کواکبیان:

کواکبیان گفت: جریانی تلاش می کند که خاتمی را به عرصه انتخابات وارد کند اما خاتمی قطعا به انتخابات ورود پیدا نمی کند و هیچ علائمی مبنی بر اینکه بخواهد به عنوان کاندیدا اعلام حضور کند در شرایط حاضر دیده نمی شود.

مصطفی کواکبیان در نشست خبری درباره شعار انتخاباتی خود گفت: دولتی که تشکیل می دهیم دولت اخلاق و شعار انتخاباتی ما زنده باد اصلاحات ماست.

وی درباره ائتلاف در بین اصلاح طلبان عنوان کرد: یکی از خبرگزاری ها خبری را در رابطه با دیدار نوروزی خاتمی و آیت الله هاشمی منتشر کرد که طبق پیگیری هایی که داشتم این خبر از سوی دفتر ایت الله هاشمی و خاتمی تایید نشد.

وی در ادامه افزود: دیدار نوروزی خاتمی و آیت الله هاشمی شکل گرفته اما این که ۱+۲ اصلاح طلبان از دل این دیدار بیرون بیاید صورت نگرفته است.

کواکبیان درباره اینکه خاتمی را قبول دارید یا خیر؟ گفت: اگر خاتمی بیاید به نفع وی کنار می روم؛ من بر اساس تکلیف حزبی آمدم و در کنفرانس مطبوعاتی بیان کردم که در صورت اجماع اصلاح طلبان و حضور خاتمی به نفع ایشان به طور حتم کنار می روم و از وی حمایت می کنم.

وی ادامه داد: در بین ۱۸ حزب اصلاح طلب کشور نامزد اختصاصی و نهایی آنها بنده هستم.

کواکبیان گفت: خاتمی میل و رغبتی برای حضور در عرصه انتخابات ندارد اما برخی افراد تند اصلاح طلب اعلام می کنند، خاتمی ظرف چند روز آینده اعلام حضور خواهد کرد و این در حالی است که بنده ۲۳ آبان سال گذشته به اتفاق اعضا ۱۸ حزب اصلاح طلب کشور با وی ملاقاتی داشتیم و خاتمی هیچ تمایلی برای حضور از خود نشان نداد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه جریانی تلاش می کند که خاتمی را به عرصه انتخابات وارد کند و عقیده دارد اگر خاتمی نیاید آنها به هیچ فرد دیگری از اصلاح طلبان رای نمی دهند و این در حالی است که خیلی از اصلاح طلبان چنین اعتقادی ندارند گفت: خاتمی قطعا ورود پیدا نمی کند و هیچ علائمی مبنی بر اینکه بخواهد به عنوان کاندیدا اعلام حضور کند در شرایط حاضر دیده نمی شود.

وی درباره اینکه معتقدید در سال ۸۸ تقلب صورت گرفته یا نه و اگر قبول ندارید چه زمانی از فتنه گران برائت کردید عنوان کرد: من از ابتدا اعتقادی به تقلب نداشتم و در همان روزهای اول اعلام کردم هرچه بخواهید تخلف شده است اما تقلب را رد می کنم.

وی ادامه داد: ۲۴ خرداد ۸۸ اولین اصلاح طلبی بودم که در گفتگو با شبکه خبر اعلام کردم بین معترضین به نتیجه انتخابات و عناصر برانداز نظام باید تفکیک قائل شد و عقیده داشتم اگر ابهامی وجود دارد باید اعتراضات به صورت قانونی مطرح شود و لشکرکشی خیابانی راه به جایی نخواهد برد.

کواکبیان در پاسخ به سوالی دیگری مبنی بر اینکه منظور از اصلاح طلبان بدلی چیست؟ گفت: واژه اصلاح طلبان بدلی از سوی برخی مطرح شد و هیچ حزب اصلاح طلبی به این موضوع اعتقاد ندارد؛ در بین اصلاح طلبانی که در حال فعالیت هستند واژه بدلی بودن صدق نمی کند و این ساخته و پرداخته سایت ها است.

دبیر کل حزب مردم سالاری افزود: پایه گذار حزب مردم سالاری در سال ۷۷ و همچنین رئیس ستاد ائتلاف مردمی میرحسین موسوی در سراسر کشور در سال ۸۸ بوده ام و بعد از آن موضع خود را با معیارهای منطقی مشخص کردم.

این کاندیدای احتمالی اصلاح طلب ادامه داد: لذت ریاست جمهوری شیرینی خاصی را در کام دولت ایجاد کرده که قصد ندارد به راحتی این سمت را به فرد دیگری واگذار کند و این در حالی است که خدمت به مردم باید براساس معیارهای دینی و شرعی دنبال شود، نه عوام فریبی که متاسفانه به راحتی مشاهده می کنیم که دولتی ها به هر قیمتی شده تلاش می کنند ریاست جمهوری را در انحصار خود نگه دارند.

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره نکات مثبت دولت احمدی نژاد گفت: پشتکار، ساده زیستی و سفرهای استانی سه ویژگی مثبت دولت احمدی نژاد است.

دبیر کل حزب مردم سالاری ادامه داد: دولت نهم و دهم پشتکار خوبی داشت اما گاهی اوقات پشتکار با کار کارشناسی و بصیرت لازم همراه نبود که کار را خراب تر می کرد.

وی درباره ساده زیستی احمدی نژاد گفت: ایشان بار اولی که سوار هواپیمایی که مربوط به زمان خاتمی بود شدند از تجملاتی بودن آن انتقاد کردند اما در سفرهای بعدی همه آنها فراموش شد.

کواکبیان گفت: احمدی نژاد در آخرین سفر نیویورک هیئتی ۱۲۰ نفره با خود همراه داشت که این امر با ساده زیستی وی هم خوانی نداشت، چرا که این هیئت متشکل از کارشناسان و متخصصان نبودند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات