شبهاتی که باید جواب دهید

در "سه شنبه سیاه" استان تنها ضرورتی که دیده شد حمایت از کاندیدایی بود که در رفت و آمد بین مرامهای متضاد سیاسی یادآور تغییرات آفتاب پرست است در شرایط محیط. ضروتی در بهترین حالت مکروه

به گزارش لرستان خبر، تشکلات مردمی و موسسات فرهنگی-مذهبی استان لرستان در پی حوادث چند وقت اخیر در لرستان نامه ای به هوشنگ بازوند استاندار لرستان نوشته اند که در زیر آمده است

استاندار محترم لرستان

سلام علیکم

انتخابات با همه ‌ی تلخ و شیرین هایش گذشت و روسیاهی به ذغال ماند. البته این برگی از کارنامه ی مدیریتی شما بود که چند سالی است سکان استانی محروم با مردمانی خسته از سیاست بازی های ملال آور را بر عهده دارید.

کارنامه  برگزاری انتخابات این دوره ی لرستان در کنار خوبی هایش، نقاط ابهام و اشکالاتی فراموش نشدنی داشت. هر چند انتخابات رنگ و بوی سیاسی بیشتری دارد لکن به نظر می رسد اصلی ترین شاخصه ی تمدنی در هر فعالیتی، نگاه فرهنگی آن است؛ حال چه افعال سیاسی باشد چه اقتصادی یا اجتماعی و امنیتی. هر عملی که در قالب فرهنگی متناسب ریخته نشود نه تنها برای مردم سودی نخواهد داشت، بلکه مضرات آن کمر اقتصاد و سیاست را هم خواهد شکست.

آقای استاندار!

در نگاه به عملکرد فرهنگی استان در دوران مسئولیت شما کارنامه­ی موفقی دیده نمی شود. مدیرکل ارشاد استان بارزترین فعالیتش حضور در محافل جناحی و فحاشی به وعاظ شهیر و اندیشمندان دینی است، در عین حال با این که معترفید مجموعه های فرهنگی بسیار کوچک­تر با وجود جوانان مؤمن و انقلابی عملکرد بسیار بهتری داشته اند، هنوز هم بر دوام مدیریت ناکارآمد مذکور مصرید!

جوانان فرهنگی و مؤمن استان که خالصانه در جهت تعمیق باورهای دینی و انقلابی مردم کوشا هستند در تصمیمات شما هیچ جایی ندارند. چقدر شما و مجموعه های مدیریتی تحت امر شما با این مجموعه ها تعامل داشته اند؟ درست، اندک ارتباطی بوده است. لکن عموماً نظرات انقلابی آنها به واسطه‌ی سیاست ورزی های اطرافیانتان نادیده گرفته شد. این نیز بماند، چرا که منظور در این نگاره، نقد مسائل فرهنگی استان نیست که بحث آن خود مثنوی طویلی است.

آقای استاندار!

 اتفاقی که در روزهای منتهی به مرحله ی دوم انتخابات افتاد، امری بی سابقه بود که هیچ عقل سلیمی توان توجیه آن را ندارد، به راستی چرا باید استانداری دنبال آن باشد که استان در معرض آشوب قرار گیرد، آن هم در آستانه ی انتخابات؟!!

یک طرف ماجرای حضور زنی بود که مدتهاست شمشیر عناد با ارکان نظام کشیده و یمین و یسار مصدر توهین به نظام مقتدر مظلوم است. آن طرف هم  ماجرای زنی است از تبار مادران کربلا. نشان به آن نشان که شهید داد و منت نگذاشت و راضی نشد حتی نظام ریالی هزینه کند تا از سردار شهید کجباف لا اقل پیکر پاره پاره ای بازگردد.

آقای استاندار بنا بر کدام ضرورت، "همیشه طلبکارِ در هر امتحان  مردود" تکریم شد. ام وهب حرمت شکسته. شاید امر مهمی بوده که بر عموم پنهان است، مثلا حل مشکل سیل زدگان، بیکاران، صنایع تعطیل شده یا ...؟

آقای استاندار!

می دانیم که به برکت توانمندی های فنی و مدیریتی خود در مجموعه های مختلف صنعتی در سطح بالای مالی قرار دارید و نیازی به حضور در استانداری و کار سیاسی ندارید. لکن برخی اطرافیان شما شاید چون شما نمی اندیشند. چرا که برخی از همین اطرافیان شما حاضرند در نهایت اخلاص و تواضع، پایه ی میکروفن تجمعی آنچنانی شوند ولی حاضر نیستند دقایقی اندک در جمع جوانان مؤمن و انقلابی حاضر شوند. از شما دور باد که آخرت خود را به خاطر دنیای دیگران به خطر اندازید. فَذَرهُم یَخوضُوا وَ یَلعبُوا حتی یَلقُوا یَومَهُم الذی یوعَدُون.

در روز سیاه استان تنها ضرورتی که دیده شد حمایت از کاندیدایی بود که در رفت و آمد بین مرامهای متضاد سیاسی یادآور تغییرات آفتاب پرست است در شرایط محیط. ضروتی در بهترین حالت مکروه، که ماوقع تلخی را به دنبال داشت و قلب هزاران انقلابی مظلوم را آزرد. آقای استاندار لطفا بگویید که کام شما هم تلخ است!

نبی مکرم اسلام از امتشان جز دوستی خاندانشان (لا أَسئَلُکُم عَلَیهِ أَجراً إِلاَّ المَوَدَّةَ فِی القُربى‏) هیچ نخواستند. و مدافعان حرم از اندک روی سپیدان این مقامند، چرا که اِنّی اَعْتَقِدُ حُرْمَةَ صاحِبِ هذَا الْمَشْهَدِ الشَّریفِ فی غَیْبَتِهِ کَما اَعْتَقِدُها فی حَضْرَتِهِ، یعنی به قطع و یقین دفاعِ عاشقانه از دمشق، دفاع از بانوی عشاق عالم است، همانگونه که بهترین انسان های عالم در زمان حیاتش، دفاع نمودند و هیچ تفاوتی ندارد.

شاید با این چند خط بهتر درک شود مقام شهیدی چون سردار شهید هادی کجباف. حال تصور کنید که در این شهر چه روز نحسی رقم خورده و  چه کسی تکریم شده و به که اهانت شد ( البته که راه مردم و مسئولین در این ماجرا کاملاً جدا بود)

آقای استاندار!

 اگر همسران شهدا چونان دیگر زنان، مانع حضور همسرانشان در معرکه جنگ می شدند، خانواده ی شما و امثال شما در کجا و در چه حالی بودند؟! شاید اگر کمی تأمل می کردید حرمت این بانوی آسمانی حفظ می شد. اگر تذکر سرداران دلسوز استان، مسئولان نظامی و امنیتی را جدی می گرفتید. خوب می دانید هر چند شما درست تصمیم نگرفتید ولی  اگر دلسوزی های بی حد و تدبیر همین عزیزان و جوانان حزب اللهی هم نبود آن روز بسیار تلخ تر رقم می خورد.

آقای استاندار!

 ما شما را مدیری توانمند می دانستیم و سعی می کردیم همواره از شما به نیکی یاد کنیم. حال ماییم و سؤالات و شبهاتی که بی جواب مانده اند و راهی هم برای رسیدن به آن نیست. امیدواریم در ادامه، تغییر رویکردی مثبت برای رضای  الهی در فضای فرهنگی برای ما و شما میسر گردد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • بی نام

  بابا ول کنید دیگه بر پدر عمروعاص لعنت

  • احمدی

   یه بار دیگه متن رو بخون شاید اندکی فهمید و درصدی غیرتت تکونی خورد.

  • همشهری

   واقعا لعنت به عمرعاص عمر عاص های اجنبی پرست وغرب گرا شیطانهایی که به هر شکل در می آیند تا اربابانشان راراضی کنندجناب بی نام نکند خودت هم عمر وعاضی نامت را نمی گویی

 • پیمان

  بر عوامل فتنه لعنت

 • بی نام

  به نظر می رسد لرستان خبر به جای اجرای رسالت اطلاع رسانی دنبال بزرگ نمایی موضوعات خاص اربا بان پشت صحنه خود و فرا فکنی است

  • مسئولان دولتی عامل درگیری در لرستان

   سلام و قت بخیر. یک مطلب به ذهنم رسید در مورد پیشرفت استان و استاندار

   در روزهای اخیر معاون استاندار و برخی ها می گویند دعوا نکید تا استان پیشرفت کند که البته حرف درستی است اما..
   اما عزیزان چه کسی در 3 سال اخیر سبب ایجاد آشوب و فرار سرمایه گذاران در استان و در پی آن تعطیلی و رکود سنگین در استان شده است؟

   - دو سال قبل جنا مدیر ارشاد با توهین به شخصیت های انقلابی سبب ایجاد درگیری و دو دستگی در استان شد

   - سال گذشته مسئولان استان با برگزاری جشن مختلط گلونی و رقص زن و مرد باهم سبب ابروریزی استان و سپس درگیری و دو دستگی در استان شد!

   -امسال جناب استاندار عزیز با حمایت از فائزه هاشمی که از قبل دلسوزان هشدار داده بودند که ورود وی به استان یعنی آشوب، سبب درگیری و تجمع در استانشد؟

   و ....
   دوستان عزیز تمام دو دستگی ها و اشوب ها از سوی مسئولان استانی بوده است نه رسانه ها و یا مردم و یا ...!!

   چرا در سه سال اخیر اکثر کارگران اخراج شدند و کارخانه ها تعطیل شده اند؟

   چرا رکودی سنگین در استان حاکم است؟

   چرا هر روز کارگران کارخانه در مقابل استانداری و فرمانداری ها تجمع می کنند؟

   بیاییم واقع بین باشیم و ببنیم دارد چه اتفاقاتی و از کجا در استان رخ می دهد</b>

  • مهدی محمدی

   آقای بی نام یا شاید خانم بی نام ذکر واقعیت های سیاسی استان ما بزرگ نمایی نیست اگر شما دست از رفتار نژاد پرستانه خود بردارید قطعا از این اشتباهات درس خواهید گرفت

 • ناشناس

  با یک یررسی اجمالی از عملکرد استاندار لرستان به سادگی مشخص می شود که ایشان بدنبال پیشرفت اقتصادی و صنعتی استان هستند نه سیاستی که سالهاست باعث عقب ماندن مردم این مرز و بوم شده است.
  از مدیر مسئول لرستان خبر میخواهم بدنبال دامن زدن به مسائلی که نفعی برای ما ندارد بپرهیزد و به مردم خیانت نکند

  • بیرانوند

   انعکاس عملکرد استانداری برای مردم مشهوده دعب استاندار به این قضیه شاید باشد اما عملکرد مجموعه استانداری این گونه نیست.ضمنا این شبه و پاسخش توی بیانیه به خوبی ذکر شده.

  • محدی محمدی

   جناب ناشناس به استحضار می رسانداستنباط شما از عملکرد خوب کاملا اشتباه است معیار های سنجش یک مدیر در این سطح پای بندی به قانون جذب سرمایه تسهیل ، سرمایه گذاری و زمینه سازی جهت رشد علمی و فناوری و ........ است اما استان ما جز در زمینه روکرد آفتاب پرستی هیچ پیشرفتی نداشته ایم

 • امير

  سلام لرستان خبر .به نظر عموم مردم که ۹۰%دنبال شغل و زندگی روزمره هست به سياست کاری ندارن خواهش ميکنم بزاريد لرستان پيشرفت کنه .سينه چاک های تظاهرات ۸۸ زيادن شما به فکر استان بدبختمون باشيد نه خودنمايی

  • همشهری

   درجواب امیر سینه چاک یا چاکران حلقه بگوش آمریکا وانگلیس ما که سینه چاکی در فتنه 88ندیدیم جز تعدادی هنجارشکن که از آزادی نهایت سوء استفاده رابردند

 • سعید

  اگر استاندار لرستان به فکر پیشرفت اقتصادی استان میبودند، به جای دعوت از عناصر سیاسی بدنام، همایش های متعددی با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی برگزار می نمود تا شاهد پرپر شدن جوانان بیکار این منطقه نباشیم

 • امین

  مرگ بر عمروعاص

 • على

  براهمين که دنبال شغل واقتصادهستيم نبايداجازه بديم مسئولين بجاى خدمت وحل مشکلات مردم برن سراغ سياسى بازى وايجادتنش توجامعه.

 • غريبه

  شمابجاى اينکه به لرستان خبرگيربدى که واقعيات رو ميگه چرابه مسئو لين بى کفايت استان گيرنمى دى که باامکانات دولتى بجاى ايجادآرامش جامعه روبه سمت تنش مى کشونن.اينجورى به مردم خدمت ميکنن.؟؟؟

 • ناشناس

  لرستان خبر متاسفانه به صورت یکطرفه همش داره به مسائل دامن میزنه اگه راست میگین مشکلاتی را مرتب گوشزد کنین که به درد مردم بخوره مردم بدبختی که به یه لقمه نون محتاجن

 • غريبه

  استاندارتاحالا چه گلى به سراين استان زده.کدوم کارخونه رو رااندازى کرده کدوم مشکل روحل کرده؟کدوم کارسازندگى؟کدوم کارفرهنگى؟همين چندروزپيش سيل اومدچيکارکردن؟اصلا ازحال مردم خبر داره؟

 • فریاد

  لرستان خبر دوستان اصلا یک طرفه مسایل مطرح میکنه به نظر من ..... خیلی خیلی بهتر است حداقل به بی طرفی وانمود میکند .....>

 • سهیل

  مرگ بر فتنه گران و الواتها و اراذل و اوباش ....مرگ بر کسی که نمیتواند یک خط را مودبانه وومحترمانه حرف بزند و مانند بی خانواده های لات اراجیف بهم می بافد

 • بهزاد

  فقط وفقط ملکشاهی راد رو عشقه

 • ناشناس

  انصافا در این قضیه مقامات سیاسی جرقه آتشی را زدند که اگر خویشتن داری مردم وتدبیر مسئولین امنیتی،نظامی ،انتظامی و امام جمعه محترم نبود به یک آتش بزرگ وفتنه تبدیل می شد، بی تدبیری مقامات سیاسی امنیتی کاملا مشخص است.

 • کمیل

  سلام
  با اینکه میدانیم و میدانند کار انجان گرفته بسیار اشتباه بوده است ولی بر کار خود پافشاری نمودند تا بار دیگر روزی سیاه را برلای خود رقم بزنند.
  اینها هیچ چیز جز یادآوری فتنه را نمی خواهند
  اینها هیچ چیز را به جز روسیاهی و زوال را دوست ندارند یدک بکشند
  اینها...

 • امین

  مرگ بر فتنه گر، مرگ بر حامی فتنه گر، مرگ بر ساکتین فتنه

 • ناشناس

  باسلام
  جدای از هر اتفاقاتی نباید عملکردهای مثبت استاندار را نادیده گرفت مخصوصا در بازگشایی کشت و صنعت، پارسیلون و مخصوصا پتروشیمی و جذب سرمایه گذاران و آوردن معاونین رییس جمهور به استان که باعث جذب اعتبار عمرانی بیشتر میشود، بنظر بنده ایشان مقتدر و با اندیشه هستند اما باید یک سونامی تغییر در مدیران کل و معاونین خود انجام دهد.
  به امید آبادانی لرستان عزیز...
  یاعلی

 • آشنا

  جناب ناشناس پتروشیمی زمانی شروع کرد که ایشون معاون یکی از استانداریهای کشور بودند

 • ناشناس

  فقط حاج مرتضی را رو عشق است. دم حاجی گرم. ان شالله استاندار بعدی لرستان ایشونه

نظرات