توصیه‌های محفلی خاتمی به اصلاح طلبان:

شنیده‌ها حاکی از آن است که خاتمی که این روزها به نسبت قبل بسیار فعال تر شده است در دیدار با برخی اعضای احزاب منحله مشارکت و مجاهدین انقلاب توصیه های خاصی در مورد انتخابات هیات رییسه مجلس و روند حرکتی مجلس دهم داشته و از این طیف خواسته تا د رطول فعالیت مجلس با راه اندازی اتاق فکری بیرون مجلس هدایتگری این مجلس و نمایندگان اصلاح طلب و بعضا مستقل مردد را به دست گیرند.

به گزارش لرستان خبر، خاتمی در این دیدار گفت:مسئله اصلی در مجلس، مسئله رئیس یا هیئت رئیسه نیست؛ مسئله اصلی در مجلس مسئله اکثریت واقعی داشتن در مجلس است که از طریق آن بتوانیم طرح‌های مد نظر خودمان را تبدیل به قانون بکنیم..

 شما و نمایندگان اصلاح طلب داخل مجلس باید تلاش کنید که اصلاح طلبان مجلس تبدیل به یک شخصیت مرجع بشوند که حتی آقای لاریجانی هم به اصلاح طلبان پناه بیاورد و این امکان پذیر نخواهد بود مگر این که ارتباط نمایندگان مجلس  با جریان اصلاحات در بیرون از مجلس تقویت شود. لاریجانی تنها زمانی اصلاح طلبان را جدی خواهد گرفت که بداند که آنها نماینده اصلاحات در مجلس هستند در غیر این صورت شخصیت آقای لاریجانی طوری است که اصلاح طلبان مجلس را جدی نخواهد گرفت و به تدریج حذف خواهند شد.لازمست اتاق فکر بیرونی(مجلس در سایه) اصلاح طلبان هرچه سریعتر تشکیل شود و طرح ها و لوایح و برنامه های لازم را به اصلاح طلبان مجلس دهم ارائه دهد..

خاتمی در این دیدار می گوید:در کمیسیون‌های مجلس فقط کمیسیون امنیت ملی و اصل 90 مهم است. بقیه کمیسیون‌ها اهمیتی ندارند. کمیسیون امنیت ملی به این دلیل مهم است که از مسائل مهم مطلع می‌شود و کمیسیون اصل 90 هم تنها کمیسیون مجلس است که قدرت اجرایی دارد. بهتر است عارف به جای تاکید بر ریاست مجلس شخصاً ریاست کمیسیون اصل 90 را بر عهده بگیرید. چون کمیسیون اصل 90 در مجلس نهادی است که حتی می‌تواند زیرمجموعه‌های رهبری را هم بازرسی کند..

وی در ادامه خطاب به اعضای مشارکت و مجاهدین گفت: نمایندگان اصلاح طلب مجلس و شخص عارف باید ارتباط خود را با مردم تهران حفظ و در مناطق مختلف تهران دفترهای مختلفی افتتاح کنند و روزها و ساعت‌های معینی را بروند در این دفاتر مستقر شوند تامردم بیایند با آنها صحبت کنند.خاتمی ا زاعضای جلسه مذکور خواست تا به روش های مختلف این ساز و کار پیگیری این موارد را از اصلاح طلبان مجلس مهیا کنند.

خاتمی در ادامه این دیدار با تاکید بر نزدیکی اصلاح طلبان مجلس و شخص عارف به دولت و حسن روحانی گفت:آقای عارف باید کدورت های گذشته درمورد انتخابات 92 را کنار بگذارد و با آقای روحانی ارتباط خوب برقرار کند که من در جلسه ای این موضوع را  را هماهنگ می‌کنم. آقای روحانی هم علاقه مند است. بعضی می‌خواهند بین عارف و روحانی شکاف وجود داشته باشد. اگر این شکافی که الان هست ترمیم نشود و یا بیشتر بشود فراکسیون امید در مجلس فشل خواهد شد..

وی در پایان جلسه با تندروهای مشارکت و مجاهدین انقلاب که بعضا نماینده مجلس ششم نیز بوده اند گفت:به نظر من ریاست عارف بر کمیسیون اصل نود مجلس مهمتر از ریاست مجلس است.

گفته می شود این اظهارات به گوش عارف رسیده و وی چندان از دخالت های خاتمی خشنود نشده است و حتی در مورد ریاست مجلس گفته که نمایندگان فراکسیون امید و بالتبع آنها مردمی که رای دادند از من انتظار دارند که تا آخرین لحظه بر سر ریاست مجلس رقابت کنم اگر قرار باشد برای عافیت جویی کنار بکشم این خیانت به رای مردم است و من هرگز این کار را نخواهم کرد.
منبع: پارس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • بازگیر

  شما که ممنوع .......بودیدخطر راحس کردید برگشتید یادتونه با یک مینی بوس فیات قدیمی اومدی میدون امام حسین (ع) خرم آبادبرای تبلیغ وچه قول وقرارهایی با مردم گذاشتید همون قولهای بی عمل همه مارا طرفدارهمیشگی دکتر احمدی نژادکرد استقبالهای مردم آمل جیرفت وزنجان گوشه های کوچکی از عظمت این حضورمردمی است برفرض که ریاست مجلس را بالابی گری بنام عارف کردی آیا رای نمایندگان درباره قوانین بازدارنده از ایجاد فتنه را هم عوض می کنی چطور شد یاران مجلس ششمت را افراطی می خوانی نکنه توبه کردی ما نمی دانیم

 • ناشناس

  مردم تشنه آمدن محمود هستند دلشان برای تورم 100 درصدی وکمبود مواد غذایی وصف های مرغ وبرنج تنگ شده دلشان برای غارت دلار های نفتی توسط دولت محمود و عواملش سوخته،دلشان برای تحریم های کمر شکن سوخته، دلشان برای دروغ های محمود وبی قانونی و... شوخته

 • بازگیر

  ناشناس مگر الآن پول پارومی کنیم یا مرغ را زیر کیلوئی 6500تومان می خریم یابرنج هندی چرخ کرده رو کیسه ای 20000تومان می خریم یا حقوق نمی گیریم وفیشهای حقوقی روسای کارکنانمان که فی سبیل الله از 200تا هفت صد میلیون تومان برای مدیران واریز می کنیم از بی پولی وورشکستگی است اگر پولها را احمدی نژاد چپاول کرده حقوقهای میلیاردی مدیران این 3 سال از کجا تامین می شه

 • بازگیر

  1-انتخاب حضرت آیت الله جنتی به ریاست خبرگان
  2-انتخاب حداکثری دکتر لاریجانی به ریاست مجلس دهم
  3-انتخاب تمام اصولگرای شوراهای شهراز انتخابات مجلس دهم تاثیر پذیر است
  4-به نظر شما رئیس دولت آینده چه کسی خواهد بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نظرات