لرستان در هفت کمیسیون نماینده ندارد

9 نماینده استان لرستان به عضویت هفت کمیسیون تخصصی درآمدند و در هفت کمیسیون باقی‌مانده استان لرستان هیچ نماینده‌ای ندارد.

به گزارش لرستان خبر، بعد از مشخص شدن هیات رئیسه دائم مجلس دهم اعضای کمیسیون‌های تخصصی نیز تعیین تکلیف شد.

نمایندگان بر اساس اولویت‌بندی‌شان به عضویت کمیسیون‌های تخصصی درمی‌آیند و هر نماینده ملزم است برای عضویت در یک کمیسیون، حداقل دو کمیسیون را به ترتیب اول و دوم پیشنهاد دهد.

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران متشکل از 14 کمیسیون تخصصی است که طرح‌ها و لوایح مجلس را در این کمیسیون‌ها مربوط موردبررسی کارشناسی قرار می‌گیرد و در هنگام طرح در صحن علنی مجلس، نظر نهایی کمیسیون پرسیده و اعلام می‌شود.

کمیسیون های تخصصی مجلس

روز گذشته اعضای کمیسیون‌های تخصصی مجلس دهم مشخص شدند که بر این اساس 9 نماینده استان لرستان به عضویت هفت کمیسیون تخصصی درآمدند و در هفت کمیسیون باقی‌مانده استان لرستان هیچ نماینده‌ای ندارد.

نمایندگان استان لرستان در هفت کمیسیون تخصصی آموزش، تحقیقات و فناوری، عمران، اجتماعی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، قضایی و حقوقی، کمیسیون صنایع و برنامه، بودجه و محاسبات ثبت‌نام کردند که در کمیسیون‌های اجتماعی و عمران  هرکدام نام دو نماینده از استان لرستان به چشم می‌خورد و در پنج کمیسیون دیگر هرکدام یک نماینده لرستان عضویت دارد.

صید محمدخان بیرانوندی و محمدرضاملکشاهی راد نمایندگان خرم‌آباد و دوره چگنی به ترتیب در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری و عمران ثبت‌نام کردند.

عباس گودرزی و علاءالدین بروجردی در نمایندگان بروجرد و اشترینان به عضویت کمیسیون‌های اجتماعی و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درآمدند.

اله یار ملکشاهی که سابقه ریاست کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نهم را در کارنامه دارد در مجلس دهم نیز در همین کمیسیون ثبت‌نام کرد.

حمیدرضا کاظمی منتخب مردم پل‌دختر در مجلس دهم شورای اسلامی برای کمیسیون صنایع ثبت‌نام کرد.

نمایندگان لرستان

نام محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس دهم در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات دیده می‌شود.

علی رستمیان، نماینده شهرستان‌های سلسله و دلفان متقاضی عضویت کمیسیون اجتماعی مجلس دهم شد.

مجید کیان پور؛ نماینده مردم دورود وازنا در مجلس دهم در کمیسیون عمران ثبت‌نام کرد.

طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، تعداد اعضای هر کمیسیون نباید از 23 عضو بیش‌تر باشد بر همین اساس اعضای مازاد کمیسیون‌هایی که تعدادشان بیش‌تر از 23 نفر است بایستی در جلسات بعدی شعبات ۱۵ گانه مجلس شورای اسلامی در کمسیون‌هایی با اعضای کمتر ساماندهی شوند.منبع:خبر افلاک

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • ناشناس

  عمران خوبه.

 • ناشناس

  ملكشاهي راد.
  كيان پور.
  وجدانا جدي ورود كنيد.
  به مباحث عمراني توجه كنيد.
  ياعلي مدد.

 • بازگیر

  سلام کمیسیون صنایع وعمران توجه داشته باشند سالهاست هر دولتی روی کار میاد هی می گویند تکمیل طرح های نیمه تموم ولی نه کارخونه ای راه اندازی میشه ونه طرحی از ورشکستگی نجات پیدا می کند دلایل زیادی وجود داره که خیلی از این طرحها بعلت طولانی شدن اجرایشان به درد این زمان نمی خورند وجز تکنولوژی روز نیستند ویا نمی توانند بازاری برای فروش پیدا کنند وهمین موضوع باعث شده از طرحهای جدید ومتقاضیان جدید که بیشتر تحصیلکردگان رشته های مختلفند حمایت نشود وتا سرمایه داری از شهری گوشه چند اسکناس نشون مسئولین ما وبانکها می دهدتمام امکانات رادر اختیارش می گذارند به محض شروع به کار می گویند کم آوردیم مجدد وام ارزان می گیرند وبعد سرمایه درگردش وبعد اعلام ورشکستگی وتقاضای ساپورت مالی ونهایتا بردن وامها ودستگاههای نو به شهر ودیار خودشان وسوله های خالی مانده در لرستان وثروت بر باد رفته وهرساله این روند تکرار می شود پس طرحهایی که 4ساله فقط مجوزها راتمدید می کنند چرا مورد حمایت دولت نیستند؟

نظرات