رئیس ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان تهران

رئیس ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان تهران گفت: توافق برای ریاست مجلس دهم بین سران اصلاحات، آقایان هاشمی، روحانی و رئیس دولت اصلاحات صورت گرفته است.

به گزارش لرستان خبر، علی صوفی رئیس ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم"پویا"، درباره مخالفت برخی از اصلاح‌طلبان نظیر اعضای حزب کارگزاران با ریاست عارف بر مجلس دهم، گفت: صد در صد مخالف این تفکر هستم و این موضوع را تکذیب می‌کنم، اصلا موضوع به این شکل نیست که گفته می‌شود، چون اصلاح‌طلبان همچنان روی موضع خودشان برای ریاست عارف هستند.

وی افزود: توافق برای ریاست مجلس دهم بین سران اصلاحات، آقایان هاشمی، روحانی و رئیس دولت اصلاحات صورت گرفته و توافق این بوده و هست که ریاست کرسی مجلس آینده از آن عارف باشد.

، رئیس ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان تهران در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا این امر مورد تایید لیست امید است، گفت: نظر همه این است؛ اصلا میثاق‌نامه دارد. این همان میثاق‌نامه است که همه امضا کرده‌اند که عضو فراکسیون اصلاحات در مجلس باشند. فراکسیون اصلاحات نیز وظیفه‌اش مشخص است.

صوفی افزود: در حال حاضر بیش از 90 درصد از ترکیب مجلس را اصلاح‌طلبان تشکیل داده‌اند و این به دور از عقل است که مجلس دست اصلاح‌طلبان باشد و ما بخواهیم ریاست آن را به کسی دیگر واگذار کنیم، کسی که هویتش با ما یکی نیست.

رئیس ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان تهران درباره دیدار اخیر 140 نفر از نمایندگان راه یافته به مجلس با آقای لاریجانی و توافق آنها بر سر ریاست وی، گفت: آقای لاریجانی امکانات مجلس را در دست دارد و از موضع ریاست مجلس، نمایندگان را ساپورت می‌کند.

وی در پایان تاکید کرد: هم‌اکنون 124 نفر از نمایندگان مجلس اصلاح‌طلب هستند و حداقل 40نفر هم از دور بعدی به ما می‌پیوندند؛ اگر ترکیب مجلس طوری باشد که مجبور به ائتلاف شویم آن وقت است که تصمیمات دیگری را خواهیم گرفت، اما اگر مجبور به ائتلاف نشویم و اکثریت آراء با ما باشد قطعا و بلاشک عارف رئیس مجلس آینده است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات