فرمانده سپاه ثارالله(ع) استان کرمان

فرمانده سپاه ثارالله(ع) گفت : رهبری حکیم، سیره انقلاب و حماقت دشمنان ما عواملی بود که امروز خداوند صلابت ، اقتدار و سرافرازی را به ایران اسلامی عطا کرده است.

به گزارش لرستان خبر "سردار روح الله نوری در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره عملیات های ۴ و ۵ که در پادگان تیپ ۵۷ حضرت ابوالفضل(ع) لرستان برگزار شد ،اظهار داشت :درو دیوار این پادگان یادآور شهدای گرانقدر این دیار است .

وی با بیان خاطراتی از کربلای ۴ افزود: عملیات کربلای ۴ حاصل جلسه ای بود که بعداز عقب نشینی پیش از این عملیات تشکیل شد و از ما تشریح علت این عقب نشینی را خواستند، پس از آن تصمیم به اجرای عملیات ۴ گرفته شد و پیروزی در شلمچه که زیر اتش دشمن بود حاصل شد‌.

فرمانده سپاه ثارالله (ع)  تصریح کرد : ا این عملیات به همت لشکر ۵۷ در ۵ ضلعی و تلاش و صلابت بسیجیان و لطف خداوند به سرانجام رسید.

وی با اشاره به  اینکه نور انفجار انقلاب اسلامی بر چشم مردم ایران و مسلمانان جهان تابید و همه دلها و نگاه ها را به سمت خود جلب کرد، گفت :ملت هنگامی که به نقطه اصلی انفجار رسید  جان شیرین آن را درآغوش گرفت و روی چشمان خود گذاشت ، اینگونه بود که مردم عزیزترین٬ رشید ترین٬ متدین ترین و انقلابی ترین فرزندان خود را سخاوتمندانه تقدیم انقلاب و حکومت ۲۵۰۰ ساله را واژگون کردند.

سردار نوری خاطر نشان کرد :زیر پا گذاشتن تفکرات سرمایه داری٬ سکولاری٬ درباری و مارکسیستی برای ملت ایران هزینه داشت اما این هزینه‌ ها در مقابل اراده مردم به چشم نمی آمد‌.

وی با اشاره به اینکه از ۳۷ سال پیش تهدید ها، تحقیرها و محاصره ها شروع شد ، افزود: اما هیچکدام خدشه ای به اراده ملت وارد نکرد و اگر امروز صلابت، ابهت و عزتی از جانب خدا به ما عنایت شده است ۳ عامل اصلی دارد.

فرمانده اسبق سپاه حضرت ابوالفضل استان لرستان در دوران دفاع مقدس به بیان این سه عامل پرداخت و گفت: نخستین عامل رهبری حکیم است ، چه رهبری امام راحل (ره) در آن ده سال از عمر دربرکتشان و چه رهبری شاگرد با وفا امانت دار ٬ اسلام شناس٬ دشمن شناس ، بیدار ، هوشیار و سیاستمدار ایشان که نخبگان عالم و سران سیاسی دنیا آرزوی دیدار ایشان را دارند و یکی از شروط آنها برای سفر به ایران این دیدار است چرا که هم برای شخصیت آنها و هم برای دولت آنها مهم است.

 

 نوری عامل دوم را سیره انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد:  در آغاز دفاع مقدس  در آغاز دفاع مقدس تهمت های زیادی امثال جنگ بین فارس و عرب٬ جنگ بین شیعه سنی و... به ما زدند و امروز هم همین است و به دنبال مطرح کردن خاورمیانه بزرگ ، ایران هراسی، شیعه هراسی و ... هستند اما هنوز نتوانسته اند در مقابل نفوذ انقلاب اسلامی در قلوب نخبگان عالم بایستند و این سیره انقلاب اسلامی است که پس از سالها جنگ و تفرقه افکنی میان ایرانیان و مردم عراق امروز در کمال احترام باهم ارتباط دارند و از هم میزبانی می کنند.

 وی حماقت دشمن و استکبار جهانی را عامل سوم خواند و گفت: دشمنان انقلاب اشتباهات خود را مدام تکرار میکنند، اخیرا هم رئیس جمهور جدید آمریکا گفته که پرونده نظامی روی میز است که این هم اقدام اشتباهی دیگر از آنان است چرا که با این حرف ها نمی توانند انقلاب را وادار به عقب نشینی کنند‌.

فرمانده سپاه استان کرمان در ادامه به توصیه های رهبری برای برخورد با کینه و خشم با دشمنان انقلاب اشاره کرد و افزود:اگر امروز مانند فرزندان راسین امام بهاین وصایا را در بحث های اقتصاد٬ فرهنگ٬ عمران٬ تولید و صادرات جدی می  گرفتند مانند بحث دفاعی که به خود کفایی رسیده ایم در بالاترین سطح قرار می گرفتیم.

وی در خصوص جبهه مقاومت نیز گفت: پیروزی مقاومت در حلب پیروزی انقلاب اسلامی بر استکبار جهانی بود.

فرمانده سپاه ثارالله دو نکته را محور سخنان پایانی خود قرار داد و تصریح کرد: اول اینکه نباید در بحث های فکری٬ فرهنگی٬ اعتقادی، انقلابی گری٬ سازماندهی و آمادگی غفلت کنیم ، در موضوع غفلت وحدت حول شعارهای انقلاب ، ولایت فقیه و دشمن شناسی نهفته است.

 سردار نوری ادامه داد:نکته دوم هم این است که در همه زمینه ها دقت کنیم و همیشه دقت داشته باشیم که شعار های انقلاب را تکرار و در زمین دشمن بازی نکنیم و این دونکته مذکور را هر کس با هر ادبیات و وسیله ای ک در اختیار دارد به جامعه بسط دهد.

 

منبع: خبرگزاری بسیج

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات