رضا سراج مطرح کرد

یک کارشناس مسائل استراتژیک با افشای هماهنگی و ارتباط فتنه گران با سرویس های خارجی، گفت: فتنه 88 یک فتنه آمریکایی- اسرائیلی بود و در آن زمان دست های پشت پرده سعی در براندازی نظام اسلامی داشتند.

به گزارش لرستان خبر،  فتنه 88 به تنهایی یک حادثه و یا اردوکشی خیابانی نبود، در واقع این فتنه با حمایت گستره سرویس های خارجی و دشمنان قسم خورده نظام اسلامی پاگرفت و به راستی اگر هوشیاری مقام معظم رهبری نبود، دشمن توانسته بود با استفاده از عناصر داخلی وابسته و خودفروخته نظام را در مسیر براندازی قرار دهد.

بنا بر این گزارش در همین ارتباط دکتر رضا سراج، کارشناس مسائل استراتژیک و رئیس دانشکده اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیرامون موضوع افشای هماهنگی و ارتباط فتنه گران با سرویس های خارجی با ما به گفتگو پرداخته است. این مصاحبه را پیش رو دارید.

 

*عصر امروز: مشخص است که فتنه 88 و حوادث بعد از انتخابات آن سال با حمایت سرویس های خارجی شکل گرفت و فتنه گران نیز با این سرویس ها در ارتباط بوده اند، حالا تحلیل شما از این جریان چیست؟

بله

 
کاملا مشخص بود که عناصر فتنه گر با سرویس های جاسوسی در ارتباط بوده اند و در راستای اهداف دشمن حرکت کرده اند چون آنها بدون هیچ سندی از تقلب حرف زدند، ادعایی که مدرکی برای آن موجود نبود و هیچ دلیل قانع کننده ای هم برای این مسئله وجود نداشت
 

خوب کاملا مشخص بود که عناصر فتنه گر با سرویس های جاسوسی در ارتباط بوده اند و در راستای اهداف دشمن حرکت کرده اند چون آنها بدون هیچ سندی از تقلب حرف زدند، ادعایی که مدرکی برای آن موجود نبود و هیچ دلیل قانع کننده ای هم برای این مسئله وجود نداشت، آنها تلاش می کردند تا بگویند در نتیجه انتخابات دست کاری شده و حتی حاضر نبودند تا شکایت خود را به شکل قانونی مطرح کنند و این مسائل نشان می داد که آنها به طور کلی می خواستند تا انقلاب و نظام اسلامی را در سطح جهان و میان کشورهای منطقه از سکه بیندازند. مشخص هم بود که ارتباط عمیقی با سرویس های خارجی دارند چون برای تمام کارهایشان برنامه ریزی کرده بودند.

در همین حال یکی از جاسوسانی که در جریان فتنه 88 بازداشت شده اعلام کرده است، درسفر به اسرائیل پس از آشنایی با موسسه‌ای با عنوان «ممری» متوجه شده که این موسسه مربوط به آمریکاست اما در اسرائیل قرار دارد و هدفش نیز پشتیبانی و حمایت از اصلاح‌طلبان در دنیای اسلام به جمهوری اسلامی ایران است.

 

فتنه 88 یک فتنه آمریکایی- اسرائیلی بود

در همان زمان یکی از حامیان کودتای مخملی و مشاور سابق ‏امنیت ملی آمریکا به نام مایکل لدین نیز صراحتا عنوان می کند که در 22 خرداد انتخاباتی در ایران شکل نمی گیرد بلکه یک انقلاب رنگی اتفاق می افتد.

این فرد در جای دیگر هم گفته بود که باید به جای جنگ، تغییر رژیم ایران مدنظر ما باشد. در آن ایام بنیامین نتانیاهو نیز اعلام کرده بود که فتنه گران سرمایه های اسرائیل محسوب می شوند، به این مسائل که اشاره می کنم پیش از این نیز به صورت مفصل در سایر رسانه ها پرداخته شده است اما به هرحال میخواهم بگویم که بیان چنین مباحثی موضوع فتنه را شفاف تر می سازد و به ما نشان می دهد که چگونه برخی عناصر انقلابی تحت تاثیر القائات و اغواگری دشمن قرار گرفتند و حتی مزدوران بی جیره و مواجب بیگانگان شدند به طوری که یکی از دستگیرشدگان جریان فتنه 88 هم عنوان کرده بود که به صورت مداوم با مهدی ‏کروبی ملاقات می‌کرده و به شکل خصوصی و محرمانه سخنان و ایده های اپوزیسیون خارج از کشور را به وی انتقال می داده است و در مقابل کروبی نیز ایده ها و نظرات خود را مطرح می ساخته تا این فرد به اپوزیسیون خارج از کشور اطلاع بدهد.

 

 
یکی از دستگیرشدگان جریان فتنه 88 هم عنوان کرده بود که به صورت مداوم با مهدی ‏کروبی ملاقات می‌کرده و به شکل خصوصی و محرمانه سخنان و ایده های اپوزیسیون خارج از کشور را به وی انتقال می داده است و در مقابل کروبی نیز ایده ها و نظرات خود را مطرح می ساخته تا این فرد به اپوزیسیون خارج از کشور اطلاع بدهد.
 

 

در این بین وزیر خارجه سابق ایالات متحده آمریکا نیز در کتاب خاطراتش نوشته است: "در پشت صحنه، گروه من در وزارت خارجه به طور مداوم با فعالان در ‏ایران در ارتباط بودند و برای جلوگیری از تعطیل شدن توئیتر، به طور فوریتی مداخله کردند؛ قطع شدن توئیتر به معنای از بین رفتن ‏یکی از وسایل اصلی ارتباطی معترضان بود‎.‎‏"‏

 

در قالب این فتنه شاهد بودیم که میرحسین موسوی پیش از اینکه هنوز نتیجه انتخابات اعلام شود برمبنای دستورهایی که از طرف سرویس های جاسوسی به او داده شده بود، عنوان می کند که پیروز انتخابات است و در غیر این صورت یعنی تقلب شده است لذا کاملا برای همه روشن و شفاف است که فتنه 88 یک فتنه آمریکایی-اسرائیلی بود و دست های پشت پرده سعی در براندازی نظام اسلامی داشتند.

 
فتنه گران با حمایت اربابان خارجی خود به دنبال همراه کردن مردم با خود بودند و در این رهگذر می خواستند با براندازی نظام اسلامی یک تغییر نگرش در میان مردم نسبت به مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نیز بوجود بیاورند
 

 

فتنه گران با حمایت اربابان خارجی خود به دنبال همراه کردن مردم با خود بودند و در این رهگذر می خواستند با براندازی نظام اسلامی یک تغییر نگرش در میان مردم نسبت به مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نیز بوجود بیاورند، اگرچه در ابتدا تاحدودی نیز موفق شدند اما بعد از سخنرانی مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه 29 خرداد، بسیاری از مردم صف خود را با فتنه گران جدا کردند و دیگر فریب اقدامات ساختارشکنانه فتنه گران و سران فتنه را نخوردند.

 

فتنه گران به دنبال هدف گرفتن ولایت فقیه بودند

 

*عصر امروز: فتنه گران داخلی دقیقا به دنبال چه چیزی بودند؟

فتنه گران داخلی با دشمنان همراه شدند و می خواستند تا ولایت فقیه را هدف بگیرند و اختیارات ایشان را محدود سازند و خوب طبعا در این عرصه به دنبال قدرت¬ هم بودند. بسیاری از سران فتنه به طورکلی سکولار بودند و از همان ابتدای پیروزی انقلاب هم این افراد با ولایت فقیه به شدت مخالف بودند بنابراین به شدت دوست داشتند تا با نابودی ولایت فقیه و وارد کردن خدشه به آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی به ایدئولوژی دلخواه خود در نظام اسلامی دست یابند.

*عصر امروز: به اعتقاد شما دشمنان ما بعد از فتنه 88 و در زمان فعلی چگونه می خواهند در کشور ما فتنه های دیگری راه بیندازند؟

 

 
دشمن در هر لحظه و هر زمانی به دنبال موقعیت می گردد تا به کشور ما نفوذ کند و یک فتنه به راه بیندازد، بیش از همه تلاش دارد عناصر نفوذی خود را که نیروهای داخلی نظام ما هستند را به استخدام بگیرند و یا اینکه عناصر نفوذی را در مراکز حساس بفرستند و یک توطئه و فتنه بزرگ به راه بیندازند.
 

دشمنان ما منتهای کوشش خود را به کار گرفته اند تا با بیان ادعاهای حقوق بشری و نبود آزادی بیان و هزار و یک مسئله دروغین مردم را از این انقلاب و نظام ناامید کنند در واقع دشمن تلاش می کند خود را به عنوان یک منجی به ملت ما معرفی کرده و بگوید شما شعارهای انقلابی را کنار بگذارید و با ما همراه باشید تا ما به کمکتان بیاییم و شما را از مشکلاتی که در کشور با آن مواجه هستید نجات دهیم حال آنکه تاکنون این پروژه آنان با موفقیت روبرو نبوده چون مقام معظم رهبری بارها با رهنمودهای ارزشمند خود زمینه های نفوذ دشمن را مسدود کرده اند.

*عصر امروز: دشمن به دنبال چه موقعیتی برای به راه انداختن فتنه می گردد؟

 

دشمن در هر لحظه و هر زمانی به دنبال موقعیت می گردد تا به کشور ما نفوذ کند و یک فتنه به راه بیندازد، بیش از همه تلاش دارد عناصر نفوذی خود را که نیروهای داخلی نظام ما هستند را به استخدام بگیرند و یا اینکه عناصر نفوذی را در مراکز حساس بفرستند و یک توطئه و فتنه بزرگ به راه بیندازند. ما در جریان ثبت کاندیداها در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری شاهد این مسئله بودیم که برخی عناصر با پرونده های نامشخص ورود پیدا کرده و گمان کردند به محض تایید صلاحیت می توانند اهداف سوء خود را عملیاتی کنند که خوشبختانه این طور نشد.

*عصر امروز: به طورکلی در داخل کشور ما چه اتفاق و حادثه ای می تواند زمینه ساز فتنه گری دشمن باشد؟

 

خوش خیالی و خوش بینی زیاد به قدرت های جهان می تواند زمینه یک توطئه و فتنه در کشور ما باشد لذا باید مراقب باشیم تا در دام توطئه دشمن نیفتیم.

منبع: عصر امروز

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات