گزارش لرستان خبر از حماسه مردم؛

سی‌وهفتمین بهار شکوهمند آزادی در استان لرستان با حضور حماسی مردم غیور و ولایتمدار در شهرستان‌های مختلف این استان برگزار شد.

به گزارش لرستان خبر، آئین جشن پیروزی سی‌وهفتمین بهار آزادی انقلاب اسلامی با گام‌های نستوه و با اراده مردم استان لرستان از آغازین دقایق صبح امروز در میان سرما و بردت هوا آغاز شد.

پدیده جوی غالب امروز در استان لرستان بارش برف و باران و سرمای شدید بود اما این سرمای هوا مانع نمایش عزم و اراده آهنین مردم شهیدپرور استان لرستان برای حضور در راهپیمایی سی‌وهفتمین بهار آزادی نشده و مردم با صلابت‌تر از سال‌های گذشته در گوشه خیابان‌های استان شعار عزت‌آفرین « مرگ بر آمریکا» را سر داده و خیابان‌های شهرهای استان را با حضور باشکوه و پرصلابت خود به میدان نمایش عزم و اراده خود تبدیل کرده تا به جهانیان اثبات کنند ملت قهرمان و نستوه ایران اسلامی دست در دست یکدیگر با مشت‌هایی گره شده صلابت جمهوری اسلامی ایران را یک‌صدا فریاد می‌زنند.

بسیاری از شهروندان از ساعت‌ها پیش از آغاز رسمی مراسم راهپیمایی در خیابان‌های منتهی به جایگاه‌ها تجمع کرده و با در دست گرفتن نوشته‌هایی از بیانات مقام معظم رهبری و امام راحل (ره) آمادگی خود را برای حضور در مراسم یوم‌الله 22 بهمن نشان دادند.

اما در این‌ بین حضور با نشاط جوانان و نوجوانان نسل سوم و چهارم انقلاب در راهپیمایی جلوه‌ای متفاوت از حضور مردم را به نمایش گذاشته بود، جوانان و نوجوانانی که روزهای مبارزه و پیروزی برای انقلاب را به چشم ندیده و اینک ایستاده‌اند به قامت بلند آفتاب و پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران را در دستان خود به نشانه ایستادگی بی‌قیدوشرط می‌چرخانند و می‌توان گفت راهپیمایی امسال میهمانی حضور جوانان انقلابی بود.

139411221459305777098274

مردم چشمه چشمه، موج موج در خیابان‌های شهرهای استان به یکدیگر پیوند خورده تا سردی این روزهای بهمن‌ماه را با حضور عزت‌آفرین خود به گرمی بدل کرده و نشانی از آمادگی و ایستادگی خود را به جهانیان مخابره کنند.

پیرمردی را می‌بینم که قامت خمیده و آرام در گوشه‌ای از خیابان سربندی منقش به پرچم سه رنگ ایران اسلامی به سربسته و هم پای جوانان گام برداشته و زیر لب خدای را به خاطر 37 ساله شدن انقلاب شکر می‌کند و شعار سر می‌دهد گویی قد او در پای نهال جوان انقلاب خمیده شده است و به یاد می‌آورد زحمات انقلابیون را در به ثمر نشستن نهال انقلاب.

شور ونشاط راهپیمایی امسال با حضور کاندیداهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی رنگ و بویی متفاوت از سال‌های پیش به خود گرفته به‌گونه‌ای که بسیاری از شهروندان تلاش می‌کنند خود را به یکی از کاندیداهای حاضر در مراسم رسانده و با گرفتن عکس‌های یادگاری این روز را در حافظه تاریخی خود ثبت و ضبط کنند.

برخی از کاندیداها نیز فرصت را غنیمت یافته و با بیان آرمان‌های خود از طریق توزیع بروشور و کارت‌های تبلیغاتی سعی در جلب آراء مردمی دارند تا از زمینه حضور باشکوه مردم در راهپیمایی این روز نهایت بهره را ببرند حتی برخی از آن‌ها با اعلام ساعت تجمع در نقطه‌ای خاص تلاش می‌کنند راهپیمایی امسال را به نفع خود رقم زنند.

عده‌ای از جوانان را در گوشه‌ای از خیابان می‌بینم که در گرد یکدیگر تجمع کرده و خود را برای شرکت در حماسه هفتم اسفندماه آماده می‌کنند آن‌ها با برگزاری جلسات خیابانی سعی می‌کنند افکار عمومی را نسبت به شرکت در انتخابات روشن ساخته و از این راه رسالت خود را به‌ عنوان جوان انقلابی انجام دهند.

حمل دست‌نوشته‌هایی با مضمون «من انقلابی‌ام» در راهپیمایی امسال بیش از همه شعارها خودنمایی می‌کرد انگار همه جوانان آمده بودند تا صلابت ایران را با انقلابی بودن خود فریاد زنند.

139411221530174987099124

حمل موج گونه پرچم‌هایی از کشورهای مظلوم و بی‌دفاع منطقه و ساخت آدمک‌های استکبار و حمل آن توسط جوانان و نوجوانان از صحنه‌های شایعی بود که عدسی‌های دوربین عکاسان امروز را برای ثبت آن‌ها وسوسه می‌کرد.

و مگر می‌توان از ثبت این لحظات پر شورونشاط و سراسر عشق به انقلاب قلم زد و نوشت درحالی‌که قلم‌زنان از نوشتن هیبت و شکوه ایران اسلامی در سی‌وهفت مین بهار آزادی در حیرت فرومانده‌اند.

راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن امسال پر از سوژه‌های ناب و بکر برای چشم‌های تیزبین خبرنگاران و عکاسانی بود که از صبح خیلی زود دوربین و دفتر به دست در خیابان‌ها به دنبال ثبت وقایع حساس بودند گاه آن‌قدر تعداد سوژه‌ها زیاد می‌شود که ناگزیر از ثبت آن‌ها صرف‌نظر می‌کنند و این است که می‌گویند هیچ رسانه تصویری نمی‌تواند شکوه این حضور را به نمایش بکشاند.

حضور پرشور مسئولان رده‌های مختلف استان لرستان در شهرستان‌های مختلف نمود بارز مردم‌سالاری دینی را به یاد آورده و این هم‌دلی و هم‌زبانی را در میان مردم و مسئولان به یاد می‌آورد.

13941122153018287099124

در میان مردمی که با رغبت و شادکامی برای شرکت در جشن سی‌وهفت‌سالگی انقلاب به خیابان‌ها آمده‌اند، حضور کودکان با خانواده‌های خود و حمل دست‌نوشته‌های منقش به شعارها مختلف دیدنی است.

امروز میدان 22 بهمن خرم‌آباد،گلزار شهدای بروجرد، میدان شهدای هفتم تیر، میدان ولیعصر(عج) ازنا، میدان امام(ره) الیگودرز، خیابان امام(ره) پلدختر، چهار راه الله‌اکبر کوهدشت و گوشه دیار غیور مردان وزنان لرستانی غرق در غریو الله‌اکبر مردمی بود که عاشقانه ایستادگی پای آرمان‌های امام و رهبری را فریاد می‌زدند.

گزارش از الهام شاهد پور

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات