رئیس ستاد انتخابات استان لرستان مطرح کرد

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان با بیان اینکه ۷۶۹ صندوق و شعبه اخذ رأی برای انتخابات مجلس دهم در ۳ حوزه انتخابیه لرستان مستقر می‌شود گفت: در این مرحله ۹۰۲ هزار و ۲۲۹ نفر واجد شرایط اخذ رأی هستند.

به گزارش لرستان خبر، سید سعید شاهرخی ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: در دور اول دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بر اساس همان مشی مقام معظم رهبری و تأکیدات رئیس‌جمهور و استاندار لرستان حق‌الناس بودن رأی مردم و صیانت آرا مدنظر بود.

وی افزود: با توجه به باز بودن فضای سیاسی استان برای حضور حداکثری، مردم در دور اول انتخابات مشارکت بالایی نسبت به میانگین کشوری داشتند.

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان عنوان کرد: در مرحله اول انتخابات مجلس شورای اسلامی چهار نفر از نمایندگان حوزه‌های انتخابیه پلدختر، سلسله، دلفان و الیگودرز به مجلس دهم راه یافتند و اعتبارنامه آن‌ها توسط فرمانداران صادر و به مراکز پنج‌گانه ارسال شد تا با بازگشایی مجلس دهم کار خود را آغاز کنند.

وی بابیان اینکه دور دوم انتخابات مجلس در لرستان شامل سه حوزه انتخابیه و پنج شهرستان است بیان کرد: انتخابات در شهرستان‌های خرم‌آباد و دوره چکنی، بروجرد، دورود وازنا به دور دوم کشیده شد.

شاهرخی مجموع کرسی‌های استان لرستان در مجلس را 9 کرسی برشمرد و گفت: در دوم انتخابات داوطلبان برای پنج کرسی باقی‌مانده رقابت می‌کنند به‌ طوری‌که در حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره چگنی چهار کاندیدا برای دو کرسی، در حوزه انتخابیه بروجرد چهار کاندیدا برای دو کرسی و در حوزه دورود وازنا دو داوطلب برای یک کرسی به رقابت می‌پردازند.

وی با اشاره به اینکه انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی دهم اردیبهشت ما برگزار می‌شود تصریح کرد: نتایج انتخابات این دوره در کوتاه‌ترین زمان ممکن اطلاع‌رسانی می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان زمان تبلیغات رسمی نامردهای انتخابات مجلس دهم را یک هفته اعلام کرد و  اظهار داشت: زمان تبلیغات رسمی کاندیداها ساعت هشت صبح روز دوم اردیبهشت‌ماه آغاز و تا نهم اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

وی تعداد وجدان شرایط این مرحله از انتخابات را برای سه حوزه انتخابیه لرستان 902 هزار و 229 نفر برشمرد و افزود:  از این تعداد چهار هزار و 74 نفر روی اولی هستند.

شاهرخی بابیان اینکه در دوره اول انتخابات حدود 80 هزار روی اولی در استان داشتیم عنوان کرد: در این دوره متولدان دهم اردیبهشت‌ماه سال 77 به قبل که سن آن‌ها 18 سال تمام می‌شوند می‌توانند برای اولین بار در انتخابات شرکت کنند.

وی بیان کرد: در این مرحله از انتخابات کسی می‌توانند در انتخابات شرکت کنند که فقط در آن حوزه‌ای که در مرحله اول روی‌داده باشند یا در هیچ حوزه‌ای روی نداده‌اند شرکت کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان بابیان اینکه در دومین مرحله انتخابات مجلس شورای اسلامی 769 صندوق و شعبه اخذ روی مستقر می‌شود گفت: در این مرحله 289 شعبه اخذ روی در خرم‌آباد، 238 شعبه در بروجرد، 54 شعبه در دوره چگنی، 75 شعبه در ازنا و 113 شعبه در دورود کار جمع‌آوری آرا انجام می‌شود.

وی اظهارداشت: در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان لرستان 15 هزار و 380 نفر عوامل اجرایی کار برگزاری انتخابات را انجام می‌دهند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان افزود: در بحث تبلیغات به داوطلبان توصیه می‌شود در این مرحله از انتخابات نیز در چارچوب قانون حرکت کنند و از رفتارهایی که ممکن است سبب مزاحمت و اثر سوء در پی داشته باشد اجتناب کنند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات