اهمیت انتخابات در آیینه سخنان رهبر عالیقدر انقلاب اسلامی؛

عده‌ای کمین کرده‌اند که با حضور نیافتن مردم در انتخابات، با تحریم یا سست کردن انتخابات، از نظام جمهوری اسلامی مچ‌گیری کنند، اما ملت در مقابل این کمین کرده‌هایِ نابکار، کارآمدی خود را نشان داده و در این انتخابات هم نشان خواهد داد.

اهمیت ویژه انتخابات در آیینه سخنان رهبری انقلاب طبق اعلام وزارت کشور ، هفتم اسفند سال 1394، به عنوان زمان برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، پیش‌بینی و در نظر گرفته شده است. انتخابات امسال نیز مانند دوره های قبلی با شور و حرارتی که در بین مردم و کاندیدا ها ایجاد کرده است تنور بحث های سیاسی و اقتصادی را بین مردم بار دیگر داغ کرده است زمان برگزاری انتخابات امسال که با انتخابات پنجمین دوره خبرگان رهبری در یک روز انجام می شود به سرعت نزدیک می شود و گروه ها و احزاب سیاسی جمع بندی های نهایی خود را در راستای اعلام لیست نامزدها و برنامه‌هایشان برای مجلسین بعدی ارائه می کنند.

در این بین به نظر می رسد همراهی مردم به عنوان ولی نعمتان اصلی انقلاب اسلامی  می تواند به عنوان پشتوانه ای برای نظام و ارمان های بزرگ ان تعبیر شود. رهبر انقلاب نیز که در زمان های مختلف به نقش ویژه مردم در مدیریت کشور تاکید ویژه ای داشتند، این بار نیز در دیدار با دست اندرکاران برگزاری انتخابات به همین نکته اشاره دقیقی داشتند.

 رهبری، دو انتخابات پیش رو را بسیار مهم و بزرگ خواندند و با تأکید بر اینکه انتخابات، یک رقابت و مسابقه‌ی ملی است، گفتند: در این رقابت، در واقع برد و باختی برای ملت مفهومی ندارد زیرا در هر صورت، ملت ایران برنده‌ی واقعی و نهایی است. اگر ملت ایران خوب، قوی و مصمم وارد میدان انتخابات شود و صندوق‌های رأی را از رأی و عزم خود پر کند، جمهوری اسلامی ایران به خود خواهد بالید و افتخار خواهد کرد.

وحدت ملت ایران به عنوان مهمترین علت پیروزی در برابر رژیم ستمشاهی همواره مورد تاکید امام (ره) قرار داشتند، به نظر می رسد رهبری نیز بر همین اساس همراهی و یک دستگی ملت در برابر مشکلات بیرونی و داخلی نظام را یگانه مانیفست خروج از چالش های فعلی قلمداد می کنند.

ایشان حضور همه سلایق و طیف های مردمی را در انتخابات از الزامات یک انتخابات سالم ارزیابی می کنند، در واقع به نوعی از همه مردم حتی کسانی که به لحاظ ایدئولوژیک و سیاسی با نظام مسئله دارند دعوت می نمایند تا در انتخابات پیش رو حضور داشته باشند. مشخصا این حضو گسترده می تواند نکات مهمی را با خود به همراه داشته باشد طبق فرمایش رهبری مهمترین ویژگی این حضور بحث عزت و امیت ملی می باشد.

ممکن است افرادی نسبت به نظام مسئله داشته باشند اما این افراد قاعدتاً نسبت به امنیت، پیشرفت و عزت کشور مسئله‌ای ندارند و بر همین اساس اگر خواهان استمرار امنیت ملی، افزایش عزت ملی و تضمین پیشرفت و حرکت روبه‌رشد کشور هستند، باید در انتخابات شرکت کنند. عده‌ای کمین کرده‌اند که با حضور نیافتن مردم در انتخابات، با تحریم یا سست کردن انتخابات، از نظام جمهوری اسلامی مچ‌گیری کنند، اما ملت در مقابل این کمین کرده‌هایِ نابکار، کارآمدی خود را نشان داده و در این انتخابات هم نشان خواهد داد


منبع: ایران اسلامی

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات