در راستای حمایت از برنامه های دولت تدبیر وامید واستاندار لرستان صورت گرفت :

عربستان تاکنون نتوانسته نقشه ها و اهداف سوء خود علیه این انقلاب و نظام را به سرانجام برساند و همواره در این مسیر شکست خورده است.

به گزارش لرستان خبر، دست عربستان برای همه رو شده، این کشور با حمایت علنی  خود از منافقین و داعش نشان داد که دارای نقشی مخرب و غیرسازنده است و اساسا ماهیتی تروریستی دارد، اکنون در سایه اقدامات خصمانه و کینه توزانه آل سعود، منافقین در خدمت داعش قرار گرفته اند تا ماموریت ناتمام داعشی ها را این گروهک تروریستی در جمهوری اسلامی خاتمه دهد.

عده ای از تحلیلگران مسائل منطقه در پاسخ به این پرسش که چه مسئله ای باعث شده تا عربستان سعودی در حمایت از منافقین و داعش قدم بردارد؟ مطرح کرده اند، عربستان تاکنون نتوانسته نقشه ها و اهداف سوء خود علیه این انقلاب و نظام را به سرانجام برساند و همواره در این مسیر شکست خورده برای همین دست به دامان گروهک تروریستی منافقین و پیوند این گروهک با داعشی ها شده است.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی می گوید: همه دنیا می دانند که گروهک منافقین آن جایگاه و توان لازم را در سطح دنیا ندارد، این گروهک اکنون نیرو و ظرفیتی برای اقدام علیه جمهوری اسلامی ندارد و داعش هم دارای چنین ظرفیتی نیست که بتواند مقابل نظام اسلامی بایستد اما عربستان تصور می¬کند با اتکا بر این گروه¬های تروریستی می تواند به تخریب و صدمه در داخل کشور ایران دست بزند.

محمدحسن آصفری می  افزاید: راه و روش و عملکرد عربستان برای همه روشن شده است، این کشور در صحنه عملیاتی چه در سوریه و چه در عراق نشان داد که در پی تقویت و حمایت از تروریستهاست تا از این طریق به دامنه نفوذ و قدرت خود در منطقه بیفزاید اما باتوجه به اینکه آنها نه در عراق و نه در سوریه موفق نبوده اند، منافقین را با داعش پیوند دادند تا شاید به این وسیله از جایگاه جمهوری اسلای بکاهند و نقش خود را در نظر کشورهای منطقه پررنگ سازند.

این عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی معتقد است که جایگاه والای نظام اسلامی به عنوان کشوری مقتدر و با عظمت از یک سو و شکست در سوریه و عراق از سوی دیگر سبب شد عربستان با منافقین و داعش ارتباط برقرار کرده تا شکست های مفتضحانه خود را در منطقه لاپوشانی کند.

عربستان به دنبال آتش افروزی و ناامن کردن منطقه

عربستان با تقویت تروریست هایی نظیر منافقین و داعش به دنبال آتش افروزی و ناامن کردن منطقه است و تمام تلاش خود را بر نابودی جمهوری اسلامی معطوف کرده اما بسیاری از کارشناسان عنوان می کنند، سخن ترکی الفیصل" رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان مبنی بر ساقط کردن نظام اسلامی، یک حرف و حرکت نمایشی بوده و در واقع تکیه خاندان آل سعود بر گروهک مجاهدین و داعش به درماندگی این کشور در جنگ با لیبی و به نتیجه نرسیدن اهدافش در سوریه و عراق مربوط می شود.

آصفری تصریح می کند: اکنون عربستان به یک چهره منفور بدل شده زیرا هم اکنون بسیاری از کشورهای مظلوم منطقه دریافته اند که این کشور حامی تروریست هاست و چون نمی تواند خود را به سالار و آقای منطقه تبدیل کند در برابر جمهوری اسلامی که همواره قدرت منطقه بوده، شاخ و شانه می کشد.

دست عربستان برای همه رو شده، این کشور با حمایت علنی  خود از منافقین و داعش نشان داد که دارای نقشی مخرب و غیرسازنده است و اساسا ماهیتی تروریستی دارد، اکنون در سایه اقدامات خصمانه و کینه توزانه آل سعود، منافقین در خدمت داعش قرار گرفته اند تا ماموریت ناتمام داعشی ها را این گروهک تروریستی در جمهوری اسلامی خاتمه دهد.

رحمان قهرمان پور که از کارشناسان مسائل سیاست خارجی است، می گوید: حمایت عربستان از منافقین و داعش عجیب و  غیرمنتظره بود و می توان به جرئت گفت که این آخرین و ضعیف ترین ابزار عربستان است، بی شک این مسئله نشان می دهد خاندان آل سعود به شدت اعتماد به نفس خود را در منطقه از دست داده اند که به سراغ گروهک منافقین که در ساحت سیاست موضوعیتی ندارد، رفته و از آنان حمایت می کنند.

عربستان یک ورشکسته سیاسی است

او تاکید می کند: عربستان امروز به یک ورشکسته سیاسی تبدیل شده و بعد از اینکه عربستان علیرغم تمامی توطئه ها و تفرقه افکنی ها در جنگ عراق و سوریه به نتیجه نرسید، تصمیم گرفت تا به شکل علنی و به وضوح از منافقین حمایت کرده و به وسیله اتصال مجاهدین با داعش، رد ندانم کاری ها و جنایت هایی که در لیبی، سوریه و عراق مرتکب شده را هموار کرده و حواس جهانیان را از این مسئله پرت کند.

این کارشناس در حوزه سیاست خارجی عنوان می کند: عربستان با کمک گروهک ورشکسته منافقین به دنبال ایجاد بحران در جمهوری اسلامی است تا به این واسطه برمبنای استراتژی آمریکایی ها و اسرائیلی ها، منطقه را به آشوب بکشد و خاورمیانه را تحت سیطره اربابان خود درآورد و این مسئله نیز یکی دیگر از علت هایی است که سبب شد تا عربستان سعودی به حمایت از منافقین و داعش بپردازد.

قهرمان پور با کالبدشکافی عمیق تر اقدامات عربستان و همراه شدن با تروریست ها را نتیجه اقتدار و استحکام محور مقاومت و ثبات و پایداری نظام اسلامی توصیف کرده و می افزاید: این کشور به شدت در پی دامن زدن به مسئله جنگ شیعه-شیعه در عراق، بی ثباتی جمهوری اسلامی  و ضربه زدن به محور مقاومت است و برای رسیدن به این هدف از بدترین شیوه ممکن بهره برده و به منافقین و داعشی ها متوسل شده است.

در همین راستا مدیر مرکز مطالعات جنوب عراق در مصاحبه با یکی از خبرگزاری ها عنوان کرده است، «سعود‌ی‌ها که در حال حمایت از منافقین هستند، همانند دیکتاتور سابق عراق چیزی جز شکست و ناامیدی بدست نخواهند آورد، این ها در یمن یک شکست خورده هستند و در عراق نیز یک شکست خورده به شمار می‌آیند و در سوریه،  لبنان و مصر وضعیت مشابهی دارند و با وجود هزینه‌های سرسام آوری که انجام دادند حتی در عرصه فتواهای دینی و موسسات دینی نیز شکست خورده اند و تمامی سخنانی که هم اکنون می‌زنند ناشی از این شکست است.»

تحلیلگران مسائل سیاسی بر این مسئله صحه می گذارند که عربستان به علت عدم دست یابی به اهداف خود در کشورهای منطقه نظیر سوریه و عراق، نقره داغ شده برای همین بر منافقین و داعش تکیه کرده تا آخرین شانس خود را امتحان کند.

انقلاب اسلامی خاریست در چشم سعودی ها

جواد کریمی قدوسی، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی هم در این زمینه به اظهارنظر پرداخته و می گوید: نظام اسلامی برای محافظت از مرزها، باتوجه به خواست دولت‌های سوریه و عراق به نقش مستشاری خود در این کشورها پرداخته و حتی ارسال سلاح براساس خواست این دولت ها بوده است وگرنه جمهوری اسلامی هرگز به دنبال مداخله نبوده و در واقع این نظام تنها برای امنیت منطقه و حفاظت از مرزهای خویش وارد عمل شده و آنگاه عربستان با بهانه کردن این مسئله می خواهد به خیال خام خود نظام اسلامی را از هستی ساقط کند.

او می افزاید: عربستان بدون اینکه دولت های عراق و سوریه از او بخواهند به دنبال مداخله در این کشورها بود و حتی تروریست ها را مورد حمایت قرار داد بنابراین با بررسی این موارد به خوبی پاسخ این سوال را که چه مسئله ای باعث شد تا عربستان سعودی در حمایت از منافقین و داعش قدم بردارد را پیدا می کنیم.

این نماینده مجلس بر این اعتقاد است که این انقلاب و نظام برای کشورهای منطقه یک الگوی تمام عیار و ارزشمند بوده و این مسئله خاری در چشم آل سعود است به طوری که با حمایت از منافقین می خواهد به نظام اسلامی صدمه بزند در حالی که کور خوانده است.

منبع: شمانیوز

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات