رئیس ستاد انتخابات لرستان:

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان گفت: شایعات متعددی در حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان ایجاد شده است ولی هیچ بمب صوتی در این شهرستان منفجر نشده است.

سید سعید شاهرخی ظهر امروز در ستاد انتخابات استان لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رأی‌گیری در استان لرستان از آغاز شروع انتخابات در حوزه‌های مختلف اخذ رأی شروع‌ شده و خوشبختانه بازدید میدانی که داشته‌ایم حضور مردم بسیار پررنگ است که از حالا این حضور را نویدبخش یک حماسه جانانه از سوی مردم می‌بینیم.

وی با بیان اینکه تمام شعب هزار و 425گانه ما در استان لرستان فعال هستند و با نظم خاصی در حال اخذ رأی از مردم هستند افزود: دورترین مناطق مختلف استان لرستان را به‌ وسیله بالگرد بازدید کردیم که خوشبختانه چه از نقاطی که از دور رصد کردیم و چه مناطقی که گزارش گرفتیم مردم یکپارچه پای صندوق‌های رأی حضور دارند.

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان عنوان کرد: با توجه به شرایطی که وجود دارد از مردم تقاضا می‌شود که هر چه سریع‌تر برای دادن رأی اقدام کنند و تأکید می‌شود رأی دادن را به ساعات پایانی نیندازند تا با ازدحام بیشتری مواجه نشویم.

وی بیان کرد: انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی واقعی و اثربخش  است، رأی مردم همواره تأثیرگذار بوده و در این مقطع حضور ارزشمند مردم، ریختن رأی به صندوق‌ها می‌تواند در جهش توسعه، پیشبرد کشور اثر به‌سزایی داشته باشد.

شاهرخی تصریح کرد: حضور مردم در پای صندوق‌های رأی علاوه بر تأیید آرمان‌های مقدس جمهوری اسلامی تجدید بیعت با مقام معظم رهبری در جهت انتخابات نخبگان برای اداره امور کشور در عرصه قانون‌گذاری بسیار اثربخش است.

وی خاطرنشان کرد: در بحث مجلس خبرگان رهبری، جایگاه بسیار ارزشمندی که قانون به مجلس خبرگان داده بسیار مهم است که مردم آگاهانه حضور پیدا کنند و نمایندگان خود را انتخاب کنند تا نقش اساسی و همواره کلیدی خود را ایفا کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان گفت: همراه داشتن شناسنامه برای رأی‌دهندگان الزامی است و کارت ملی یا حداقل شماره ملی باید به همراه داشته باشند؛ تقاضای مکرر ما این است که حتماً در ساعات باقی‌مانده به‌ سرعت در پای صندوق حضور پیدا کنند.

وی در راستای مسائل و مشکلاتی که در حوزه انتخابیه شهرستان کوهدشت و رومشکان وجود داشته اظهار داشت: با توجه به بازدیدی که از شعبه‌های اخذ رأی این شهرستان داشتیم، هیچ مشکل خاصی وجود ندارد و با یک نظم و انضباط خاصی کار انجام می‌شود.

شاهرخی افزود: با توجه به شور و اشتیاق بیشتری که حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان وجود دارد این‌گونه مشارکت را در دوره‌های قبل نیز دیده‌ایم امروز نیز مردم با ازدحام بیشتری از ساعات آغازین رأی‌گیری در شعب مختلف حضور یافتند.

وی عنوان کرد: شایعات متعددی در حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان ایجاد شده است ولی هیچ بمب صوتی در این شهرستان نبوده است.

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه برخی به شکل سازمان‌دهی شده از استان‌های هم‌جوار مانند ایلام برای اخذ رأی به حوزه انتخابیه پلدختر حضور پیدا می‌کنند و درگیری جزئی نیز رخ‌داده است بیان کرد: با توجه به بازدیدی که از این شهرستان و جلسه‌ای که با اعضای ستاد انتخابات و تأمین شهرستان داشتیم هیچ مورد غیرعادی در پلدختر وجود ندارد.

وی عنوان کرد: اگر تیمی به‌ صورت سازمان‌یافته از استان‌های دیگر بخواهند به استان بیایند به‌طور یقین مورد رصد قرار می‌گیرد ولی اینکه یک شهروند خرم‌آبادی در بروجرد رأی دهد و یا اینکه شخصی از تهران به خرم‌آباد برای شرکت در انتخابات حضور پیدا کند منع قانونی ندارد بنابر این می‌توان گفت مورد سازمان‌یافته‌ای که بخواهد اعتبار انتخابات را مخدوش کند نداشتیم.

شاهرخی در رابطه با سؤالی مبنی بر تعلیق بخشدار معمولان بیان کرد: این خبر صحت ندارد، کادر سیاسی و انتخاباتی مجرب هستند و با قدرت کارشان را انجام می‌دهند، با توجه به اینکه حجم کار چندین برابر می‌شود به‌ صورت طبیعی افرادی برای کمک در آنجا هستند و همچنان مسئولیت انتخابات در بخش معمولان به‌عنوان نماینده دولت به عهده بخشدار است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • ناشناس

    مهندس انتخابات چرا استان قم را نمیگی که خودت مهندسیش کردی

نظرات