معاون استاندار لرستان:

معاون استاندار لرستان آموزش‌وپرورش را محور توسعه در هر کشور دانست وگفت: در صورتی‌ که کشوری بخواهد به یک توسعه همه‌جانبه برسد لازم است که نگاه ویژه‌ای به آموزش‌وپرورش داشته باشد.

حبیب‌الله خجسته‌پور امشب در مراسم معارفه سرپرست جدید آموزش‌وپرورش لرستان که در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد، اظهار داشت: آموزش‌وپرورش بدون اغراق محور توسعه در هر کشوری است و درصورتی‌که کشوری بخواهد به یک توسعه همه‌جانبه برسد لازم است که نگاه ویژه‌ای به آموزش‌وپرورش داشته باشد.

وی افزود: جمع دو نگاه  سیاست‌گذاران و مجریان آموزش‌وپرورش و مردم که بدون استثنا با آموزش‌وپرورش سروکار دارند می‌تواند نسبت به پربار کردن وضعیت آموزش‌وپرورش در کشور و استان تأثیرگذار باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان عنوان کرد: درصورتی‌که رنج و ملالت‌های معلمان نبود هیچ‌گاه ما شاهد پیشرفت در حوزه‌های مختلف نبودیم.

وی با تأکید بر اینکه ما باید محور توسعه را مقداری با دید مثبت‌تر مدرسه اعلام کنیم، بیان کرد: خوشبختانه رویکرد دولت تدبیر و امید در آموزش‌وپرورش نسبت به مدارس، رویکرد فعالانه و بادید مثبت نسبت به این نهاد مقدس بوده است.

خجسته پور گفت: امیدوارم در جابه‌جایی‌هایی که در ارکان آموزش‌وپرورش صورت می‌پذیرد، نگاه مثبت به مدرسه خدشه‌دار نشود بلکه توسعه و تقویت پیدا کند.

وی تصریح کرد: نگاه کارشناسانه به خدمات سه سال گذشته آموزش‌وپرورش استان نشان‌دهنده تحول و قدم روبه‌جلو بود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان انتقال مدیریت در حوزه آموزش‌وپرورش استان را اتفاق مبارکی دانست و تصریح کرد: به دنبال این جابجایی انتظار جامعه فرهنگی و همه افرادی که دل درگرو توسعه استان دارند این است که علاوه بر زحماتی که در مدیریت قبلی متقبل شده‌اند، حرکت و برنامه جدیدی  آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد: در بحث مدیران کل، مقام عالی وزارت در هر دستگاهی تصمیم‌گیرنده است و تنها فردی که ازلحاظ قانونی با او مشورت می‌شود، مدیریت ارشد استان است که این اتفاق میمون با هماهنگی وزیر کشور و موافقت استاندار لرستان رخ‌داده است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات