مشاور رسانه‌ای فرمانده سپاه:

مشاور رسانه‌ای فرمانده سپاه گفت: ما در پیشرفت توان موشکی هیچ توقفی نداشته ایم و این مسئله که عنوان می شود که پیشرفت موشکی کشور بایستی بیش از این می بود، ربطی به برجام نداشته است و متاثر از مشکلات داخلی است.

به گزارش لرستان خبر، حمیدرضا مقدم‌فر مشاور رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران در خصوص تاثیرات برجام بر امنیت و اقتدار ایران اظهار داشت: از چند نگاه می توان برجام بررسی کرد. اول اینکه برجام امری بود که باید تجربه می شد یعنی باید ایران به سمت توافقات می رفت. البته مذاکره در این زمینه را رهبر انقلاب مجوز داده اند. بنابراین ملت ایران باید مذاکره با آمریکایی ها را برای گرفتن حق، تجربه می کرد و این مسیر باید طی می شد.

مشاور رسانه‌ای فرمانده کل سپاه ادامه داد: در نگاه دوم، انتظارات در عرصه اقتصادی و پیشرفت کشور مد نظر بوده است. هنچنین در نگاه دوم چند طلقی وجود دارد. یک طلقی این است که ایران وابسته به مذاکرات و برجام است. حتی آب و نان مردم به برجام مربوط و وابسته به آن است و اقتصاد کشور قادر نیست که پای خود بایستد مگر اینکه با آمریکایی ها و اروپایی ها توافقاتی صورت بگیرد و غربی باید برای ایران کاری را انجام دهند تا اقتصاد کشور آباد شود.

قدم فر با بیان اینکه این نگاه با توجه به دکترین اقتصاد مقاومتی، کاملا نگاه غلط و اشتباه است، تاکید کرد:  این گونه نگرش و نگاه عزتمدانه نیست و کشور را وابسته و ذلیل می کند. اما باید گفت متاسفانه در برخی مسئولین دولت این نگاه وجود دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: از نگاه سوم هم می توان به برجام نگاه کرد و آن این است که چه میزان باید به تحقق برجام امیدوار بود؟ خب در این که لازم بود و باید تجربه می شد و باید مسیر برجام را طی می کردیم، شکی نیست اما در عین حال باید بر حسب تحقیق و تجربه به این مسئله می رسیدیم که برجام و طرف غربی با محوریت آمریکایی ها بد عهد و نامردند و خیرخواه ملت ایران نیستند.

این کارشناس مسائل استراتژیک با بیان این که آمریکایی ها زیر بار موضوعاتی که تنفس برای اقتصاد ایران است، نخواهند رفت زیرا خود آمریکایی ها اعلام کردند که در تحریم های شکننده، نفس اقتصاد ایران را می برند.

مقدم فر ادامه داد: زمانی که آمریکایی ها به طور ذاتی به دنبال لطمه و آسیب به ملت و نظام اسلامی ایران هستند، به طور طبیعی نخواهند پذیرفت که برجام را در ابعاد مختلف، حتی در همین میزان که توافق صورت گرفته است، اجرا کنند.

وی با بیان اینکه بعد از 3 ماه بد عهدی و نامردی آمریکایی ها را می توان با بلوکه کردن 2 میلیارد دلار  از اموال ایران را مشاهده کرد، تصریح کرد: توقیف اموال ایران یک سرقت آشکار در روز روشن بود و همچنین تحریم های دیگری که اعلام کردند، روشنگر این موضوع است. البته بحث موشکی هم به هیچ وجه جزء مباحث برجام نبود ولی با بهانه جویی آن را هم مطرح کرده اند. بنابراین این موارد موضوعاتی بود که نشان می داد که غربی ها به ویژه آمریکایی ها به دنبال عهد شکنی هستند.

مقدم فر در ادامه در خصوص تاثیرات برجام بر برنامه های موشکی کشور گفت: ما در پیشرفت توان موشکی هیچ توقفی نداشته ایم و این مسئله که عنوان می شود که پیشرفت موشکی کشور بایستی بیش از این می بود، ربطی به برجام نداشته است و متاثر از مشکلات داخلی است.

مشاور رسانه‌ای فرمانده کل سپاه با بیان اینکه پیشرفت توانمندی موشکی کشور به عنوان یک سلاح استراتژیک است، تاکید کرد: در پیشرفت توان موشکی کشور خللی نبوده است و با تمام قدرت به مسیر خودش ادامه خواهد داد.

مقدم فر در پاسخ به این سئوال که برجام چه تاثیری بر محور مقاومت داشته ا ست، گفت: آمریکایی ها در تلاش بودند که در مباحث برجام نشان دهند که روحیه مقاومت به روحیه مذاکره تبدیل شده است. یعنی به محور مقاومت اعلام کنند که این الگوی شما و پشتوانه شما (جمهوری اسلامی ایران) پای میز مذاکره است و بنا است تا همه چیز را با مذاکره حل کنیم.

مشاور رسانه‌ای فرمانده کل سپاه  در خاتمه عنوان کرد: به اعتقاد بنده باید نکته ای که رهبر انقلاب به آن تاکید کردند و در پی آن پیام رهبر را محور مقاومت نیز درک کرد، که آن این بود که فقط در موضوع هسته ای مذاکره می کنیم و در مباحث داخلی و منطقه ای به هیچ وجه با آمریکایی ها مذاکره نخواهیم کرد. البته این فرمایش رهبری راه را روشن کرد و آمریکایی ها از برجام نتوانسته اند از این بابت به اهداف خود برسند. یعنی به مردم مسلمان منطقه و محور مقاومت القاء کنند که ایران بر سر همه چیز مذاکره می کند.
منبع: تهران پرس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات