یادگاری:

عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: در مدتی که از مسئولیت دولت می‌گذرد توجه دولت بیشتر به بیرون از مملکت برای رفع مشکلات بوده است و یکی از دلایل ناکامی‌ها نیز همین است.

به گزارش لرستان خبر، محمدحسین یادگاری عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس، عدم دستیابی دولت به وعده‌های اعلام شده انتخاباتی‌اش را به دلیل نداشتن یک برنامه منسجم 4 ساله عنوان کرد و گفت: دولت به دلیل نداشتن یک برنامه منسجم نتوانست به وعده‌های اقتصادی و سیاسی که اعلام کرده بود دست یابد و تمام شکست‌ها را به گردن دولت قبل انداخت به طوریکه این مقوله تبدیل به یک روند شد تا جایی که برخی ناکامی برخی رشته‌های ورزشی در المپیک را هم تقصیر دولت قبل می‌دانند.

وی افزود: احترام گذاشتن به پاسپورت ایرانی یکی از وعده‌های این دولت بود ولی همین وعده را نیز نتوانست اجرایی کند و علت آن هم عدم برنامه 4 ساله زمان‌بندی شده بود.

یادگاری اظهار داشت: در مدتی که از مسئولیت دولت می‌گذرد توجه دولت بیشتر به بیرون از مملکت برای رفع مشکلات بوده است و یکی از دلایل ناکامی‌ها نیز همین است زیرا دولت برای رفع مشکلات به رفع تحریم‌ها و دادن تعهد نادیده گرفتن مسائل هسته‌ای در قبال توجه کشورهای خارجی نگاه داشت ولی دقت نکرده بود که طرف خارجی ما آمریکا است که هنوز فراموش نکرده‌اید چه خنجری از پشت به مصدق زد.

عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: مصدق هم فکر می‌کرد آمریکایی‌ها می‌توانند زمینه‌ساز آینده مملکت باشند ولی هیچکس مانند آمریکا و انگلیس به مصدق ضربه نزد.

* اگر حمله نظامی به ایران نمی‌شود به دلیل قدرت دفاعی ماست نه برجام

وی گفت: برخی مسئولان حتی ادعا می‌کنند که برجام اثرگذار بوده است درحالیکه اگر عزت، بزرگی و قدرت داریم از توانایی مقام معظم رهبری و نیروی دفاعی ما بوده ولاغیر.

یادگاری عنوان کرد: اینکه ادعا می‌کنند برجام توانسته از جنگ جلوگیری کند تنها یک ادعاست زیرا اقتدار دفاعی و موشکی ماست که توانسته دشمن را به زانو بیندازد و حتی اینکه پای میز مذاکره نشستند نیز به دلیل اقتدار دفاعی و موشکی ما بوده است.

عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: عدم آگاهی کامل دولت از مسائل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و نداشتن یک برنامه منسجم در این زمینه‌ها سبب ناکامی دولت در وعده‌هایش بود.

* غارتگران بیت المال باید به عنوان مفسد اقتصادی محاکمه شوند

وی با اشاره به دریافت حقوق‌های نجومی برخی مسئولان در شرایط رکود کشور و کمبود بودجه دولت گفت: به افرادی که چنین حقوق‌هایی دریافت می‌کنند باید عنوان غارتگران بیت‌المال را بدهیم و این‌ها باید به عنوان مفسد اقتصادی محاکمه شوند.

یادگاری افزود: در حال حاضر نمایندگان مجلس نیز پیرامون برخورد رئیس‌جمهور با برادرش نامه‌ای را به وی نوشتند تا با اینگونه افراد برخورد شود.

وی گفت: از سال 92 تا سال 93 فروش نفت ایران و قیمت 80 دلار بود و درآمدهایی در این زمینه داشتیم ولی می گفتند با نفت 40-30 دلار مملکت را اداره می‌کنیم در صورتی که این حرف از رئیس جمهوری که ادعا می‌کند با بصیرت است انتظار نمی‌رود. پس درآمدهای نفت 80 دلاری چه شد؟ علت کمبود بودجه این بود که دولت برنامه‌ریزی مناسبی برای اداره کشور نداشت. به طوری که حتی برخی طرح‌های دولت گذشته را نیز تعطیل کردند.

عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس افزود: خودشان برنامه خاصی نداشتند و برنامه‌های دولت قبل مانند مسکن مهر را نیز تعطیل کردند و گفتند مسکن مهر سبب تخریب منابع آبی و تورم شده است در حالیکه با وجود فروش بالای مسکن مهر و بازپرداخت اقساط به صندوق دولت مسئولان می‌توانستند بقیه طرح مسکن مهر را نیز اجرایی کنند.

یادگاری ادامه داد: عدم توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری نیز یکی دیگر از دلایل ناکامی این دولت بود، رهبری در رابطه با کاهش شتاب علمی تذکر دادند و فرمودند که اگر کاهشی در شتاب علمی وجود دارد بررسی شده و برای رفع آن برنامه‌ریزی شود ولی هیچ اتفاقی نیفتد و در عوض انجمن‌های دست‌نشانده اسلامی و کانون‌های صنفی اعضای هیأت علمی را در  دانشگاهها برای کار سیاسی ایجاد کردند و نگاه‌شان فقط انتخابات سال 96 است.

منبع: فارس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات