لرستان خبر گزارش می دهد

انتخابات مجلس ششم هم به همین شیوه جلو رفت جناح اصلاحات حاضر نشد در یک رقابت سالم حاضر شود تقلب گسترده آن انتخابات که توسط عوامل وزارت کشور و شخص تاجزاده صورت گرفته بود خود بیانگر این بود که بازهم یک جناح خاص حاضر برای پیروزی در انتخابات دست به هر کاری بزند.

به گزارش لرستان خبر، در سی امین روز از دی ماه 1394 دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات اسفند ماه سال با رهبر معظم انقلاب دیدار داشتند اگرچه این دیدار همچون سال های گذشته به طور مرسوم برگزار شده است اما بخشی از بیانات رهبری انقلاب قابل توجه است.

رهبر معظم انقلاب در بخشی از بیاناتشان می فرمایند: در مورد انتخابات توجّه کنیم که انتخابات یک رقابت است، یک مسابقه‌ی ملّی است بین آحاد کشور؛ اگر این مسابقه خوب و سالم و قوی برگزار شد، در بین این تیم­های مختلف هر تیمی ببرد، افتخارش مال فدراسیون خواهد بود. این‌جوری است دیگر. وقتی تیمهای ورزشی خوب بازی کنند، چه تیم الف، چه تیم ب، چه تیم پ اگر برد، فدراسیون از بازی قوی و سالم اینها به خود می­بالد. انتخابات هم همین‌جور است؛ اگر ملّت ایران، خوب، قوی، جازم و عازم وارد میدان بشود و صندوقهای رأی را از رأی خود و عزم خود پُر کند، ایران خواهد بالید، جمهوری اسلامی خواهد بالید و افتخار خواهد کرد؛ حالا هر که ببرد، هر که ببازد. در واقع بُرد و باختی برای ملّت وجود ندارد؛ ملّت در هر صورت برنده است. این نکته‌ی اساسی در باب انتخابات است.

اگرچه ایشان مساله انتخابات در بیان به یکک رقابت ورزشی ملی بین آحاد کشور تشبیه کرده اند اما بیان امروز ایشان حاصل سالها تجربه تلخ و شیرین در عرصه انتخابات کشور است.

اگر به تاریخ انتخابات های مختلف کشور نگاهی بیاندازیم بهتر متوجه این موضوع می شویم که چطور بخشی از سیاسیون از درک این موضوع عاجزند و انتخابات را به تمام مسایل کشور گره می زنند شاید برای اول بار پس از جنگ تحمیلی انتخابات دوم خرداد 76 بود که مساله انتخابات صرفا دیگر انتخابات نبود و جناحی به صورت ناجوانمردانه این تهمت را به سیستم انتخاباتی کشور زد: «می نویسیم خاتمی، می­خوانیم ناطق!» این جمله بیانگر این مساله بود که انتخابات دیگر یک مساله ملی نیست بلکه به یک مساله جناحی تبدیل شده است تا جایی که یک جناح خاص حاضر برای پیروزی خود اصل انتخابات را زیر سوال ببرد اگر چه با رای آوردن کاندیدای مطلوب اصلاحات این فتنه ناتمام ماند ولی خود یک هشدار بود که در یک رقابت ملی یک طرف به راحتی حاضر به پذیرفتن نتیجه باخت نیست و در صورتی که ببازد ممکن است دست به کار نابجایی بزند.

انتخابات مجلس ششم هم به همین شیوه جلو رفت جناح اصلاحات حاضر نشد در یک رقابت سالم حاضر شود تقلب گسترده آن انتخابات که توسط عوامل وزارت کشور و شخص تاجزاده صورت گرفته بود خود بیانگر این بود که بازهم یک جناح خاص حاضر برای پیروزی در انتخابات دست به هر کاری بزند. اصلاح طلبان اگرچه با تقلب پیروز میدان شده بودند ولی دست از تخریب بر نمی داشتند و اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس جمهور پیشین، را که در تهران با تقلب اصلاح طلبان به رتبه سی ام تنزل یافته بود آقاسی خطاب می کردند آنها حتی آن دسته از رقبایشان که مجلس راه یافتند را نتوانستند تحمل کنند و اعتبارنامه افرادی چون حداد عادل را ماه ها در حالت معلق نگه داشتند.

این دومین زنگ خطری بود که از انتخابات به گوش می رسید اما هنوز جدی نبود جناح اصلاحات حاضر بود برای پیروزی دست به هر کاری بزند درست مثل بازیکنان تیم های عربی که برای اتلاف وقت خود را به زمین می اندازند!

اتفاق بعدی در انتخبات مجلس هفتم افتاد درست آنجایی که اصلاح طلبان مجلس ششم بخاطر عدم تایید صلاحیت قوه مقننه کشور را به تعطیلی کشاندند و زنگ خطر بعدی را به صدا در آوردند اگر چه نظام از این مرحله نیز عبور کرد ولی در انتخابات سال 88 اوضاع تفاوت کرد دیگر جناح اصلاحات به این نتیجه رسیده بود که به قول سعید حجاریان، یک از تئوریسین های اصلاح طلبان، اصلاحات برای بقا خون می خواهد.

اصلاح طلبان وقتی عدم اقبال مردم به خود را دیدند به نظام همان تهمتی را زدند که در انتخابات مجلس ششم خود مرتکب آن شده بودند و مردم را به این بهانه به خیابان ها کشاندند که منجر شد به فتنه 88 و کام مردم را که با حضور بی سابقه خود در انتخاب برنده اصلی این رقابت بودند با آشوب و فتنه تلخ کردند در واقع می بینم اگر گروهی از سیاسیون دید درستی از انتخابات داشته باشند و آن را یک رقابت ملی تلقی کنند همواره کام مردم شیرین خواهد ماند اما اگر عده ای با استفاده از تقلب، تخریب و آشوب بخواهند بر مردم سلطه پیدا کنند این همه ما هستیم که متضرر خواهیم شد پس بهترین راهکار این است که جلوی آن دسته از سیاسیون که می خواهند طعم خوش و شیرین پیروزی را بر ملت ایران تلخ کنند بایستیم و نگذاریم کام­مان تلخ شود.

بنابراین بهترین راهکار برای بدست آوردن یک پیروزی ملی شرکت با شکوه و پرنشاط در انتخابات بدور از هر حاشیه ای است چرا که در غیر این صورت این دشمن است که از ضعف و اختلاف داخلی ما بهره لازم را می بردمنبع: سراج 24

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات