به گزارش پایگاه 'تونس کوپ' ، سندهای ازدواجی در شهر سرت به دست آمده که نشان می دهد از سوی دادگاه گروهک تروریستی داعش برای زنانی صادر شده است که مهریه آنها یک کمربند انفجاری است.

بر اساس این گزارش ،دفتر رسانه ای عملیات موسوم به بنای آهنین وابسته به شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی که بیش از سه ماه است، عملیاتی را برای آزاد سازی شهر سرت واقع در شمال لیبی آغاز کرده است، به مدارکی در این شهر ساحلی دست یافته است که نشان از ازدواج های عجیب و غریب بین عناصر گروهک تروریستی داعش می دهد.

در سند دیگری که به دست نیروهای لیبیایی افتاد، نشان می دهد که عقد ازدواج زوج دیگری از داعش یک قبضه اسلحه کلاشنیکف بوده است.

اسناد ومدارکی که در سرت به دست آمده است، نشان می دهد که افرادی از کشورهای مختلف از جمله تونس، لیبی و مالی نیز در جمع عناصر گروهک تروریستی داعش در این شهر به چشم می خورند.

داعش شهر سرت زادگاه معمر قذافی، دیکتاتور پیشین لیبی را ژوئن 2015 (تیر/ خرداد ماه) اشغال کرد و نیروهای طرفدار دولت این کشور چندی پیش عملیات آزادسازی این شهر را آغاز کردند.

شهر سرت به دلیل موقعیت جغرافیایی خود در نقشه لیبی، از اهمیت فوق العاده استراتژیک برخوردار است، چرا که حلقه ارتباطی بین شرق و غرب لیبی است و در کنار منطقه ی موسوم به هلال نفتی این کشور قرار گرفته است و کنترل آن می تواند موفقیت بزرگی در مبارزه با گروهک تروریستی داعش باشد.

پس از سرنگونی معمر قذافی دیکتاتور پیشین لیبی در سال 2011 این کشور به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شد، دولتی به ریاست شورای ریاست جمهوری وفاق ملی در طرابلس (شمال غرب) که از سوی مجامع بین المللی به رسمیت شناخته می شود و دولت خودخوانده دیگری در طبرق (شمال شرق) به ریاست مجلس نمایندگان که اعتبار بین المللی ندارد.

منبع:رجانیوز

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات