده است.

 

وی بیان کرد: بدون شک سرنوشت صدام در انتظار آل‌سعود خبیث است و پیروز این میدان مبارزان مسلمان و مظلومان بی‌دفاع هستند که شجاعانه در این صحنه نبرد نابرابر ایستادگی کرده‌اند.

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، آل‌سعود را مزدور دست نشانده آمریکا و اسرائیل دانست و افزود: مدعیان حقوق بشر چشم خود را به روی جنایات آل‌سعود بسته‌اند و در قبال جنایت‌های او سکوت اختیار کرده‌اند.

 

راشد الراشد: اعدام شیخ نمر آغاز یک جنگ علیه امت اسلامی و پیروان ادیان الهی است

 

راشد الراشد عضو شورای مرکزی جمعیت عمل اسلامی بحرین نیز در این مراسم ضمن محکوم‌کردن جنایت حکام آل‌سعود در اعدام آیت‌الله نمر اظهار داشت: به‌شهادت رساندن فقهای امت اسلامی فاجعه‌ای دردناک و هولناک است و ما به‌عنوان پیروان مکتب امام علی(ع) تاکنون در مسیر مبارزات انقلابی خود ده‌ها شهید تقدیم کرده‌ایم.

 

وی با اشاره به ویژگی‌های منحصر به‌فرد آیت‌الله نمر که وی را از دیگر شهدای انقلابی متمایز کرده است، افزود: ویژگی برجسته آیت‌الله نمر این بود که ایشان از فقهای این امت بود که در مسیر مبارزات خود با رژیم آل‌سعود چنین جایگاه والایی را کسب کرد.

 

عضو شورای مرکزی جمعیت عمل اسلامی بحرین، آیت‌الله نمر را فردی فقیه و مجاهد دانست که ویژگی‌های مبارزاتی وی را از دیگر مبارزان متمایز کرده و ادامه داد: تنها جهان تشیع در مقابل این اعدام هولناک عکس‌العمل نشان نداد بلکه تمام آزدی‌خواهان نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند و واکنش‌ها در محکومیت این جنایت همچنان ادامه دارد.

 

راشد الراشد با اشاره به مواضع شجاعانه آیت‌الله نمر در قبال جنایات و مفاسد آل‌سعود تصریح کرد: رژیم سفاک آل سعود نتوانست در مقابل این مواضع شجاعانه تاب آورد و به ناچار وی را به شهادت رساند.

 

وی افزود: این عالم مبارز در حمایت از انقلابیون بحرین و روشنگری در این عرصه تلاش‌های بسیاری کرد و با توجه به اینکه عربستان دست به حمله نظامی به بحرین زده بود، نتوانست این هجمه آیت‌الله نمر را تحمل کند.

 

عضو شورای مرکزی جمعیت عمل اسلامی بحرین با اشاره به موضع صریح آیت‌الله نمر درباره وضعیت قبور ائمه اطهار(ع) در قبرستان بقیع، خاطرنشان کرد: وی در اقدامی نسبت به ضرورت بازسازی بقیع تأکید کرد و اقدام به برگزاری گردهمایی بزرگی در مرکز اجتماع شیعیان در شرق عربستان شهر قطیف کرد و در این گردهمایی دست به روشنگری افکار عمومی و هدایت آن‌ها زد و خواست تا وضعیت این قبرستان که زمانی آباد بوده، تغییر کند و بازسازی شود.

 

راشد الراشد پیام بلند بالای آیت‌الله نمر در دفاع از حقوق پایمال شده شیعیان این کشور را از دیگر موارد عصبانیت این رِژیم ذکر کرد و اظهار داشت: وی با دقت این پیام را برای مردم خواند و این امر سبب عصبانیت رژیم آل‌سعود شد.

 

وی با اشاره به مواضع صریح آیت‌الله نمر درباره حاکمان فاسد عربستان عنوان کرد: وی با صراحت تمام فسادهای موجود در رژیم را شجاعانه اعلام کرد و باوجود تذکرات متعدد رژیم آل‌سعود، از مواضع خود کوتاه نیامد و افشاگری شجاعانه ایشان سبب شد ترس مردم کنار رفته و همه آن‌ها در این موضع‌گیری شجاعانه هم داستان وی شوند.

 

عضو شورای مرکزی جمعیت عمل اسلامی بحرین افزود: آیت‌الله نمر هنگامی دست به افشاگری فساد آل‌سعود زد که در سال 2007 در ضمن پیامی از آل‌سعود خواسته بود مطالبات شیعیان مظلوم این کشور را پرداخت کند، اما پس از بی‌توجهی آل‌سعود، وی شروع به افشاگری فساد در دستگاه حاکمه کرد.

 

راشد الراشد خاطرنشان کرد: اعدام آیت‌الله نمر مرحله‌ای جدید در مبارزات مردمی علیه آل سعود است و این سخن جاودانه او است که یا ما با عزت می‌‌میریم و یا با عزت زندگی می‌کنیم و زیر بار ننگ و ذلت نمی‌رویم که ترجمان کلام ماندگار سیدالشهدا(ع) است.

 

مراسم بزرگداشت شهید آیت‌الله نمر باقرالنمر عصر امروز با حضور راشد الراشد از رهبران انقلابی بحرین و شیخ عبدالله صالح معاون حزب انقلاب اسلامی بحرین در بیت آیت‌الله بروجردی و با حضور اقشار مختلف مردم بروجرد برگزار شد.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات