یادآوری وعده های دولت به دولت/

اکنون باید از جناب رییس جمهور پرسید ما هم می دانیم برای حل مساله بیکاری باید یک میلیون شغل ایجاد شود اما سئوال اساسی اینجاست که این وظیفه کیست؟ مگر غیر از این است که این وظیفه شما و دولت محترم تدبیر و امید است پس بفر مایید کی قرار است از شعار دادن دست برداشته و به وعده هایتان عمل نمایید؟!

به گزارش لرستان خبر، بیکاری و رکود دو مشکل عمده سالهای اخیر کشور می باشد مشکلی که حجت الاسلام روحانی در تبلیغات انتخاباتی سال 92 بیشترین شعارها را حول محور حل این مشکل به مردم داده است.

بنا بر این گزارش عبارات زیر که از میان دهها نمونه از سخنان ایشان در ایام تبلیغات برای مردم بیان شده است به خوبی به این مطلب اشاره می نماید:

**در زمانیکه بتوانیم مسائل اشتغال را حل کنیم می‌توانیم به این هدف برسیم. ما در زمینه مشاغلی که سرمایه زیادی نمی‌خواهد باید فعال شویم. به اعتقاد من یکی از مهمترین وظایف دولت آینده بحث اشتغال است. من در برنامه دولت تدبیر و امید برنامه جامعی را برای این کار تدوین کرده‌ام و این برنامه در اختیار مردم قرار گرفته است. ( 23 خرداد 92 برنامه «پاسخ به جوانان»‌ )

**ما برای اشتغال یک برنامه جدی خواهیم داشت و من جدی ترین برنامه اقتصادی ام در ماههای اول حل معضل اشتغال است و مخصوصا برای آنهایی که تحصیل کرده دانشگاهها هستند و وقتی این مشکل حل شد خود به خود ما می توانیم دانشجویان تحصیلکرده خارج از کشور را هم به داخل کشور جذب کنیم و استفاده بکنیم.   ( 10خرداد 92  گفتگو با ایرانیان خارج از کشور در شبکه جام جم )

به گزارش خبرنگار ما، اما با رو به اتمام بودن دولت نه تنها در این خصوص اتفاق خاصی روی نداده است بلکه در سال پایانی دولت یازدهم هنوز شاهد این هستیم که ریاست محترم جمهور همان شعارهای زمان انتخابات را برای مردم تکرار می کند و گویا نباید به این نکته پاسخ بدهد که پس عمل به وعده ها به کجا انجامیده است.

به گزارش عصر امروز سخنان زیر نیز در تازه ترین اظهارات ریاست محترم جمهور در دیدار هفته دولت سال 95 در دیدار با رهبر معظم انقلاب بیان شده است به این سخنان توجه نمایید:

" روحانی با اشاره به مشکلات اقتصادی، مهمترین معضل کنونی را مسئله اشتغال خواند و گفت: برای حل کامل مسئله بیکاری نیازمند ایجاد اشتغال برای یک میلیون نفر در سال هستیم."

اکنون باید از جناب رییس جمهور پرسید ما هم می دانیم برای حل مساله بیکاری باید یک میلیون شغل ایجاد شود اما سئوال اساسی اینجاست که این وظیفه کیست؟ مگر غیر از این است که این وظیفه شما و دولت محترم تدبیر و امید است پس بفرمایید کی قرار است از شعار دادن دست برداشته و به وعده هایتان عمل نمایید؟!

منبع: عصرامروز

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات