ادعای پایگاه اسرائیلی/

اعزام کماندوها و تک تیراندازهای گردان های واکنش سریع، اولین مورد از حضور رسمی نیروهای ایرانی پس از جنگ 8 ساله با عراق در ماموریت های فرامرزی این کشور است.»

به گزارش لرستان خبر، پایگاه صهیونیستی "آی  نیوز 24" (i24 News) در گزارشی تحت عنوان "کماندوها و تک تیراندازهای ایرانی برای حمایت از رژیم بشار اسد به نیروهای سپاه ایران در سوریه می پیوندند" به انعکاس حضور تکاوران نیروی زمینی ارتش در سوریه پرداخته است.
امیر علی آراسته، معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش از اعزام تکاوران نیروی زمینی ارتش به عنوان مستشار به سوریه خبر داد.
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش با اشاره به حضور مستشاری نیروی زمینی ارتش به خصوص تیپ ۶۵ به سوریه اظهار داشت: تیپ ۶۵ جزئی از نیروی زمینی ارتش است و ما از تیپ ۶۵ و هم یگان‌های دیگر به عنوان مستشار به سوریه نیرو اعزام می‌کنیم و این اعزام مختص تیپ ۶۵ تکاوری نیست و الان در آنجا مستشاران تیپ ۶۵ حضور دارند.
این پایگاه صهیونیستی ضمن انعکاس خبر حضور تکاوران ایرانی در سوریه نوشت: «ایران نیروهای ویژه تیپ 65 ارتش خود را به سوریه اعزام کرد. ایران به صورت رسمی به اعزام نیروهای نظامی خود به سوریه اذعان نکرده است اما می گوید مشاورانی برای کمک به نیروهای سوری بر روی زمین جنگ به این کشور فرستاده است.

اعزام کماندوها و تک تیراندازهای گردان های واکنش سریع، اولین مورد از حضور رسمی نیروهای ایرانی پس از جنگ 8 ساله با عراق در ماموریت های فرامرزی این کشور است.

ژنرال محمد علی جعفری، فرمانده سپاه ایران نیز هفته گذشته اعلام کرد وضعیت در سوریه در پی بازپس گیری پالمیرا از شبه نظامیان داعش بسیار خوب است. حسین جابری انصاری، سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز ضمن ستودن پیروزی سوریه گفت که تهران به حمایت از رژیم اسد و دیگر دولت هایی که با افراط گرایی در حال مبارزه اند ادامه خواهد داد.»
این رسانه صهیونیستی در ادامه، سخن از خروج نیروهای زمینی ایران از سوریه در اواخر سال میلادی گذشته به میان آورده و مدعی است جراحات شدید سردار سلیمانی از علل اصلی این اقدام بوده است. آی 24 در اینباره نوشت: «ایران در اواخر سال گذشته بخش عمده نیروهای زمینی خود را از سوریه بیرون کشید و پس از آن حضور ایران در میدان های جنگ سوریه کاهش یافت

تعداد نیروهای سپاه ایران که اکنون در سوریه در حال مبارزه اند، حدود 700 نفر است که بیش از 1000 نفر نسبت به تعداد تخمینی گذشته کاهش یافته است.

مقامات آمریکایی معتقدند این اقدام در پی تلفات بالای ایرانیان از جمله جراحات شدید قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران صورت گرفته است. حزب الله لبنان، که تحت حمایت ایران است، حضور نیروهای خود در سوریه را اعلام کرده و حضور نیروهای داوطلب ایرانی، عراقی و افغان در سوریه نیز گزارش شده است.»

 

این ادعای رسانه های غربی-اسرائیلی در حالی برای چندمین بار برای تخریب روحیه رزمندگان جبهه مقاومت مطرح می شود و حتی خبر از شهادت سردار اسلام می دهند که  سردار حاج قاسم سلیمانی در سلامت کامل به سر می برند

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات