فتنه نتیجه انحراف از خط اصیل انقلاب اسلامی

یک نویسنده و پژوهشگر حوزوی و عضو پژوهشکده دفاع مقدس گفت: عوام همواره ابزار دست خواص دنیا زده بوده اند و در عرصه های مختلف این خواص جامعه را به سمت بحران و وقوع فتنه ها پیش برده اند.

به گزارش لرستان خبر، عده ای ناخودآگاه یا خودآگاه در خاکریز دشمن قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه برای بررسی فتنه باید به سال پایان جنگ بازگردیم، گفت: در آن سال امام از تعبیر جام زهر استفاده کردند زیرا این پایان جنگ توسط خواص و نخبگان جامعه که متمایل به غرب بودند صورت گرفته، در حقیقت این ها به امام قبولانند که باید این جنگ خاتمه پیدا کند.

این نویسنده و پژوهشگر حوزوی و عضو پژوهشکده دفاع مقدس تصریح کرد: جام زهری که امام به کاربردند یک تعبیر فرهنگی است و به طور کلی عوامل فتنه به دو دسته خارجی و داخلی تقسیم بندی می شود.

جریان نفوذ به دنبال تضعیف ارکان قدرت نظام اسلامی است

حجت الاسلام بهداروند ادامه داد:اگرچه علل بروز فتنه ها همیشه به عوامل خارجی بازنمی گردد اما دشمنان ما و عوامل خارجی هیچ گاه نتوانسته اند شاهد رشد فزاینده انقلاب اسلامی به سوی تمدن اسلامی باشند بر همین اساس بلوک شرق و غرب عزم خودشان را جزم کردند تا این حرکت بالنده را کنترل و یا متوقف کنند، هرچند که در کند کردن این جریان تا حدودی موفق بوده اند.

عوام همواره ابزار دست خواص دنیا زده بوده اند

وی تصریح کرد: سرویس های جاسوسی و به طور کلی جریان نفوذ به دنبال تضعیف ارکان قدرت نظام اسلامی هستند و آنها این اقدام را با غبارآلود کردن فضا انجام داده و می دهند، ما در اینجا به عناصر و شخصیت ها کاری نداریم بلکه می خواهیم بگوییم این خواص دنیا زده در جامعه ما که به دنبال ملوک و مدیران خود حرکت می کنند، کسانی هستند که اتفاقا جامعه را رهبری می کنند.

این نویسنده و پژوهشگر حوزوی و عضو پژوهشکده دفاع افزود: عوام همواره ابزار دست این خواص بوده اند و در عرصه های مختلف این خواص جامعه را به سمت بحران و وقوع فتنه ها پیش برده اند.

به گفته وی خواص در جریان های فکری مختلف وجود دارند و همواره به شکل دوپهلو حرف زده و در رابطه با هیچ موضوعی، موضع صریح و سریع نداشته اند و صراحتا حرف خود را مطرح نمی کنند، نه آن سکوت خواص قابل قبول است و نه این تندروی هایی که اکنون انجام می دهند.

سکوت و انفعال دانشگاهیان و حوزویان، جامعه را به سمت سقوط به پیش می­برد

حجت الاسلام بهداروند عنوان کرد: براساس آنچه به آن اشاره کردم، عوامل داخلی یعنی همین نخبگان و خواص و دانشگاهیان و حوزویان با سکوت و انفعال جامعه را به سمت سقوط و انحراف و فتنه پیش برده اند و با قرائت های نادرستی که از انقلاب و اسلام داشته اند، رسما آب به آسیاب دشمن ریخته اند و همین ها زمینه ساز بروز فتنه شده است.

وی با اشاره به اینکه سه قرائت از اسلام وجود دارد، گفت: این قرائت ها مبتنی بر قرائت سکولارها، طرفداران مدرنیته اسلامیو طرفداران تمدن اسلامی است. این سه دیدگاه در تعریف انقلاب و تحلیل آن با هم تفاوت های بنیادینی دارند، اگرچه در عمل ممکن است این سه دیدگاه یکی باشند اما آنها به لحاظ ساختاری و مبنایی باهم تفاوت بنیادینی دارند.

این نویسنده و پژوهشگر تصریح کرد: سکولارها معقدند، اسلام یک دین حداقلی است و معنایی ندارد که حکومت و سیاست داشته باشد، اما طرفداران مدرنیته اسلامی به دنبال الگوی گزینشی هستند در مقابل طرفداران تمدن اسلامی بر این اعتقاد هستند که غرب در جهت دنیا طلبی حرکت می کند و ما نباید از آن الگو بگیریم.

وی بیان کرد: بر مبنای تقسیم بندی هایی که انجام شد می­توان اینگونه نتیجه گیری کرد که عده ای در کشورمان غرب را ابرقدرت دانسته و معتقدند باید از سرتا پا غربی شد لذا اکنون مشاهده می کنیم که همین عده در جامعه اینگونه تبلیغ و ترویج می کنند که باید غرب ارتباط و تعامل برقرار و یا مذاکره کرد.

انحراف از خط اصیل انقلاب اسلامی منجر به وقوع فتنه می شود

حجت الاسلام بهداروند با اشاره به چگونگی مقابله با وقوع فتنه در میان مسئولان و در جامعه افزود: انقلاب اسلامی نباید از آرمان ها و ارزش های خود دست بردارد، اگر رویکرد غرب را بپذیریم آنگاه از مسیر خود منحرف شده و این انحراف از خط اصیل انقلاب اسلامی است بنابراین برای مقابله با وقوع فتنه باید به این مسئله توجه کرد.

این نویسنده و پژوهشگر حوزوی و عضو پژوهشکده دفاع مقدس تصریح کرد: آنان که به اسلام و حکومت اسلامی و ولی فقیه اعتقادی ندارند برای کشورمان خسارت بار هستند و باید برای مهار فتنه های بعدی فکری به حال این جریان کرد.

منبع: شمانیوز

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات