رئیس دانشگاه محیط زیست کشور:

لرستان خبر: رئیس دانشگاه محیط زیست کشور گفت: دانشکده محیط زیست لرستان با همکاری های انجام گرفته از سوی استاندار در منطقه تفریحی بام لرستان احداث می شود که نخستین دانشکده محیط زیست استانی کشور است.

به گزارش لرستان خبر از خرم آباد، اصغر محمدی فاضل امروز در حاشیه جلسه شورای اداری لرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دانشگاه محیط زیست کشور با استانداری لرستان اقدام به عقد یک قرارداد کرده است که بر اساس آن نخستین مرکز آموزش محیط بانی غرب کشور امسال تابستان در خرم آباد راه اندازی می شود.

وی افزود: این مرکز نخستین مرکز آموزشی است که ظرفیت لازم برای پذیرش 7 هزار محیط بان را در طول سال دارد که این محیط بانان می توانند در این مرکز به فراگیری آموزش های ضمن خدمت خود بپردازند.

محمدی فاضل بیان کرد: آموزش های ضمن خدمت که به محیط بانان داده می شود تمرین و تکرار زندگی در شرایط سخت، آشنایی با سلاح و تیراندازی و پایش گونه های گیاهی و جانوری است که برای حفاظت و بهره گیری صحیح از منابع طبیعی این آموزش ها به آنان داده می شود.

رئیس دانشگاه محیط زیست کشور اظهار کرد: همچنین دانشکده محیط زیست نیز قرار است با همکاری استانداری لرستان در مجموعه فرهنگی، تحقیقاتی و تفریحی بام لرستان احداث شود.

وی با اشاره به همکاری های مطلوب مدیریت ارشد استان لرستان در خصوص راه اندازی این دانشکده، تصریح کرد: دانشکده محیط زیست خرم آباد، نخستین دانشکده درحال احداث استان های کشور است که در غرب کشور برای ارائه آموزش های لازم در زمینه محیط زیست احداث می شود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات