آقای هاشمی؛ ریشه انحراف در خانه خودِ شماست!

هاشمی رفسنجانی در حالی حدود 20 سال قبل بهائیت را وابسته به انگلیسی ها و جاسوس می دانست و از فساد آنها فریاد بر می آورد که امروز دخترش با یکی از سران آنها قرار ملاقات می گذارد

به گزارش لرستان خبر، «زندان تجربه بسیار خوبی بود چرا که با زنان و مردان بزرگ ایرانی، بهائی‌ها، اعضای مجاهدین خلق، اصلاح‌طلبان و کسانی آشنا شده که برای باورهایشان مبارزه می‌کنند. در ایران آزادی‌ها بیش از پیش پس رفته‌اند.»

نه اشتباه نکنید؛ جمله بالا اظهارات یک عضو گروهک سازمان منافین یا یکی از اعضای مجاهدین خلق یا یک بهائی مشهور نیست، این جملات را فرزند کسی در گفت و گو با روزنامه فیگارو فرانسه گفته است که خود را از پیشگامان انقلاب اسلامی می داند!

فائزه هاشمی رفسنجانی دختر "آیت الله"، که پس از آزادی از زندان جمله معروف بالا را در مصاحبه با یک نشریه خارجی گفته بود، طی چند روز گذشته بازهم خبرساز شد و این بار به دیدار فریبا کمال‌آبادی، از رهبران زندانی جامعه بهایی که به تازگی به مرخصی آمده است، رفت.

فریبا کمال آبادی کیست؟!

فریبا کمال‌آبادی یکی از 7 عضو شورای رهبری بهاییان در ایران است. اعضای این شورا که نام خود را یاران ایران نامیده‌اند و امورات بهاییان در ایران را در دست گرفته‌اند عبارتند از: فریبا کمال‌آبادی، جمال‌الدین خانجانی، عفیف نعیمی، سعید رضایی، بهروز توکلی، وحید تیزفهم و مهوش ثابت. بهروز توکلی 15 اسفند 1386 در مشهد دستگیر شد. 2 ماه  پس از دستگیری توکلی و مشخص شدن ماهیت اصلی شورای رهبری بهائیت در ایران (یاران ایران) 6 عضو دیگر این شورا نیز در تهران دستگیر و محاکمه شدند.  براساس اطلاعات منتشر شده، ارتباط این رهبران بهایی با سرویس‌های امنیتی خارج از ایران برای محاکم قضایی کشور کاملا ثابت شده است. به‌گونه‌ای که ارتباطات گسترده این 7 نفر با رژیم صهیونیستی به عنوان یکی از اتهامات این افراد بوده است.

 

اتهامات این افراد عبارت بوده است از: «جاسوسی»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «راه‌اندازی و گسترش تشکیلات غیرقانونی»، «همکاری با رژیم غاصب و اشغالگر قدس»، «مشارکت در جمع‌آوری اسناد طبقه‌بندی شده و ارائه آن به بیگانگان با هدف بر هم زدن امنیت کشور»، «تبانی و اجماع با هدف بر هم زدن امنیت کشور»، «تبانی و اجماع با هدف اقدام علیه امنیت داخلی و خارجی ایران»، «مخدوش کردن چهره جمهوری اسلامی ایران» و «افساد فی‌الارض» که البته اتهام جاسوسی برای آنها اثبات شد و در نهایت دادگاه، این افراد را به حبس محکوم کرد. بر اساس حکم دادگاه، فریبا کمال‌آبادی به 20 سال زندان محکوم شد. البته جاسوسی بهاییان برای اسرائیل موضوع جدیدی نیست. موقعیت «بیت‌العدل» یعنی تشکیلات راهبری بهاییان دنیا در حیفا در واقع ماهیت واقعی فرقه بهائیت را نشان داده است. در نهایت نه‌تنها در ایران بلکه تشکیلات بهائیت در سراسر دنیا به عنوان تشکیلاتی در اختیار رژیم صهیونیستی شناخته می‌شود. در ایران نیز بارها جداشدگان از فرقه بهائیت درباره جاسوسی بهاییان برای رژیم صهیونیستی اظهارنظر کرده‌اند. جمع‌آوری اطلاعات در حوزه‌های مختلف و انتقال این اطلاعات به بیت‌العدل در حیفا یک تکلیف برای رهبران بهاییان در ایران است و از آن سو انتقال این اطلاعات به رژیم صهیونیستی از طریق بیت‌العدل نیز رویه ثابت در تعامل بهاییان با رژیم صهیونیستی است. براساس گزارشات به‌دست آمده، دستگیری 7 عضو شورای رهبری بهاییان در ایران نیز در همین راستا بوده است و نهادهای امنیتی، اطلاعات مهمی درباره ارتباط 7 عضو شورای رهبری بهاییان در ایران با رژیم صهیونیستی در اختیار دارند. البته پس از دستگیری توکلی در مشهد، روند دستگیری و محاکمه 6 عضو دیگر این تشکیلات تسهیل شد. (1)

 

فرزند ارشد بهاءالله میزبان فائزه!

 

در بخشی از تصویری که از این دیدار در شبکه های مجازی منتشر شده، عکسی بر روی دیوار از «عباس افندی» فرزند ارشد بهاءالله بنیانگذار بهاییت که به نام عبدالبهاء شناخته می‌شود و سومین شخصیت محوری بهاییت است، دیده می‌شود.

فائزه هاشمی: خودِ جمهوری اسلامی باعث شد من با "فریبا" رفیق شوم!

 

فائزه هاشمی پس از دیدار با یکی از رهبران بهائیت در ایران، در اظهاراتی عجیب با سایت ضدانقلاب ایران وایر می گوید: «رفتن من به زندان باعث شد با یکسری افراد در آنجا همبند شوم و آنها را از نزدیک بشناسم. ارتباط من با فریبا یا دیگران ارتباط دوستانه‌ای است که در زندان به وجود آمده و خود جمهوری اسلامی باعث به‌وجود آمدن این ارتباط شده و نگاه من به این موضوع  نگاه حقوق بشری است که آنها هم باید مثل شهروندان دیگر، از حقوق اولیه شهروندی برخوردار باشند که متاسفانه از کمترین حقوق برخوردار نیستند. نگاه من به موضوع بهایی‌ها موضوع حقوق‌بشر است و اینکه حالا من مسلمانم و آنها بهایی هستند یا اینکه اصلا کدام دین خوب است و کدام دین بد است، این بحث‌ها نیست. موضوع حقوق بشر است و اینکه به هرحال یکسری اقشار در جامعه ما متاسفانه از حقوق اولیه‌شان برخوردار نیستند، از جمله بهایی‌ها و این خوب نیست. اسلام هم با این تبعیض موافق نیست. ما احادیث و آیات فراوانی در این‌باره داریم. توصیه حضرت علی(ع) به مالک اشتر را داریم که می‌گوید حقوق آنهایی که در دین با تو  مشترک نیستند هم باید رعایت شود. این رفتار، رفتار اسلامی نیست که متاسفانه ما در جمهوری اسلامی شاهد آن هستیم.» (2)

 

بهائیان از نگاه آقای هاشمی رفسنجانی

 

آقای هاشمی رفسنجانی درباره بهائیان گفته است: «تکیه مخالفت ها بیشتر اولا" روی فساد اینها بود. نمونه های زیادی از فساد داشتیم. همیشه می گفتیم. یکی تکیه مان روی وابستگی اینها و خارج و انگلیس و امریکا بود این جزو حرفهای مهم ما بود و در درجه اول اینها بود بحث های اصلی. عدم حسن نیت اینکه افشاگری بکنند در این کارهایی که می کنند اینها را جدی نیستند. دروغ می گویند شبیه سازی امثال این حرفها هم چیزهای اضافه بود. ولی اساس همان فساد و وابستگی شان بود که و ضد دینی . یکی از عناصر اصلی مبارزه ما بود که اینها با دین مخالفند که ما بیشتر روی این تکیه می کردیم.» (3)

 

آقای هاشمی؛ ریشه انحراف در خانه خودِ شماست!

 

هاشمی رفسنجانی در حالی حدود 20 سال قبل بهائیت را وابسته به انگلیسی ها و جاسوس می دانست و از فساد آنها فریاد بر می آورد که امروز دخترش با یکی از سران آنها قرار ملاقات می گذارد و به دوستی با او افتخار می کند.

 

هشداری که خودِ هاشمی هم آنرا جدی نگرفته است

 

وی در سخنرانی سال 1362 در جمع فرماندهان و مسوولان دایره سیاسی و عقیدتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره احتمال خیانت به انقلاب از سوی هر کس حتی روحانیون سرشناس، گفته بود: «... ما در روحانیت خودمان هم چنین اعتمادی نداریم. روحانیون سرشناس ما هم ممکن است چنین خیانتی بکنند که دیدید از این‌ها هست تا چه رسد به اقشار دیگری که از مرکز این انقلاب فاصله دارند. بنابر این یک چیز قابل قبولی برای ملت ماست که از هر جناحی از دانشگاهی و از اداری و از سیاسی از اقتصادی و از نظامی از هر جا عناصری باشند که با انقلاب سازگار نباشند...» (4)

 

اما امروز دخترش با بهائیان به دیدار و مهمانی و مذاکره می نشیند و آیت الله همچنان سکوت می کند!

 

یادآور می‌شود فائزه هاشمی از بهایی‌ها و مجاهدینی‌ها و منافقین به عنوان دوستان خود یاد کرده و گفته بود: در میان هم‌بندی‌ها و دوستانم، بهایی‌ها، تعدادی از سازمان مجاهدین و... چند نفر لائیک و چپ بودند ... بابا در ملاقات‌ گله‌های آن طرف را منتقل کرد که چرا به مجاهدین، منافقین نمی‌گویم یا چرا روابط خوبی مثلا با مجاهدین و بهائی‌ها دارم. (5)

 

منابع:

(1) روزنامه وطن امروز/ 25 اردیبهشت 95

(2) سایت ضدانقلاب ایران وایر/ شنبه 14 مه 2016

(3) گفت و گو با ستاد ۱۵ خرداد راجع به خاطرات قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲/ دوم خرداد 75

(4) کتاب سخنرانی‌های هاشمی رفسنجانی، سال 1362، صفحه 94

(5) مصاحبه با روزنامه زنجیره‌ای بهار/ 20 فروردین 92

منبع: جهان نیوز

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • علی

    >علت نزدیکی به بهاییت سنخیت با انهاست فایزه هاشمی به همان دلیلی به بهاییان نزدیک شده که اشرف پهلوی نزدیک بود

  • ناشناس

    اين مطلب نشان مي دهد كه اعضاي اين خاندان خائن اند و به كشور و دين خدا خيانت مي كنند
    ولي بايد خدا را شكر هم نمود كه با چنين اعمال احمقانه اي كه انجام مي دهند باعث مي شوند كه اهل بصيرت در راه خود . مستحكم شوند و آناني نيز كه مستضعف بوده اند حق را بفهمند !!!

نظرات