مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به ترفند نفوذ توسط دشمن گفت: اگر در نظام فردی باسابقه مثبت باشد و مردم او را به این سابقه بشناسند اما به هر علت از نظام فاصله بگیرد آماده شکار شدن توسط دشمن است.

به گزارش لرستان خبر، حسین شریعتمداری در مجمع عالی بسیج استان بوشهر با تشریح تحولات نظام اسلامی ایران اظهار داشت:  اگر اسلام بر کرسی حاکمیت ننشسته بود و در اوراق و کتاب‌ها یا درون ذهن‌ها بود اتفاقی نمی‌افتاد، نسخه شفابخش بود اما شفا نمی‌داد، وقتی اسلام بر کرسی می‌نشیند می‌خواهد به اجرا دربیاید.

 

وی بیان کرد: اسلام ذاتاً ظلم‌ستیز است و اسلامی که ظلم‌ستیز نباشد اسلام آمریکایی، عربستانی و شیعه انگلیسی است، اگر ظلم‌ستیزی را از اسلام بگیرید دیگر اسلام نیست، اسلامی که به پرخوری مرفهان بی‌درد در کنار فقر محرومان تن در دهد اسلام نیست.

 

مدیرمسئول روزنامه کیهان تصریح کرد: اسلام یک باور است و جای باور نیز در قلب و درون انسان‌هاست بنابراین انقلاب اسلامی مرز نمی‌شناسد یعنی برای عبور و صدور نیازی به ویزا ندارد.

 

شریعتمداری خاطرنشان کرد: هر جا مسلمانی باشد در معرض پیدایش حرکتی مشابه آنچه در انقلاب افتاده قرار دارد، لذا وقتی در حاکمیت بر این نوع اسلام تأکید می‌کنید چند اتفاق می‌افتد اول اینکه همه نظام سلطه در مقابل شما قد علم می‌کنند.

 

وی بیان کرد: درگیری حامیان اسلام ناب محمدی با نظام سلطه، ماهوری است یعنی ماهیتتان باهم درگیر است و در حالی این درگیری تمام می‌شود که یکی از طرفین ماهیتشان تغییر کند یا نظام سلطه دست از خوی استکباری خود بردارد یا اینکه شما دست از اسلام ناب بردارید.

 

مدیرمسئول روزنامه کیهان اظهار داشت: ‌اتفاق دیگری که می‎افتد این است که طرفین برای نابودی همدیگر قد علم می‌کنند و این درگیری از طرف نظام سلطه برای نابودی ما و از جانب ما نیز برای محو و نابودی آن‌هاست.

شریعتمداری بیان کرد: بسیار ساده‌لوحانه و احمقانه است که اگر تصور کنیم این دشمن تبدیل به رقیب و سپس تبدیل به شریک و دوست ما شود.

وی با اشاره به مطلبی از یک هفته‌نامه آمریکایی بیان کرد: در این هفته‌نامه عنوان‌شده بود که تمام روسای جمهور آمریکا از کارتر تا اوباما در یک مورد با امام خمینی ‌هم‌نظر بودند و آن نظر این بود که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به صحبتی از خبرنگار روزنامه نیویورک‌تایمز در مورد برجام گفت: به این خبرنگار گفتم توافقی که در آن منافع ما آن‌گونه که می‌خواهیم ‌صورت نمی‌گیرد، وقتی نمایندگان شما در مذاکرات حاضر می‌شوند حواسشان در یمن، افغانستان و لبنان است.

شریعتمداری گفت: جایگاه ایران بسیار برجسته و بالاست و یکی از خواسته‌های حریف این است که ذهن ما را از این جایگاه دور کند، لذا هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید.

وی با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان بیان کرد: حریف سناریوی سوخته را تکرار نمی‌کند فتنه ۸۸ سناریوی سوخته است اما باید حواسمان جمع باشد و فریب نقشه جدید دشمن نخوریم.

مدیرمسئول روزنامه کیهان خاطرنشان کرد: یکی از ترفندهای تازه حریف مسئله نفوذ است اما نفوذ نه برای انفجار و ترور بله این نفوذ در ساختار نظام و مراکز تصمیم‌ساز و سیاست‌پرداز است که باید مراقبت کرد.

شریعتمداری اظهار داشت: حریف برای نفوذ نیاز به میانجی دارد که این میانجی دو ویژگی دارد یکی اینکه سابقه مثبت در نظام داشته باشد و دیگری اینکه مردم او را به این سابقه بشناسند اگر چنین آدمی پیدا شد اگر به هر علت از نظام فاصله بگیرد آماده شکارشان توسط حریف است و وقتی شکار شد زبان حریف را به کام می‌گیرد و تابلوی چنین آدمی، تابلوی شناسنامه‌اش است.

وی افزود: از تابلوهایی که باشناسنامه‌اشان فرق می‌کنند باید ترسید، ملت در فتنه ۸۸ بصیرت داشت که پیروز شد و اکنون نیز نباید در مثلث آمریکا، اسرائیل وانگلیس بازی کرد و در آستانه انتخابات تغییر و تحولات را باید مراقبت کرد و به کسانی که دلشان با آمریکاست نباید رأی داد.

مدیرمسئول روزنامه کیهان در پاسخ به سؤالی در موردحمایت پنهانی جریان غیرهمسو از افراد ارزشی و همسو با نظام گفت: این کار به این دلیل انجام می‌دهند که دستشان از نیرو خالی است اما در بین جریان همسو اگر در یک شهر و منطقه فردی ارزشمند و آزمون داده وجود داشته باشد دیگران وارد عرصه انتخابات نشوند و رأی را نشکنند و درواقع همه نباید برای مجلس احساس تکلیف کنند.

شریعتمداری افزود: هیئت‌های اجرایی در خیلی جاها کسانی را که نباید تأیید می‌کرد تأیید کرد برخی افراد حتی محکومیت هم داشتند اما تأیید شدند، یکی از ترفندها این است که افراد زیادی ثبت‌نام کنند برای اینکه بعداً عنوان شود صلاحیت خیلی‌ها تأیید نشده و این اشتباه است و جریانی زودگذر خواهد بود.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد برنامه احمدی‌نژاد برای انتخابات مجلس و سرنوشت مهدی هاشمی گفت: در مورد حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس خبری نیست و فعالیتی هم آن‌چنان نداشته اما در مورد مهدی هاشمی، چند وقت پیش هاشمی رفسنجانی گفته بود که «مهدی در زندان به افراد مستمند کمک می‌کند»، این اقدام مهدی هاشمی هم مثل داستان رابین‌هود شده اما یک‌ قلم جرم وی در موضوع استارت اویل و دریافت رشوه ۵ میلیون دلاری بوده است، از طرفی هم محسن هاشمی عنوان کرده بود پدرم با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا مخالف بوده است.

مدیرمسئول کیهان به اقدام نیروی دریایی سپاه در توقیف و شناور و دستگیری ۱۰ نظامی آمریکایی در خلیج‌فارس و جزیره فارسی اشاره کرد و افزود: اقدام مقتدرانه‌ای بود و طرف مقابل نیز تصور نمی‌کرد این کار صورت بگیرد اما ما نشان دادیم در حفاظت از مرزهای آبی جدی هستیم و نظامیان آمریکایی نیز مقاومتی نکردند و پس‌ازاینکه مشخص شد به‌اشتباه وارد آب‌های ایران شدند با عذرخواهی رسمی، توسط سپاه رها شدند.

شریعتمداری در پاسخ به سؤالی در مورد سیاست خارجی و اقتصاد داخلی دولت گفت: در زمینهٔ سیاست خارجی و اقتصاد داخلی دولت فعلی توازنی صورت نگرفته است، در قضیه برجام آنچه قرار بود به ما ندادند و غنی‌سازی ما را نیز به رسمیت نشناختند.

وی ادامه داد: درحالی‌که بعضی تحریم‌ها را برمی‌دارند اما در کنار آن تحریم جدید وضع می‌کنند و نکته مهم این است که عنوان تحریم جدید علیه ایران نقض برجام خواهد بود.

مدیرمسئول کیهان بیان داشت: درحالی‌که تعهدات ما قانونی است اما تعهدات طرف مقابل تبصره است و به غیر اینکه تبصره است نسیه هم هست به‌طور مثال عنوان‌شده لایحه ویزا در مورد ایرانیان را اعلام کردند امضا کردیم اما اجرا نمی‌کنیم، حال سوال این است اگر نمی‌خواهید اجرا کنید چرا امضا کردید.منبع:فارس

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات