یادداشت اختصاصی از دکتر رضا سراج؛

اسلام انقلابی و ناب محمدی (ص) در یک سوی این صف بندی قرار گرفته و در طرف دیگر آن اسلام غیرانقلابی و آمریکایی قرار می گیرد. با این تفاسیر آقای روحانی در کدام صف بندی قرار می گیرد.

به گزارش لرستان خبر، دکتر رضا سراج- اسلام انقلابی، اسلام سلطه ناپذیر و استکبارستیز است و متضمن آزادی، استقلال، عزت، امنیت و مردمسالاری دینی است. اسلام انقلابی با تغییر مناسبات سلطه گر و سلطه پذیر، مقاومت اسلامی در برابر سلطه گران را به یک رویش و راهبرد کارآمد در مناسبات بین المللی تبدیل کرده است. این یادداشت به چرایی نفی اسلام انقلابی و اصول اسلام غیرانقلابی می پردازد.

اسلام غیرانقلابی(اسلام آمریکایی):

آنچه آقای روحانی در 15 اردیبهشت 95 در نفی اسلام انقلابی بیان کرد؛ تراوشات حلقه نیاوران به ویژه مشاور سکولار ایشان آقای محمود سریع القلم در کتاب " ایران و جهانی شدن، چالش ها و راه حل ها " بود. این کتاب در سال 84 منتشر و آقای روحانی قسمت پیشگفتار آن را نوشته اند. از منظر نویسنده کتاب مذکور، اسلام انقلابی، مانع توسعه ایران است.

موانع توسعه ایران از منظر مشاور آقای روحانی: 

1- مکتب اسلام به ویژه اندیشه های انقلابی شیعه

2- قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران 

3- اصول انقلاب اسلامی 

4- ماهیت و اهداف جمهوری اسلامی ایران 

5- عدالت خواهی جمهوری اسلامی ایران در بیرون از مرزها 

6- استقلال طلبی اقتصادی و سیاسی 

7-  مقابله با سیاست های کشورهای غربی به ویژه آمریکا 

8- انتقاد و مورد سئوال قراردادن مبانی فلسفی غرب 

9- تفکیک میان اقتصاد غرب با فرهنگ و سیاست غرب 

10- حضور مستضعفین در حاکمیت

نتیجه:

بنابراین نفی اسلام انقلابی، عملا صف بندی گفتمانی جدیدی ایجاد می کند که می توان آن را صف بندی انقلابی-غیرانقلابی نامید. اسلام انقلابی و ناب محمدی (ص) در یک سوی این صف بندی قرار گرفته و در طرف دیگر آن اسلام غیرانقلابی و آمریکایی قرار می گیرد. با این تفاسیر آقای روحانی در کدام صف بندی قرار می گیرد.

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات