رییس پارک علم و فناوری لرستان:

لرستان خبر: رییس پارک علم و فناوری لرستان با اشاره به اینکه معاونت علمی فناوری رییس جمهوری، وزارت کشور، قوه قضاییه، مجلس شواری اسلامی و وزارت علوم تیمی تشکیل دادند و بازار بورس ایده و فناوری راه اندازی کردند، تصریح کرد: تنها فن آوری که توانست بازار ایده و بورس ایران را افتتاح کند اختراع ستارترهوشمند ازپارک علم وفناوری لرستان است .

به گزارش لرستان خبر: ˈ مجید یاراحمدیˈ روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود :ایجادو بهبود فضای کسب وکار مناسب برای شرکت های دانش بنیان، فراهم کردن رشد صاحبان ایده به منظور تجاری سازی ایده، تولید و مدیریت تکنولوژی، دیپلماسی فناوری اقتصادی و کمک به ایجاد بسترهای مناسب برای تحقق اقتصاد دانش بنیان چهار ماموریت اصلی پارک علم وفناوری است.
 

وی اظهار داشت : در سال 91 حدود 60 اختراع داخلی توسط فن آوران لرستانی در کشوربه ثبت رسیده است، که در این راستا در سال 91 حدود پنج اختراع بین المللی ثبت شده است .
 

وی با اشاره به مبلغ قراردادهای منعقد شده توسط پارک علم و فن آوری استان که بیش از 11 هزار و 610 میلیون ریال بوده است ،تصریح کرد : کل بودجه پارک علم و فناوری لرستان در سال گذشته حدود شش میلیارد ریال بوده است و این در حالی است که حدود بیست میلیارد ریال تامین اعتبار شده است.
 

رییس پارک علم و فناوری استان لرستان افزود: در سال 92 نیز تعداد 30 اختراع داخلی در کشور ثبت شد و تعداد فن آوری های ایجاد شده نیز در سال گذشته 48 فناوری بوده است.
 

وی با اشاره به اینکه ثبت یک اختراع بین المللی حدودچهار سال طول می کشد، تصریح کرد : تعداد اختراعات بین المللی لرستان در سال گذشته هنوز مشخص نشده است و تا دی ماه امسال مشخص خواهند شد.
 

وی با اشاره به اینکه برنامه مصوب وزرات علوم برای پارک علم و فناوری لرستان مدیریت و بهبود کسب وکار50شرکت در دوسال فعالیت پارک بوده است ،اظهار داشت: هم اکنون پارک علم و فناوری لرستان 120 شرکت فناوری را دراین مسیر هدایت کرده است .
 

وی با اشاره به اینکه معاونت علمی فناوری رییس جمهوری، وزارت کشور، قوه قضاییه، مجلس شواری اسلامی و وزارت علوم تیمی تشکیل دادند و بازار بورس ایده و فناوری راه اندازی کردند، تصریح کرد: تنها فن آوری که توانست بازار ایده و بورس ایران را افتتاح کند اختراع ستارترهوشمند ازپارک علم وفناوری لرستان است .
 

یاراحمدی گفت : خوشبختانه این اختراع در 11 خرداد ماه جاری در کمتر از کسری از ثانیه به مبلغ دو میلیارد ریال در بازار بورس به فروش رسید .
 

همچنین وی با اشاره به اختراع دارویی که می تواند سالانه بیش از یک میلیارد دلار فروش داشته باشد، افزود : متخصصین لرستانی همچنین موفق به اختراع دارویی شده اند که اگر این دارو وارد بازار شود، می تواند سالانه بیش از یک میلیارد دلار فروش داشته باشد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات