سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به پایان مهلت شورای رقابت برای قیمت گذاری خودرو، از کاهش ۲۰ درصدی قیمت ها توسط خودروسازان خبر داد.

مصطفی افضلی فرد با اشاره به پایان مهلت یک ماهه شورای رقابت برای تعیین قیمت خودرو اظهار داشت: سال گذشته جلساتی برای تعیین تکلیف قیمت خودرو، بین کمیسیون اصل ۹۰ و مسئولان وزارت صنعت، شورای رقابت و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان برگزار شد.

وی افزود: شورای رقابت وعده داد تا روز پنجشنبه بیست و چهارم اسفند ماه گذشته دستورالعمل جدید قیمت گذاری خودرو را ارائه کند اما به تعهدش عمل نکرد.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: به دلیل عدم توافق کمیسیون با شورای رقابت و سازمان حمایت، قیمت گذاری خودرو به سال جاری موکول و مهلتی برای این منظور تعیین شد.

افضلی فرد افزود: امروز مهلت یک ماهه شورای رقابت برای ارائه دستورالعمل جدید قیمت گذاری خودرو پایان یافت و شورا باید در اسرع وقت فرمول موردنظر خود را در اختیار سازمان حمایت قرار دهد.

وی در تشریح روند قانونی قیمت گذاری خودرو، توضیح داد: بر اساس مصوبه شورایعالی اقتصاد و ابلاغیه وزیر صنعت، قیمت گذاری خودرو توسط سازمان حمایت بر اساس فرمول شورای رقابت انجام می شود.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: اگر شورای رقابت دستورالعمل قیمت گذاری خودرو را ارائه ندهد، سازمان حمایت می تواند بر اساس ابلاغیه وزیر صنعت، رأساً نسبت به تعیین قیمت اقدام کند.

افضلی فرد تصریح کرد: کمیسیون اصل ۹۰ بر اساس وظیفه نظارتی خود بر فرایند تعیین قیمت خودرو و اجرای آن از سوی خودروسازان نظارت دارد و در صورت عدم تبعیت از آن به وظایف قانونی خود عمل می کند.

وی در پایان پیش بینی کرد با لحاظ شاخصه های موردنظر سازمان حمایت و قیمت تمام شده خودروها به علاوه ۵ درصد سود قانونی آن پیش بینی می شود قیمت خودرو تا ۲۰ درصد کاهش یابد.

گفتنی است؛ در روزهای اخیر جمشید پژویان رئیس شورای رقابت از الزام خودروسازان به بازگرداندن مابه التفاوت قیمت خودرو بر اساس نرخ های جدید شورای متبوعش خبر داد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات