حجت الاسلام شجونی مطرح کرد:

هم اکنون از دولت یازدهم انتظار می رود که اقدامات اثرگذاری را در حوزه محافظت از دستاوردهای این انقلاب و نظام انجام دهد و با فرهنگسازی و اشاعه باورهای انقلابی، اذهان نسل جوان ما را روشن و بیدار کند.

به گزارش لرستان خبر، نگذاریم دشمن در توطئه‌ای که علیه ما دارد موفق شود». اما اینکه آیا امروز بعد از گذشت سه سال این وعده محقق شده یا خیر جای بحث و بررسی و واکاوی دقیق تر دارد. هرچند که اکثر قریب به اتفاق تحلیلگران سیاسی از عملکرد دولت در این زمینه دفاع نمی کنند

در همین ارتباط با حجت الاسلام جعفر جواد شجونی، عضو گیلانی جامعه روحانیت مبارز تهران به گفتگو پرداخته ایم. هم اکنون این مصاحبه را پیش رو دارید.

گیلان خبر: رییس جمهور سال 92 به این مسئله تأکید کردند که نباید اجازه دهیم دشمن در توطئه ای که علیه ما دارد، موفق شود، به اعتقاد شما این سخن دکتر روحانی تا چه حد محقق شد و آیا به راستی اکنون جلوی نفوذ و توطئه دشمن با اقدامات دولت یازدهم گرفته شده است؟ ارزیابی شما از این مسئله چیست؟

ببینید آنچه مسلم بوده این است که حسن روحانی و به طورکلی دولت یازدهم شعارهای متعددی را مطرح کردند اما امروز بعد از گذشت سه سال متوجه می شویم که این وعده ها روی زمین مانده و در عمل اتفاقی نیفتاده است. در حوزه مقابله با توطئه دشمن هم عملکرد دولت چنین چیزی را نشان نمی دهد یعنی در واقع روحانی وقتی می گوید، هنر در این است که نگذاریم دشمن در توطئه ای که علیه ما دارد، موفق شود، اتفاقا موفق عمل نکرده است.

 

i3Y1efHnSWT8

تشدید نفوذ و توطئه دشمن بعد از قضیه برجام

روحانی به جای اینکه جلوی توطئه دشمن را بگیرد بیش از همه به دشمنان قسم خورده این انقلاب و نظام میدان داده است، ما بعد از قضیه مذاکرات و برجام بیش از همه شاهد مسئله نفوذ دشمن بودیم و می توانیم به جرائت بگوییم که این مسئله در کشور تشدید شد به طوری که در همان زمان 5 روزنامه نگار به علت عضویت در پروژه نفوذ و همدستی با دشمنان دستگیر شدند. حتی بعد از سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر نفوذ دشمن، برخی از رسانه های زنجیره ای که وابستگی به آمریکا و غرب در پرونده شان بود، بر روی این سخن حسن روحانی که گفته بود، نباید از کلمه "نفوذ" برای "منافع شخصی و گروهی و جناحی" ‌استفاده کرد، مانور دادند تا اهداف دشمنان این انقلاب و نظام در کشور پیاده سازی شود و در حقیقت تلاش داشتند از آب گل آلود برای خود ماهی بگیرند.

 

تغییر سبک زندگی ایرانی ها و توطئه دشمن

گیلان خبر: فکر می کنید دولت یازدهم چگونه و از چه راهی می تواند جلوی نفوذ دشمن را بگیرد؟

ببینید اگر دولت یازدهم به مسئله اقتصاد مقاومتی توجه کند، می تواند یکی از راه های توطئه و نفوذ دشمن را ببندد اما اتفاقا بعد از قضیه برجام شاهد هستیم که وضعیت تولیدکنندگان ما بدتر هم شده و همچنان شاهد بی رویه واردات کالا هستیم و این واردات خواه یا ناخواه فرهنگ و ذائقه ملت ما و سبک زندگی ایرانی ها را تغییر می دهد، کما اینکه تا حدود زیادی هم تغییر داده و همین مسئله یکی از مواردی است که نشان می دهد همچنان جلوی نفوذ و توطئه دشمن در کشور ما باز است. پس می توانیم به جرائت بگوییم که شعار آقای روحانی مبنی بر اینکه نباید بگذاریم، دشمن در توطئه ای که علیه ما دارد موفق شود، تاکنون به نتیجه نرسیده، مگر اینکه در فرصت باقی مانده اقداماتی انجام دهد. این مسائل که به آن اشاره کردم از دامنه گسترده نفوذ فرهنگی و اقتصادی دشمن حکایت دارد.

هم اکنون از دولت یازدهم انتظار می رود که اقدامات اثرگذاری را در حوزه محافظت از دستاوردهای این انقلاب و نظام انجام دهد و با فرهنگسازی و اشاعه باورهای انقلابی، اذهان نسل جوان ما را روشن و بیدار کند. نباید فراموش کنیم که حمایت از ارزش ها و مدل زندگی غربی یک توطئه از پیش تعیین شده است تا از میزان تاثیر گذاری ارزش های انقلابی ایران در نظر جوانان ما و سایر کشورهای جهان بکاهند. تهی کردن نظام و انقلاب ما از ارزش های انقلابی، یکی دیگر از روزنه هایی است که دشمنان ما به ویژه آمریکایی ها برای آن برنامه ریزی کرده اند لذا باید با تاسی از رهنمودهای امام راحل بیش از بیش بر این مسئله فائق آمد.

 

حرف های دلواپسان درست از آب درآمد

گیلان خبر: این دولت مطرح کرد که دلواپسان مانع به نتیجه رسیدن برجام هستند، آیا به اعتقاد شما نگرانی های دلواپسان به جا بود؟ 

امروز با یک بررس ساده می توان به این نتیجه دست یافت که نگرانی های دلواپسان به جا بود و اتفاقا پیش بینی ها و حرف هایشان درست از آب درآمد. همان طور که اکنون مشاهده می کنید برجام نه تنها برای کشور ما دستاوردی نداشته بلکه دشمنان ما را وقیح تر هم کرده است. بعد از ماجرای برجام اتاق فکرهای دشمنان ما برای ضربه و براندازی جمهوری اسلامی گسترده تر شد و در همین ارتباط بارها مقام معظم رهبری در زمینه جریان برجام و توطئه و نفوذ دشمن از این راه هشدار دادند اما متاسفانه گوش شنوایی وجود نداشت.

برخی دولت ها وقتی بر سرکار می آیند منافع خود را پی می گیرند و حتی یک درصد هم به مسئله استقلال، آزادی و عزت جمهوری اسلامی نمی اندیشند. همین نادیده گرفتن منافع ملی باعث شده که آمریکایی ها نه تنها به تعهدات خود عمل نکنند بلکه تحریم‌های جدیدی هم علیه ایران وضع کرده و یا از فروش هواپیما به ایران خودداری کنند. به اعتقاد همه این موارد سندی است که نشان می دهد دولت یازدهمی در زمینه برجام دستاوردی نداشته اند و فقط راه را برای نفوذ دشمن باز کرده اند.

 

«از دشمنت درگذر که برای تو فضیلت خواهد بود»

گیلان خبر: چه نقدی به دولت یازدهم در حوزه مقابله با دشمن دارید؟

مهمترین نقدی که دارم این است که این دولت نتوانست از راه امیرمومنان تبعیت کند و آن طور که باید و شاید در برابر دشمن بایستد. این امام بزرگوار می فرمایند: «گرامی بدار کسی را که تو را دوست می دارد و از دشمنت درگذر که برای تو فضیلت خواهد بود» اما رییس جمهور ما این رویه را پیش نگرفتند. امام باقر می فرمایند: هنگام نیازمندی از دشمن خود یاری نجویید لذا این سخن هم نشان می دهد که نباید در هنگام سختی ها و دشواری ها دست نیاز به سوی دشمن دراز کرد. اتخاذ این شیوه ضمن افزودن به عزت و اقتدار یک نظام به خواری و ذلت دشمنان ما می انجامد. هر دولتی برنامه و راهکار خود را برای حل مسائل ارائه می دهد اما وقتی پای منافع و عزت ملی در میان است نباید کم کاری کرد و نظام را دچار خسران و ضرر و زیان کرد.

حسن روحانی وعده داد که ظرف 100 روز مشکلات را حل کند اما نه تنها مشکلی حل نشد بلکه دشمنان ما جری تر و وقیح تر شدند. امیر مومنان 4 عامل ظلم به مردم، دست درازی به بیت المال، فامیل بازی و رشوه را آفت یک نظام می دانند و متاسفانه این عوامل در دولت فعلی وجود دارد.

#اقدام­­_و_عمل

#کمک_به_دولت/منبع: گیلان خبر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات