گزارش از القاب تحقیرکننده اصلاح‌طلبان درباره دولت یازدهم

با نزدیک شدن به انتخابات ۹۶ و درخواست حجاریان و دیگر حامیان دولت برای متوقف شدن کنایه‌های سیاسی از سوی اصلاح‌طلبان به دولت روحانی، یک فعال سیاسی اصلاح‌‌طلب دولت یازدهم را مجدداً "رحم اجاره‌ای" خواند.

به گزارش لرستان خبر، ابراهیم اصغرزاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب اولین اصلاح‌طلبی بود که دولت روحانی را به "رحم اجازه‌‌‌‌ای" تشبیه و گفته بود: "چند وقت پیش به دوستانی به شوخی گفتم این رحم اجاره‌ای برای پرورش یک نطفه است". بعد از اظهارات اصغرزاده این اصطلاح رایج در علوم پزشکی مرتبط با حوزه بانوان بارها از سوی برخی اصلاح‌طلبان به عنوان صفت یا ضمیر درباره دولت یازدهم به کار برده شد.

تشدید اختلاف میان اصلاح‌طلبان و دولت، کنایه‌های سیاسی را تبدیل به تقابل جدی کرد به طوری که محمدرضا تاجیک، دولت روحانی را دولت "گرفتار" و "پوپولیست" و صادق زیباکلام آنرا دولتی "یک میلیونی" و "تصادفی" خواند؛ حجاریان در اظهارنظری، دولت یازدهم را "دولت حسینقلی خانی" خواند و وجود دولت روحانی را مدیون و مرهون جریان اصلاحات دانسته بود.

و اما بعد از تکرار کنایه‌های متعدد سیاسی، محمدرضا خاتمی آب پاکی را روی دستان اصلاح‌طلبان ریخت و گفت که گزینه اصلی اصلاح‌طلبان در انتخابات 96 شخص روحانی خواهد بود؛ برخی دیگر از اصلاح‌طلبان حامی دولت و دولتی‌ها در پیغام‌های جداگانه غیررسمی خواستار پایان یافتن کنایه‌های سیاسی اصلاح‌طلبان به دولت روحانی شدند و سعید حجاریان نیز در گفت‌وگو با تسنیم، "رحم اجاره‌ای" را "حرف زشت" خواند و گفت: "این تعابیر ( تعبیر رحم‌اجاره‌ای) حرف خوبی نیست. حرف زشتی است.

گرچه برخی رسانه‌های حامی دولت سعی دارند، طرح کنایه‌های هدف دار از سوی اصلاح‌طلبان به دولت روحانی پایان یافته تلقی کنند اما عبدالله ناصری عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بازهم در مصاحبه با روزنامه فرهیختگان (ارگان رسانه‌ای دانشگاه آزاد) مجدداً دولت روحانی را "رحم اجاره‌ای" خوانده است.

ناصری با تکرار کنایه‌سیاسی به دولت روحانی، حرفی که به گفته حجاریان بسیار زشت است را تکرار و در پاسخ به این سؤال که "برخی ترکیب «دولت، رحم اجاره‌ای اصلاح‌طلبان» را دلیلی بر این مدعا می‌دانند که اصلاح‌طلبان فضا را برای ورود بیشتر آماده کرده، پس پروژه بعدی عبور از روحانی است. تحلیل شما در این مورد چیست؟"، پاسخ می‌دهد: "اصلا نباید نگران این تحلیل‌ها بود. اگر رحم اجاره‌ای جنین را خوب محافظت کند، حتما اصلاح‌طلبان آن را دوبار اجاره خواهند کرد".

با نزدیک شدن به انتخابات آتی ریاست‌جمهوری و درخواست اصلاح‌طلبان برای مشخص شدن نقش و جایگاه‌شان در دولت روحانی، مشخص نیست که حجت‌الاسلام حسن روحانی چه تدبیری در مواجهه با این دسته از حامیانش که روزی او را تصادفی، روزی دیگر حسینقلی‌خانی و روزی هم "رحم اجاره‌ای" می‌خوانند، اتخاذ خواهد کرد.

منبع: تسنیم

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات