در خرم آباد

بیژن حسن پور کاندیدا دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به نفع ائتلاف جریان اصول گرایی از ادامه رقابت انصراف داد.

به گزارش لرستان خبر، بیژن حسن پور  کاندیدا دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به نفع ائتلاف جریان اصول گرایی از ادامه رقابت انصراف داد.

بیانیه وی به شرح زیر است

اِنّ الله لا یُغَیرَّ ما بِقُومٍ حَتّی یُغَیرَّوا ما بِاَنفُسِهُم

ما سرنوشت هیچ قومی را تغییر ندادیم مگر به وسیله خودشان.

                                                                                                                                   "سوره مبارکه رعد – آیه 11"

اهمیت برگزاری انتخابات و حضور مردم در تعیین سرنوشت سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی‌شان امروزه بر هیچ انسان فهیم، مسئول و دردمندی پنهان نمی‌باشد. انتخابات عرصه و تجلی حضور واقعی و حماسی مردم برای گزینش و انتخاب کسانی است که لیاقت و شایستگی پی گیری و تحقق آرمان‌ها، مطالبات و خواسته‌های آنان را داشته باشند.

و اما...

با توجه به این‌که انتخابات عرصه بروز و ظهور استعدادهایی است که در خود توان مسئولیت‌پذیری آگاهانه و مؤمنانه در راستای نوکری و خدمتگزاری به مردم را دارند. اینجانب نیز با بررسی جوانب مختلف و مشورت با بزرگان مذهبی و سیاسی و در راستای خدمتگزاری به مردم نجیب و شریف شهر و دیارم اقدام به ثبت‌نام جهت کاندیداتوری  نمایندگی مردم در حوزه انتخابیه شهرستان‌های خرم‌آباد، چگنی و بخش‌های بیران شهر، زاغه، سپیددشت، ویسیان و مرکزی نمودم. اینک که در آستانه‌ی برگزاری انتخابات شکوهمند دهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرارگرفته‌ایم با گرامی داشت یاد و خاطره یاران شهید و شهیدان یارمان و تجدید میثاق با خوبی‌های امام و انقلاب، در سی و هشتمین بهار آزادی نکاتی را به استحضار شما مردم عزیز و دوست‌داشتنی می‌رسانم:

1-    ازآنجایی‌که به تعبیر بنیان‌گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) مجلس شورای اسلامی" در رأس امور" و " عصاره‌ی فضایل ملت" است. پس نمایندگان مردم نیز باید از افضل‌ترین کسانی باشند که خود و برنامه‌هایشان را جهت خدمت‌گزاری به مردم ، رفع دغدغه‌ها و مشکلات آنان در معرض رأی و نظر مردم قرار می‌دهند. بر این اساس اهمیت شناخت مردم از کاندیداها و عقبه‌ی فکری و سیاسی آنان، همچنین اهداف و برنامه‌ها و بررسی گذشته و حال داوطلبین نمایندگی در عرصه‌های مختلف و بزنگاه‌های مهم و سرنوشت‌ساز اهمیتی دوچندان می‌یابد.

2-    آنچه امروز انقلاب و آرمان‌هایش را تهدید می‌نماید رسوخ فساد به عرصه‌های مختلف مدیریتی می‌باشد. بر این اساس، رهبری معظم انقلاب اولویت اصلی کارگزاران نظام را مبارزه با" فقر، فساد، و تبعیض" اعلام نمودند. معتقدم با دستمال آلوده نمی‌توان شیشه را پاک کرد ، بنابراین نمایندگان مردم باید سلیم‌النفس، پاک دست، سالم و خداترس بوده، تا بتوانند در عرصه‌های خطر به وادی فساد و گناه آلوده نشوند. نمایندگان مردم اگر خداباور و دین‌محور نباشند به‌جای دفاع از مطالبات به‌حق و قانونی مردم مدافع کسانی می‌شوند که همچون موریانه به جان انقلاب و آرمان‌هایش افتاده‌اند.

3-    بنا به فرمایش مولای متقیان و مؤمنان حضرت علی(ع) نشانه‌های فروپاشی و گسست اجتماعی در هر جامعه"تضییع الاصول ، تمسک بالفروع، تقدیم الاراذل و تأخیر الافاضل" می‌باشد. نمایندگان مردم باید بدانند نمایندگی قراردادی 4 ساله بین مردم و آنان برای نوکری و خدمت‌گزاری به محرومین و پابرهنگان می‌باشد. اگر سوداگران و کاسبان حرفه‌ای به بهانه‌ی حمایت از آنان با پرداخت هزینه‌های تبلیغاتی‌شان به کاندیداها نزدیک شده و در حلقه مشاوران خصوصی دوران نمایندگی‌شان قرار گیرند قطعاً به مصداق فرمایش امیرمومنان(ع) موجب "پیشی گرفتن فرومایگان  و جا ماندن شایستگان " گردیده و با ضایع کردن اصول و باورهای مردم دچار لکنت زبان گردیده و نمی‌توانند بلندگو و صدای رسای مطالبات مردم باشند.

4-    ازآنجایی‌که حضور در انتخابات یکی از وجوه"حق‌الناس" می‌باشد، عمیقاً بر این باورم که حضور حماسی و شکوهمند مردم در پای صندوق‌های رأی، "حق‌الناسی" است بر گردن آنانی که با پای نهادن بر شانه‌های زخمی مردم بر کرسی سبز بهارستان تکیه می‌زنند و به‌جای دفاع از مطالبات مردم محروم و مظلوم لرستان، به به گوی و چه چه گوی کانون‌های قدرت و ثروت شده و محرومین و پابرهنگان سفارش شده امام راحل(ره) را فراموش می‌نمایند. بنابراین نمایندگان مردم باید بدانند کسوت نمایندگی امانتی است بس سنگین و طاقت‌فرسا و اگر خدای‌ناکرده همدم و همنشین ناشایستگان و فرومایگان حرفه‌ای و کاسبان سیاسی شوند به امام و آرمان‌هایش جفا نموده‌اند.

5-    امروز دفاع از اصول و ارزش‌های انقلاب که مدیون ایثار و ازجان‌گذشتگی فرزندان صادق، مظلوم و متدین این دیار می‌باشد وظیفه‌ای همگانی است. نمایندگان مردم باید بدانند لرستان سرزمین غیرت، شرافت، نجابت، اصالت و دین‌باوری است. آرامگاه سرباز گمنام سند افتخار و یادگار ماندگار ایل و تبار شرافتمندی است که رضاخان قلدر، ستم گر و ستم‌پیشه در مقابل عظمت، بزرگی، شهامت و شجاعت مردمان مبارزش زانوی تحقیر و تسلیم بر زمین زد. تاریخ گواهی می‌دهد مردم این سرزمین در مقابل هیچ ستم گر ستم‌پیشه‌ای سر تعظیم و تکریم فرود نیاورده و تسلیم هیچ حاکم خودرأی و مستبدی نگردیده‌اند اما با باور به آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی و به دلیل ارادت به اهل‌بیت عصمت و طهارت(س) از خرداد 42 تاکنون همراه و همگام با امام خوبی‌ها از اسلام و انقلاب دفاع نموده و در پاسداشت ارزش‌ها و باورهای انقلابی لحظه‌ای درنگ ننموده‌اند . بنابراین شایسته است نمایندگان مردم این دیار با توجه به‌جایگاه رفیع ولایت و رهبری و نقش بی‌بدیل او در هدایت انقلاب و آرمان‌هایش مدافع با بصیرت و معرفت امامت و ولایت در مجلس شورای اسلامی‌باشند و از نامحرمان و نااهلان معاند انقلاب اسلامی با صدای رسا اعلام برائت نموده و خود و جایگاه نمایندگی و آرامش و آسایش امروزشان را مدیون ایثار و ازخودگذشتگی دیروز خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان سرافراز بدانند.

6-    ازآنجایی که به گواهی تاریخ علاقه‌ی مسئولین و کارگزاران نظام اسلامی به فرزندانشان عامل و مقدمه‌ی سقوط و دوری گزینی آنان از باورهای دینی و الهی ،گرایش به دنیاطلبی ، رفاه ، آسایش و درنهایت گردن کشی آنان در مقابل امامت گردیده، شایسته است نمایندگان مردم به‌جای توجه به فرزندانشان و کسب امتیازات و سوءاستفاده‌های حرام مالی و اقتصادی به فکر فرزندان انقلاب و مردم محرومی‌باشند که " فقر، فساد و تبعیض" همچون موریانه شرافت و نجابتشان را نشانه گرفته و از فقر، فلاکت، اعتیاد ، بیکاری و ناهنجاری‌های اخلاقی به ستوه آمده‌اند. بنابراین اگر می‌خواهند نامشان به نیکی در اذهان مردم باقی بماند بایستی به‌جای تعلق‌خاطر به فرزندان جاه‌طلب، زیاده‌خواه و سیری‌ناپذیرشان مشکل‌گشای مشکلات و محرومیت‌های خانمان‌برانداز فرزندان ملت باشند که به گاه نیاز مدافع بی چشمداشت انقلاب و آرمان‌هایش می‌باشند.

7-    با توجه به این‌که امروزه دشمنان این مرزوبوم به خیال واهی خویش قصد رخنه و نفوذ در جایگاه‌های مهم تصمیم‌گیری و تصمیم سازی نظام اسلامی رادارند و " همدلی و همزبانی" در راستای وحدت و همگرایی اهمیت ویژه‌ای دارد ، با توجه به حضور تعداد زیادی از کاندیداهای محترم و عزیز همفکر که جهت خدمتگزاری و نوکری مردم در عرصه‌ی انتخابات حضور یافته‌اند اینجانب ضمن تشکر و سپاس وافر از حسن نظر هیئت‌های محترم اجرایی و نظارت انتخابات که صلاحیت حقیر را برای کاندیداتوری نمایندگی مردم شریف و نجیب حوزه انتخابیه شهرستان‌های خرم‌آباد، چگنی و بخش‌های تابعه تائید نموده‌اند و با تعظیم به اعلام حمایت  روحانیت عزیز، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، بسیجیان وفادار انقلاب اسلامی ،  اقشار مختلف مردم ، ایلات و طوایف محترم ، عزیز و نجیب لرستان به ویژه بزرگان ، فرهیختگان و جوانان ایل شرافتمند بیرانوند در راستای ایجاد وحدت و برادری ، جلوگیری از تفرق و ریزش آراء، هم‌چنین عزت و سربلندی مردان و زنان نیک‌اندیش ایل‌وتبارم و مجموعه نیروهای ارزشی، توانمند و کارآمد جریان اصول‌گرایی از کاندیداتوری نمایندگی حوزه انتخابیه خرم‌آباد، چگنی و بخش‌های تابعه انصراف داده و با صدای رسا اعلام می‌نمایم: با هیچ‌کسی معامله نکرده‌ام، در ستاد هیچ کاندیدایی حضور نخواهم یافت و اعتماد و باور شما را در بازارهای تهمت، دروغ و فریب به حراج نخواهم گذاشت و تنها بر اساس تکلیف شرعی و حق قانونی‌ام در تعیین سرنوشت شهر و دیارم همگام با مردم در پای صندوق‌های اخذ رأی حضور یافته و به کاندیداهای موردنظرم رأی خواهم داد و خود را کوچک‌تر از آن می‌دانم که به مردم فهیم و بصیر شهرم سفارش کنم به چه کسی رأی بدهند، چراکه معتقدم مردم با توجه به ملاک‌ها و معیارهای دینی و انقلابی و بر اساس این‌که" میزان رأی ملت است" بهترین انتخاب را داشته و همچون گذشته دشمنان این مرزوبوم پُرگهر را ناامید خواهند نمود.

هرکجا باشم خدمتگزار شما خوبان بوده و به نوکری و خدمتگزاری شما افتخار می‌کنم.

 

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • آخه کی می خواست به این رای بده

  آخه کی می خواست به این رای بده

 • حسنوند

  سلام : آفرین بر کسی چون حسین پور متوجه شد و کنار رفت ای کاش امسال افرادی مثل ایشان دیگر ثبت نام نکنند چرا که مسئولیتی ندارند و با نا کار آمدی و مشکل این استان را بیشتر می کنند.

  • شهریار

   آقای حسنوند چقدر از ایشان شناخت داری که اینگونه بی رحمانه دست به نقد میزنی

 • حمید

  کاش حسنوند و محمودوند و ویسکرمی به نفع کاندیدای اصول گرایان استعفا دهند چون فقط رای شکن می باشن و شانس رقیب را بیشتر می کنند.

 • محمد

  کاش ملکشاهی هم انصراف بده به نفع اصولگرایان
  چون رای نخواهداورد

 • حیدری

  دوستان عزیز که گفتن آقای حسین پور مسئولیتی نداره و ناکارآمده...در جواب ایشان فقط این نکته رو یادآور بشم که مسئولیتای ایشان از اکثر کانداها بیشتر،مخصوصا از همون فرهنگیهایی که همیشه مردم مث جماعت...دنبالشون راه افتاده بودن...ما مردمی هستیم که منتظریم کسی روی زبون مردم بیوفته و ندانسته بهش رای بدیم...آقای حسین مور در جمع خانوادگی اعلام کردن که پول ولخرجی و سیر کردن رای فروشارو ندارن و نمیخوان هم که اونجوری رای بیارن...

 • ناشناس

  ایشان گفته به نفع هیچکس کنار نرفته که شما دارید از آن سوء استفاده مى کنید

 • خرم آباد

  درود بر بیژن حسین پور.نماد پاکی و صداقت...

 • شهریار

  درود بر شرف و پاکی آقای حسین پور 4سال دیگر منتظرت می مانیم با معرفت

 • سامان

  ای کاش ملکشاهی راد که خوش هم میدونه رای نمیا ره به نفع مردم
  بره کنار

 • رضایی

  درود بر بیژن حسین پور . ای کاش میموندند و نشون میدادند نماینده پاک و دلسوز و مردمی بودن یعنی چی . ولی بالاخره حتما خودشون برای انصرافشون دلیل منطقی دارند . با ارزوی موفقیت برای ایشون .

 • ناشناس

  اخه مگه قرار بود ایشان رای بیاورد تایید ایسان از سوی شورای محترم نگهبان خیلی عجیب بود.؟!!!؟!؟

نظرات