کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری مبنی بر اینکه عکس العمل شما در صورت عدم احراز صلاحیت چیست، گفت: از شورای نگهبان تشکر می کنم زیرا احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات حق قانونی شورای نگهبان است.

محمد شریعتمداری کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در حاشیه مراسم سومین روز درگذشت آیت الله رضوانی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، مبنی بر اینکه چنانچه صلاحیت شما توسط شورای نگهبان احراز نشود عکس العمل شما چیست، گفت: من از شورای نگهبان تشکر می کنم زیرا احراز صلاحیت نامزدها انتخابات حق قانونی شورای نگهبان است.

شریعمتداری در پاسخ به این سوال که آیا اصلاح طلبان در انتخابات به اجماع می رسند یا خیر گفت: من معتقدم همه نحله های سیاسی و فکری موجود در جامعه باید در عرصه انتخابات شرکت کنند، اما آنها باید کسی را که با اقبال عمومی بیشتر مواجه است به عنوان نامزد نهایی معرفی کنند تا تشتت آرا اتفاق نیفتد.

کاندیدای احتمالی انتخابات افزود: من این توصیه را هم به جریان اصولگرایی و هم اصلا ح طلبی می کنم که به اجماع برسند زیرا اجماع به صلاح مردم مسلمان ایران است.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره فضای کلی جامعه در آستانه انتخابات گفت: فضای سیاسی کشور آن طور که باید و شاید، گرم نیست. من امیدوارم صدا و سیما و رسانه ها شور و نشاط را در میان مردم ایجاد کنند البته نه به آن شکلی که در انتخابات ۸۸ بود بلکه به شکلی که در شان مردم ایران باشد.

شریعتمداری در پایان تاکید کرد: نظام باید کاری کند تا نامزدهای انتخابات بتوانند حرف هایشان را به گوش مردم برسانند و در این میان صدا و سیما نقش مهمی دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات