هاشمی‌رفسنجانی در کرمان:

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه در مسئله برجام آن‌ها امتیازی به ما ندادندگفت: آمریکایی‌ها گروکشی کردند و به بهانه حمایت از تروریست دارند بدعهدی می‌کنند.

به گزارش لرستان خبر، آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی ظهر امروز در نشست با مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی کشور و مدیران استانی در استانداری کرمان اظهار داشت: هدف از سفر به کرمان شرکت در همایش دانشگاه آزاد اسلامی بود و تأسیس دانشگاه آزاد یکی از کارهای زیربنایی بود که با حمایت امام راحل انجام شد.

وی با بیان اینکه نیمی از بار آموزشی کشور توسط دانشگاه آزاد برداشته شده است، گفت: در زمینه‌های علمی پیشرفت‌های خوبی داشتیم و به حدی رسیدیم که می‌توانیم مشکلات عمده کشور در زمینه توسعه علمی و آموزشی را با وجود نیروهای متخصص از میان برداریم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برجام دستاوردهای خوبی برای کشور داشته است، عنوان کرد: یکی از دستاوردهای برجام همکاری با 7 کشور دنیا در احداث نیروگاه گداخت هسته‌ای در فرانسه است که اگر این صنعت شکل بگیرد، مشکلات محیط‌زیستی در جهان برطرف می‌شود.

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با اشاره به اینکه مردم دستاوردهای برجام را نمی‌دانند و تبلیغات سوئی علیه برجام در کشور می‌شود، گفت: کار دولت، کار مبنایی بزرگی بود و در حال حاضر تحریم کشتیرانی برداشته شده است.

وی اظهار داشت: در زمینه تحریم‌های بانکی هم با تمام بانک‌های جهان در حال مبادله هستیم به غیر از چند بانک بزرگ دنیا که آنها هم گیر آمریکا هستند و چون در ایران گفته شده نمی‌خواهیم با آمریکا همکاری کنیم، از همکاری با این چند بانک محرومیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه البته در مسئله برجام آن‌ها امتیازی به ما ندادند و ما حق خود را گرفتیم گفت: به بهانه ساخت بمب هسته‌ای ما را تحریم کردند در حالی که مقام معظم رهبری ساخت بمب هسته‌ای در ایران حرام اعلام کردند.

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با بیان اینکه کار اساسی دولت شکست تحریم‌ها بود افزود: البته آمریکایی‌ها گروکشی کردند و به بهانه حمایت از تروریست دارند بدعهدی می‌کنند.

وی تصریح کرد: اگر از فلسطینی‌ها حمایت می‌کنیم آن‌ها مظلوم‌ترین مردم دنیا هستند و اگر از حزب‌الله لبنان حمایت می‌شود برای این است که خطر اسرائیل در کشور را محدود کنیم. ایران بزرگترین قربانی تروریسم است و هیچ کشوری به اندازه ما از تروریسم‌ها ضربه نخورده است.

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با اشاره به اینکه امروز هم مؤثرترین جنگ‌ها علیه تروریسم از طرف ایران انجام می‌شود، گفت: در سوریه و عراق ایران سردمدار مبارزه با تروریسم است ولی متأسفانه ظلم تبلیغاتی علیه ایران به راه انداختند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه دولت از تحریم‌ها عبور کرده و کارهای زیربنایی را انجام داده است، گفت: امسال وارد بخش جدیدی می‌شویم که رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال را به دنیا دارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بدون رونق اقتصادی نمی‌شود اشتغال ایجاد کرد، افزود: تکیه ما به مردم است و انقلاب ما با مردم پیروز شد و در پیروزی انقلاب هیچ کشوری ما را حمایت نکرد. اگر امروز کشور ما امن است، به دلیل وفاداری مردم به نظام و همچنین هوشیاری نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در کشور است.

وی با بیان اینکه باید در راستای رونق اقتصادی به دولت کمک کرد، خاطرنشان کرد: البته این رونق اقتصادی با تأخیر شروع شده و از حدود 2 سال قبل به دولت تأکید می‌کردیم که از نقدینگی موجود در بانک‌ها در جهت اشتغال و رونق اقتصادی استفاده کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه در استان کرمان کارهای اقتصادی و ابتکاری خوبی انجام شده است، به الگوی اقتصاد مقاومتی شهرستان قلعه‌گنج کرمان اشاره کرد و گفت: طرح اقتصاد مقاومتی شهرستان قلعه‌گنج امروز به یک الگوی کشوری تبدیل شده است.

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با بیان اینکه در این چند سال حدود 15 هزار کارخانه در کشور تأسیس شده است، اظهار داشت: باید این کارخانجات احیا و فعال شود و از بدترین تصمیمات این بود که به کسانی که معوقه بانکی داشتند، تسهیلات نمی‌دادند و این بسیار خطرناک است.

وی با بیان اینکه الگوی اقتصادی استان کرمان باید برای سایر استان‌ها سرمشق شود، خاطرنشان کرد: باید با اقدامات عاجل در راستای فعال‌سازی واحدهای نیمه‌فعال گام برداشت و برادرانه و خواهرانه در مسیر عمران و توسعه کشور به دور از باندبازی و سیاسی بازی حرکت کرد.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات