سعیدی کیا:

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به لیست کاندیداها گفت: هاشمی و خاتمی قطعا در انتخابات کاندید نمی شوند.

محمد سعیدی کیا، بعدازظهر یکشنبه در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی در دانشگاه خاوران مشهد اظهار کرد: ضروری است نظام اسلامی خود را به لحاظ سیاسی تقویت کند و در این رابطه سوریه خط مقدم این کشور محسوب می شود.

وی ادامه داد: از تمامی نهضت ها حمایت می کنیم چرا که این مسئله لازمه کشورداری است و موجب تقویت خاکریز کشور می شود.

وی با اشاره به مقابله با فساد بیان کرد: برای مقابله با فساد نحوه برخورد بسیار مهم است و این امر نیازمند اراده مسلط مدیران و دولت مردان است زیرا اگر در محیط کشور سلامت وجود داشته باشد و نظارت صورت پذیرد هیچ گونه فسادی روی نمی دهد.

بسیاری از فسادها به دلیل ضعف نظارت روی داده است

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره ریاست جمهوری تاکید کرد: بسیاری از فسادها به دلیل ضعف نظارت روی داده است و در این رابطه دولت و قوه قضائیه باید هماهنگی نزدیکی داشته باشند.

وی سپس در خصوص راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی یادآور شد: باید از هر امکانی برای رشد اقتصادی کشور بهره گرفت و در این راستا رابطه اقتصادی نظام اسلامی با کشورهای دیگر نیز باید تقویت شود زیرا این امر موجب استحکام روابط سیاسی خواهد شد.

سعیدی کیا ادامه داد: کار کردن با سایر کشورها به منظور رشد اقتصادی به معنای تحقق اقتصاد مقاومتی است و در این مسیر فعالیت در جذب توریسم اقدامی سیاسی و اقتصادی است و می تواند مناسبات سیاسی و اقتصادی را در این کشور سامان دهد.

وی بیان کرد: شاید یکی از عواملی که به اقتصاد مقاومتی و تحقق آن ضربه زد پرداخت یارانه ها به صورت نقدی بود زیرا پول هنگامی که به شکل نقدی پرداخت شود خلاف اقتصاد مقاومتی است اما اگر این درآمد به سمت تولید هدایت شود اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی در کشور اتفاق می افتد.

وی با اشاره به شعار حماسه سیاسی عنوان کرد: انتخابات سال جاری حماسه سیاسی را در این کشور رقم می زند و در این مسیر دانشجویان نیز نقش قوه محرکه را دارند و می توانند افراد جامعه را برای رای دادن ترغیب کنند.

هنوز فضای کشور انتخاباتی نشده است

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره ریاست جمهوری ادامه داد: هنوز فضای کشور انتخاباتی نشده است و برای اینکه این فضا داغ شود دانشجویان باید فعالیت خود را در این زمینه بیشتر کرده و به راه های تحقق حماسه سیاسی کمک کنند.

وی در خصوص دلایل کاندیداتوری خود تصریح کرد: با توجه به اینکه در طول ۳۴ ساله گذشته در تمامی دولت ها حضور داشته ام و تجربیات لازم را کسب کرده ام گمان می کنم در صورت رئیس جمهور شدن بتوانم کشور را به شکل بهتری اداره کنم.

سعیدی کیا عنوان کرد: به صحنه انتخابات آمدم زیرا معتقدم با حفظ اصول و ارزشها می شود با دنیای معاصر رابطه عادلانه و حکیمانه برقرار کرد.

وی بیان کرد: شعار من آرامش، انسجام ملی و همکاری جهانی در دولت انقلاب اسلامی است و دولتی را که تشکیل دهم بی تردید به تمامی ظرفیت های کشور نیاز دارد، پیرو ولایت فقیه، فرزند مجلس و خدمت گذار مردم است.

وی تاکید کرد: منطق دولت بنده حضور محترم و موثر برپایه عزت، حکمت و مصلحت است و این دولت همه فعالیت های خود را بر پایه ی اسناد بالادستی تنظیم می کند و به قانون مداری معتقد است.

وی با تاکید بر اینکه کاهش وابستگی را جزء اهداف و برنامه های محوری خویش قرار داده ام، افزود: این دولت بر این باور است که اقتصادی فعال، پویا و برخوردار از رفاه در سایه انقلاب اسلامی تحقق یافتنی است و باز کردن میدان و برقراری امنیت را ضروری می داند.

ولی فقیه را در تمامی امور فصل الخطاب بدانیم

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر رابطه با آمریکا گفت: رابطه با آمریکا طبق قانون اساسی در سیاست کلی نظام بر عهده مقام معظم رهبری است و در این راستا رئیس جمهور نقش همراهی با رهبر را دارد.

وی افزود: بی تردید رئیس جمهور باید در چهارچوب نظام به وظایف خویش عمل کند بنابراین در این راستا یک رئیس جمهور همراه می تواند سیاست های نظام را اجرایی کند.

وی یادآور شد: هرگاه آمریکایی ها دست از زورگویی بردارند می شود با آنها مذاکره کرد و در این خصوص برداشت بنده نسبت به مذاکره منفی نیست چرا که رهبری نیز نگفته اند که با آمریکا مذاکره نمی کنیم بلکه فرموده اند مذاکره با این کشور فایده ای ندارد.

سعیدی کیا گفت: عناوینی نظیر ارتباط پدر و پسری میان ولایت فقیه و ملت صحیح نیست و باید ولی فقیه را در تمامی امور فصل الخطاب بدانیم.

سعیدی کیا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا خاتمی با آمریکا مذاکره داشت، گفت: خاتمی برای حضور در سازمان ملل به آمریکا سفر می کرد نه مذاکره با آنها؛ این سفر در تمام دولت ها و توسط تمام رئیس جمهور ها انجام می شده و می شود.

پایه اقصاد در کشور تولید است

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری در مورد انرژی هسته ای نیز تصریح کرد: امروز عامل اصلی تحریم ها بر نظام اسلامی انرژی هسته ای است زیرا ما طبق قانون عضو ام پی تی هستیم اما آنان ادعای تولید بمب هسته ای را مطرح می کنند در حالی که در این زمینه رهبر انقلاب فتوا داده اند.

وی ادامه داد: در رابطه با انرژی هسته ای و تحریم ها باید دیپلماسی خود را در مذاکرات خارجی قوی تر کنیم و مطابق منطقی صحیح پیشرفتها و توانایی های خود را به جهانیان نشان دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه پایه اقصاد در کشور تولید است، گفت: در این کشور هر اقدامی که انجام می شود باید در جهت رشد تولید باشد و تولید نیز به سرمایه گذاری نیاز دارد بنابراین پول های سرگردان و نقدینگی در جامعه باید به سمت سرمایه گذاری و بخش های تولید سوق داده شود.

وی ادامه داد: اگر بستر مناسبی در این کشور فراهم باشد پول ها به سمت دلال بازی نمی رود و سرمایه گذاری به معنای واقعی اتفاق می افتد.

سعیدی کیا تاکید کرد: پول نفت به تنهایی کشور را آباد نمی کند بنابراین باید به تولید و سرمایه گذاری فکر کرد و مطابق قانون ۲۰ درصد از این پول باید به صندوق توسعه ملی برود.

وی افزود: در دولت فعلی نابسامانی و نداشتن برنامه موجب تورم شد و در این راستا انحلال سازمان مدیریت و برنامه از نقاط ضعف مهم دولت نهم و دهم بود.

نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم تاکید کرد: در کشور داری باید از نخبگان استفاده جدی کرد و دولت یازدهم نیز باید به این مقوله دقت نظر داشته باشد.

هاشمی و رفسنجانی کاندیدا نمی شوند

وی افزود: نباید از خرد جمعی غفلت کرد و در تمام حوزه ها باید نظرات و مشارکت نخبگان و دانشگاهیان را جدی گرفت

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به هزینه های تبلیغاتی خود عنوان کرد: هیچ اسپانسر و کمپانی به من پیشنهاد تبلیغات نداده است و بنده به این گونه اقدامات اعتقادی ندارم.

وی سپس با بیان اینکه هاشمی و رفسنجانی کاندیدا نمی شوند، افزود: بی تردید خاتمی و هاشمی در عرصه انتخابات ریاست جمهوری دولت یازدهم کاندید نمی شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات