جانشین فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش در هر مکان و زمانی که ایجاب کند رزمایشات خود را انجام خواهد داد، گفت: آمادگی و ارتقاء توان رزمی در دریا بدون رزمایش‌های بزرگ تخصصی میسر نخواهد شد.

به گزارش لرستان خبر، دریادار دوم رضا عباسی جانشین فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در سخنانی اظهار داشت: آنچه که مهم است بحث اندیشه‌ها و تفکر است، اندیشه و تفکر سلسله‌ مراتب فرماندهی و نیروهای نظامی ما، ایجاد بازدارندگی، حراست و صیانت از دریای سرزمینی و حضور در دریاهای دوردست و بین‌المللی برای صیانت از منابع و منافع کشور ایران است ولی آنچه در تفکر و اندیشه آمریکایی‌ها حکم‌فرما است حضور در دریاهای خارج از آب‌های سرزمینی برای کشورگشایی و زورگویی است.

 
وی در ادامه گفت: نیروی دریایی ارتش در کنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آنچه در خلیج‌فارس و دریای عمان و دریاهای دوردست دنبال می‌کنند، حفاظت و حراست از منابع و منافع کشور است و آنچه مسلم است آمادگی و ارتقاء توان رزمی در دریا بدون تمرینات و رزمایش‌های بزرگ تخصصی و عمومی میسر نخواهد شد.
 
جانشین فرمانده یکم نداجا در ادامه خاطرنشان کرد: نیروی دریایی آمریکا در خلیج‌فارس و دریای عمان به‌ غیر از ایجاد ناامنی و گسترش تروریسم و جاسوسی و ایران هراسی چیز دیگری را دنبال نمی‌کند ولی حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب‌های آزاد و پهنه دریاها برای ایجاد فضای بازدارندگی در آب‌های سرزمینی است.
 
دریادار دوم عباسی در پایان گفت: ما با تمام قوا و با تمام توان در هر لحظه و در هر مکانی که ایجاب کند برای ارتقاء توان رزمی و آمادگی نیروهای رزمی خود در عرصه‌های سطحی، زیرسطحی، پروازی و... اجرای تمرینات و رزمایش‌های بزرگ را ضروری می‌دانیم و آماده هستیم طبق فرامین و دستور فرماندهی معظم کل قوا و سلسله‌مراتب در پهنه‌ی آب‌های سرزمینی و دریاهای دوردست به انجام‌ وظیفه بپردازیم.
 
منبع: تسنیم

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات