امام جمعه بصره

نماینده آیت الله سیستانی در استان بصره عراق تصریح کرد که درگیری‎های مختلف در کشورهای منطقه خبر ناخوشایند نزدیکی به آغاز جنگ جهانی سوم را می‎دهد.

 حجت الاسلام شیخ محمد فلک، نماینده حضرت آیت الله سیستانی در استان بصره در خطبه‎های نماز جمعه این هفته به بررسی آخرین رویدادهای عراق و کشورهای منطقه پرداخت و گفت: ما در آستانه جنگ جهانی سوم در منطقه هستیم.

وی افزود: روسیه همواره آمریکا و برخی از کشورهای منطقه را از ماجراجویی در سوریه بر حذر می‎دارد و ترکیه نیز در حالی روابطش با کشورهای همسایه تیره شده که خود از سوی کره شمالی تهدید می‎شود؛ این مسائل واقعیت کشورهای منطقه است به طوری که ما به هیچ عنوان نمی‎توانیم آینده را پیش بینی کنیم.

نماینده حضرت آیت الله سیستانی تصریح کرد: باوجود اخبار گوناگون پیرامون ناامنی‎های موجود در کشورهای منطقه ملت عراق باید بیش از گذشته برای مقابله با هر حادثه‎ای آماده باشند.

ترکیه با حضور نظامیانش در خاک عراق درپی فتنه افکنی است

حجت الاسلام شیخ جعفر الربیعی، امام جمعه بغداد در خطبه‎های نماز جمعه این هفته که در مسجد الرحمن برگزار شد، تمدید حضور نظامیان ترکیه در خاک عراق را محکوم کرد و اظهار داشت: این اقدام ترکیه بر خلاف اراده و خواسته مردم و سیاستمداران عراقی است و بوی فتنه و اشغالگری می‎دهد.

وی یکی از مصادیق فتنه را اشغال خاک عراق به دست نظامیان ترکیه دانست و ادامه داد: دولت ترکیه باید به حقوق ملت عراق احترام بگذارد و هر چه سریعتر نظامیانش را از عراق خارج کند.

امام جمعه بغداد بر ضرورت حفظ وحدت تاکید کرد و بیان داشت: علما و مراجع تقلید در نجف اشرف به شدت با طائفه گری به مبارزه بر خواسته‎اند و درپی تحقق عدالت و برابر در بین امت اسلامی هستند.

وی وزارت آموزش و پرورش را مقصر اصلی توزیع دیرهنگام کتاب‎های درسی دانش آموزان دانست و خاطرنشان کرد: مسؤولان آموزش و پرورش در انجام وظایف خود کوتاهی کنند زیرا سال تحصیلی در حالی آغاز شده است که برخی دانش آموزان تاکنون کتاب درسی ندارند.

منبع:رسا

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات