اسماعیل کوثری:

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: آمریکا و غربی ها به بهانه برجام به دنبال این هستند که تاسیسات موشکی ایران را تضعیف و در نهایت نابود کنند.

به گزارش لرستان خبر، اسماعیل کوثری کارشناس مسائل سیاسی و نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص همسویی گزارش دبیر کل سازمان ملل با سخنان صداعظم آلمان اظهار داشت: آژانس بین المللی انرژی اتمی، سازمان ملل و مهره ها و آلت دست آمریکا هستند.

وی با بیان این‌که در مباحث برجام فرانسه شیطنت کرد، اضافه کرد: اکنون نیز کشور آلمان شیطنت می کند. بنابراین فرانسه و آلمان تابع آمریکا هستند. البته همه این کشورها به نوعی سیاست های رژیم صهیونیستی را دنبال می کنند.

این کارشناس مسائل بین الملل ادامه داد: می دانیم که رژیم صهیونیستی فرزند نامشروع آمریکا است اما در حقیقت سران صهیونیست ها هستندکه برای رئیس جمهورهای آمریکا تصمیم گیری کرده و بر آنها تاثیر گذار هستند.

کوثری خاطر نشان کرد: همسویی معنادار گزارش دبیرکل سازمان ملل، سخنران صدراعظم آلمان و بیانیه گروه ناتو درباره برنامه موشکی ایران پیچیده نیست و قابل حدس بودو این موضوع بسیار واضح است زیرا در یک مقطعی فرانسه و یک مقطع دیگر آلمان و یا انگلیس در میدان برجام نقش بازی کرده و علیه ایران تقسیم کار می کنند.

رئیس سابق اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلحگفت: آمریکا به دنبال این است که بگوید که کشورهای جهان با مباحث موشکی ایران مشکل دارند در صورتی که این موضوع بازی حساب شده ای است که از سوی آمریکا طرح ریزی شده و با توسط برخی از کشورهای غربی دنبال می شود و فقط در این میدان بازیگران آن تغییر می کنند.

این نماینده سابق مجلس در ادامه متذکر شد: کشورهایی که مباحث موشکی ایران را به مباحث برجام مربوط می کنند، از رفتار و سیاست های برخی از مقامات داخلیسوء استفاده می کنند زیرا به نوعی سیاست های دستگاه دیپلماسی کشورمان به 5+1 اجازه اظهار نظر در همه امورات داده اند. شاید بتوان بگوئیم که برخی از هول حلیم به داخل دیگ افتادن و فکر می کردند که در برجام می توانند افتخاری از آن خود کنند.

اسماعیل کوثری خاطر نشان کرد: برخی در داخل کشور به نفع غربی ها جلوتر از توافق برجام، تعهدات را اجرا کرده اند که حتی آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد  که ایران زودتر از روند توافق برجام، تعهدات خود را انجام داد.بنابراین ایران با اجرا کردن تعهدات زودترازموعد از یک سو و عملکرد بد تیم مذاکره کننده ودستگاه دیپلماسی از سوی دیگر موجب گستاخی طرف مقابل شده است.

این کارشناس سیاسی در خاتمه متذکر شد: آمریکا و  هم پیمانانش در منطقه از قبیل سوریه، عراق، یمن و بحرین شکست خورده است و نمی دانند که چه کاری انجام دهند. بنابراین با توجه به شرایط منطقه به بهانه برجام به دنبال محدود کردن برنامه های موشکی و نظامی ایران هستند و به بهانه برجام به دنبال این هستند که تاسیسات موشکی ایران را تضعیف و در نهایت نابود کنند.

منبع: پارس نیوز

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات