مبنای ما درانتخابات "قانون" است

هوشنگ بازوند استاندار لرستان به رد صلاحیت برخی کاندیدا در استان واکنش نشان داد

به گزارش لرستان خبر هوشنگ بازوند ظهر یکشنبه در نشست با بخشداران استان لرستان با بیان اینکه وزارت کشور مجری قانون انتخابات است اظهار داشت: مطمئن باشید هرجایی که ما قانون را رعایت نکنیم به طور قطع مردم ضرر خواهند کرد.

وی با بیان اینکه هیئتهای اجرایی استان در امر برگزاری انتخابات تا کنون تلاش های مطلوبی داشته اند گفت: بر اساس قانون نیز تعدادی از داوطلبان از سوی هیئتهای نظارت رد صلاحیت شده اند.

استاندار لرستان با تاکید بر لزوم رعایت قانون از سوی داوطلبان انتخابات در لرستان بیان داشت: ما نیز به عنوان مجریان انتخابات این قانون را رعایت می کنیم و اگر غیر از این امر از سوی دست اندرکاران انتخابات صورت گیرد به طور حتم ما برخورد می کنیم.

بازوند خطاب به بخشداران در جلسه بیان داشت: ما انتظار داریم که شما نیز تعلق خاطری نسبت خانواده به وزارت کشور داشته باشید و خدایی ناکرده نکند به گونه ای اقدام کنید که بنا به دلایلی به جاهای دیگر روی آورید.

وی با تاکید بر اینکه اگر این اتفاق رخ دهد ما حتی شب انتخابات هم بوده برخورد می کنیم چرا که با کسی تعارف نداریم گفت: رای مردم امانتی بوده که دست ما رسیده و ما نمی توانیم خدایی ناکرده رای مردم را به خاطر اینکه با کسی رفاقت داریم خدشه دار کنیم.

استاندار لرستان ادامه داد: اگر این امر صورت گیرد پاسخ حق الناس بودن رای مردم که توسط رهبری به عنوان مرجع عالی قدر اعلام شده را چه می توانیم بدهیم.

رصد عملکرد مسولان انتخابات در لرستان

بازوند با تاکید بر اینکه رای مردم امانت دست ما بوده و شما باید بسیار خوب از آن حفاظت کنید گفت: مجریان انتخابات تحت تاثیر کسانی دیگر قرار نگیرید و اگر مشکلاتی وجود دارد نباید کسی دیگر بیاید و مشکل خانوادگی ما را حل کند.

وی با بیان اینکه خیلی بد است که نماینده عالی دولت مشکل خود را جای دیگر حل کند تصریح کرد: اگر مشکلاتی داریم خودمان باید آنها را حل کنیم و تاکید می کنم به مجموعه وزارت کشور تعلق خاطر داشته باشید.

استاندار لرستان با بیان اینکه اگر کسی به وزارت کشور تعلق خاطر نداشته باشد به طور حتم نمی تواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد گفت: گزارش هایی از سوی ائمه جمعه، مردم، بازرسان غیر محسوس، فضای مجازی که فرمانداران و بخشداران چه کارهایی انجام می دهند.

بازوند با بیان اینکه هئیتهای اجرایی و نظارت هیچ کدام حق ندارند که تعیین کنند چه کسی به مجلس می رود گفت: این مردم هستند که تشخیص می دهند چه کسی را برای مجلس انتخاب کنند و ما نیز باید تابع این موضوع باشیم.

در چارچوب "قانون" از رد صلاحیت شدگان دفاع می کنیم

وی با بیان اینکه قانون گذار به ما گفته که در چارچوب قانون عمل کنیم و مردم نیز تصمیم می گیرند که به چه کسی رای بدهند تصریح کرد: برای ما رای مردم مهم است و ما باید قانون را رعایت کنیم.

استاندار لرستان ادامه داد: هیئتهای اجرای و نظارت ما خدایی ناکرده نباید از ابزاری که در دستشان دارند در رابطه با مباحث انتخابات سو استفاده کنند و این امر به هیچ عنوان قابل تحمل نیست.

بازوند با تاکید بر اینکه قانون ابزاری را در اختیار مجریان و ناظران قرار داده که باید وسیله ای برای بهتر برگزار شدن انتخابات و بهتر حفاظت کردن از رای مردم باشد عنوان کرد: اگر غیر از این باشد ما از قانون عدول کرده ایم، البته ما از بخشدارانمان همه مطمئن هستیم و از هیئتهای نظارت نیز ما مطمئن هستیم.

وی همچنین به موضوع رد صلاحیت داوطلبان اشاره کرد و گفت: در مجموع 50 درصد کاندیداها رد صلاحیت شده اند، اما افزایش تعداد داوطلبان ثبت نامی در این دوره برای کشور یک فرصت بوده و ما نباید این فرصت را از دست بدهیم.

استاندار لرستان با اشاره به ایجاد اعتمادسازی که از سوی وزارت کشور در امر انتخابات صورت گرفته است عنوان کرد: به طور حتم ما هم در چارچوب قانون از رد صلاحیت شدگان دفاع خواهیم کرد.

مبنای ما در بحث انتخابات قانون است

بازوند با بیان اینکه شورای نگهبان نیز مواردی که نیازمند به بررسی مجدد بوده را امیدورایم بررسی کند گفت: امیدواریم که در چارچوب قانون خیلی از این رد صلاحیت شدگان بتوانند برگردند و وارد مباحث انتخابات شوند.

وی همچنین به حوزه مشارکت در انتخابات اشاره کرد و گفت: ما نباید کاری کنیم که مشارکت مردم در انتخابات پایین باشد چرا که هنر ما این بوده که بتوانیم مشارکت را افزایش دهیم.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه ما اعتقاد داریم انتخابات یک رفراندوم بزرگ در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است افزود: ملت در این انتخابات تجدید عهده با نظام می کنند و ما نیز باید به صورت ویژه به این فرصتها نگاه کنیم.

بازوند با تاکید بر اینکه مبنای ما در بحث انتخابات قانون است گفت: اگر مجریان و ناظران مبنا را قانون قرار دهند به طور حتم مشارکت خوبی را از سوی مردم در انتخابات خواهیم داشت.

لزوم رعایت اصل بی طرفی از سوی مجریان انتخابات در لرستان

وی با لزوم ایجاد فضای آرامش در فضای سیاسی استان تاکید کرد و گفت: همچنین در حوزه سلامت انتخابات باید قانون مبنا باشد و اگر این امر محقق شود انتخابات سالمی را برقرار خواهیم کرد.

استاندار لرستان با تاکید بر لزوم اصل بی طرفی در برگزاری انتخابات بیان داشت: بخشداران، فرمانداران، معاون فرمانداران همه باید اصل بی طرفی را در دستور کار قرار دهند و در این صورت مجری خوبی در انتخابات خواهیم بود.

بازوند با تاکید بر اینکه ما با هر گونه اقدام خلاف قانون در برگزار انتخابات برخورد خواهیم کرد گفت: همچنین داوطلبان در بحث رقابت خود باید فرمایشات مقام معظم رهبری را نصب العین خود قرار دهند.

وی بر لزوم خودداری داوطلبان انتخابات از دادن وعده های غیر عملیاتی به مردم گفت: البته مردم نیز فریب این وعده ها را نخواهند خورد و آگاه هستند.

استاندار لرستان همچنین به بحث امنیت انتخابات در لرستان اشاره کرد و گفت: در این راستا نیز باید کانون های چالش زا در استان را شناسایی شوند و آنها را به نحوی از بین بروند.

بازوند تاکید کرد: انتخابات یک رویداد اجتماعی بزرگ است و نباید آن را امنیتی کرد.مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات