دولت اوباما آماده است قانون تحریم های ایران را تمدید کند، این قانون در پایان سال 2016 منقضی می شود.

به گزارش لرستان خبر، توماس شانون معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی روز سه شنبه اعلام کرد دولت باراک اوباما رئیس جمهور این کشور آماده است قانون تحریم های ایران را در صورتی که این اقدام تداخلی با موافقت نامه هسته ای بین المللی با این کشور نداشته باشد، تمدید کند. این قانون در پایان سال 2016 منقضی می شود.

شانون در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنای آمریکا اعلام کرد: «ما خوشحال خواهیم شد با این کمیته و کنگره درباره تمدید قانون تحریم های ایران تعامل کنیم با این فرض که این (اقدام) جلوی عمل ما به تعهدات برجام (توافقنامه هسته ای ایران) را نگیرد یا آن را بغرنج نکند».

ایران به عنوان بخشی از کاهش تحریم ها علیه این کشور در چارچوب موافقتنامه هسته ای تاریخی با تهران، به نظام مالی آمریکا دسترسی پیدا نخواهد کرد.

وی افزود:گزارش های منتشر شده درباره اینکه ایران اجازه پیدا خواهد کرد با بانک های آمریکا به طور مستقیم داد و ستد داشته باشد، نادرست است.

 آمریکا در حال روشن کردن مقرراتی است که اجازه دسترسی پولی ایران را پس از لغو تحریم ها علیه این کشور درپی آغاز اجرای موافقتنامه هسته ای به دست آمده فراهم می کند.منبع:خبرگزاری صدا و سیما

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات